Фатени во расчекор

Член од
20 мај 2023
Мислења
562
Поени од реакции
2.508
A toa e problematicno poradi sto ?
Deka klecka nekoja druga posle godina dena od ko ste raskinale :cautious: .
Kolku vreme trebase da pomini za da opni nesto i da bidi opravdano?
Ti si bivsa, minato svrseno vreme, covekot si prodolzil so zivotot, da ne ocekuvase deka vo manastir ke odi, ke se zamonasi radi tebe ?
Ај бе читај малку подобро и не се бламирај. Ме заболе мене веќе која ебе, ако сака педер нека стане. Дадов пример што се деси.
Кога - тогаш ги клецкате тие за коишто им викате на женчињата дома: "Не се секирај, она е само познаничка, си праиме најдругарски муабет, биди спокојна.... "
Смешки, ама разбирливо пошто нели, мора да се има нешто плус на страна, за секој случај.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
Ај бе читај малку подобро и не се бламирај. Ме заболе мене веќе која ебе, ако сака педер нека стане. Дадов пример што се деси.
Кога - тогаш ги клецкате тие за коишто им викате на женчињата дома: "Не се секирај, она е само познаничка, си праиме најдругарски муабет, биди спокојна.... "
Смешки, ама разбирливо пошто нели, мора да се има нешто плус на страна, за секој случај.
Ic ne se blamiram, vervaj.
Toa si e tvoj propust, ne negov, sto si znaela deka si pisi so drugi i si pominala preku toa.
Nastrana toa sto ne kaza dali ja iskleca vo megjuvreme duri bevte vo vrska ili otposle, od koga vekje ste raskinale. Ako e vtoriot slucaj, stvarno neznam sto e problemot tuka. Ako ne bila taa, ke bila nekoja druga, treta. Sto ti menva tebe toa koja ja kleca posle tebe od koga vekje ne ste vo vrska :cautious:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.728
Поени од реакции
8.769
Ај бе читај малку подобро и не се бламирај. Ме заболе мене веќе која ебе, ако сака педер нека стане. Дадов пример што се деси.
Кога - тогаш ги клецкате тие за коишто им викате на женчињата дома: "Не се секирај, она е само познаничка, си праиме најдругарски муабет, биди спокојна.... "
Смешки, ама разбирливо пошто нели, мора да се има нешто плус на страна, за секој случај.
Не можеш да кажеш дека не бил у право со резервната опција сега со hindsight што би рекле англичаните.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Еве бившиов од лани почнал сега да ја ебе таа со која чат пат се допишуеше додека беше со мене.
Појасно ли е сега?
Добро е што после толку време тргаш рецки, браво за тебе.

Смешки, ама разбирливо пошто нели, мора да се има нешто плус на страна, за секој случај.
Среќа па жените не се такви и само тие мажите се стоки неписмени, имаат секогаш нешто на страна и си пишат...
МИЗЕРИЈА БЕ, еј, си пишеле.
ЕВЕ форум е, овда сите си пишиме шо јавно, шо по пораки. Тоа според тебе значи дека утре ќе легни некој со тебе оти пишел на тема?
Дај бе, прво не си ласкајте по толку, второ не се спуштајте на тоа ниво.

АКО сакал дечко ти да еби некоја или ќе одел ќе си плател курва па ќе се истресел или ќе одел пак некаде физички и ќе си најдел занимација.
Машко не ти седи со саати да си пишува со некоја оти утре ќе ја клецнел (некогаш, имагинарно во иднина).
Радуј се куре на пијано пиче муабет.

Јас пред да кажам било што пет пати мерам да не биде погрешно интерпретирано тоа или искористено против мене (ете, и ти на глуп начин ми одговори пред некој ден).
Многу се насекира ти дали и како некој ќе те сфати. Еха такви филмови продавање, остај. Маката е како јавно ќе си перцепирана, пошто недај Боже некој да ти опонира, веднаш плачење, лигавење, пријавување по модератори.

Во принцип, Маја убаво напиша за тие како тебе што го перцепираат светот:

Aj, ke pomine use nekoe vreme pred da naucite kako treba maz asalno da ve tretira, pa da ne pagate na bad boys I posle tinejdzerstvo. Valjda site tie daddy issues ke bidat pomalce zastapeni naokolu za sledna generacija zeni ako birate poarni mazi za reproduciranje.
Ова и тоа што Сусаро го објаснува треба да трепка на секоја тема за машко-женски односи.

Мерите вие женските што ќе кажите и која ќе е перцепцијата за вас заради тоа што со однапред пресметана математика влегувате во врските или контактите кои кон тоа сакате да водат.

За разлика од вас, нас машките ниту ни е гајле каков впечаток ќе оставиме, ниту пак премеруваме, особено не глумиме лудило. Природни сме, па тко воли нек изволи - за разлика од многу „пресметани“ цуци кои тоа го прават од причините наведени од Сусаро и Маја.

За жал или за среќа така е, па кој како се снајди во животецот.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.465
Поени од реакции
6.976
Многу незгодни прашања море чоек ко од Прилеп да си... Како бараташ со процентиве и Васко Ефтов го заеба... Олабави малку со интимни прашања баму спечало...
To sho velish aaa?
Vo prilepon nash vikaat trevata mrda, veter nema. sho ce da e majkata???

P.S. Dosadno e sekoj den istoto da se cita, jas se razveduvam, majkata da mu ebam me zapuste, aa ne sea se sakame...
Daj ili kazhi shto te maci ili cuti si. Vaka samo portarski muabeti korisni za trening na prstite.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.465
Поени од реакции
6.976
Сака да извлече инфо од мене па не знае како, :icon_lol: мора вака со вреѓање. А бај д веј, не е точно тоа, сега во поново време во дојчланд старателство се доделува на татковците, во повеќето случаеви не знам оти трендот е таков но ете .. има гугле нека провери.
Nikade ne te navrediv!
Samo prashav klasicno prashanje shto ednostavno sleduva posle 30 strani toj toj toj
Sekoja cest na @JBTgirl najrealna i najiskrena e od site vas clenkive ovde.

Ja caos,
Автоматски споено мислење:

i toa kakva! so rogovi :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
431
Поени од реакции
909
Ne ama mnogu mi se smesni zenive kao u stilot: Odvratno e toa sto ni go pisuvaat, kurovi prakjaat. A vidi go instagramot na 90% od zhenite vo nego, od poznati pa se do maalskite devojcinja abe site do edna se so natrteni gzovi, minici, opnati na zurka pijani razgoleni so cickite rasprceni. Kako NPC lideri se be, strasna rabota kakov ist patern koristat. Od prva do posledna GENERALNO I NAJGOLEMIOT DEL instagramot im e takov kako sto opisav. Epa sto ocekuvate da vi pisat maskite, sigurno nema da vi napisat koja kniga posledna ja procitavte.

Iskreno God upon novive generacii na mashki.. devojcinjata za zhal stanuvaat se potupi, gubat sekakov interes za sport, politika, fizicka aktivnost (a toa da ne bide programa od ana stojanova za pogolem gz kaj sto sekako e nameneto da si go bilda egoto i za da se trti na mashki), umetnost, nauka, tehnologija, itn, itn...

Da bevte ponormalni, so normalen neprovokativen profil, rasprceni cicki i glavna okupacija da ne vi bea deckovcite, glupite trach muabeti i vasite sminki/fileri sekako deka mashkite ke vi pristapuvaa i pisuvaa kulturno. Ama toa e what you see is what you get.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
devojcinjata za zhal stanuvaat se potupi,
Bas naprotiv, zenskite se se' popametni i ne dozvoluvaat tupavci da gi manipuliraat ali na vas toa ne vi odgovara, jasno mi e.
Да уживате ,пошто егото ви се крева до небо.
Koe ego, pravena e statistika deka samo 4% od zenskata populacija za sebe misli deka e ubava i pokraj site dodvoruvanja,
taa deluziona samodoverba vi pripagja na vam posho sekoe masko za sebe smeta deka ima kvaliteti i ima samodoverba do plafon.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
257
Поени од реакции
581
Bas naprotiv, zenskite se se' popametni i ne dozvoluvaat tupavci da gi manipuliraat ali na vas toa ne vi odgovara, jasno mi e.

Koe ego, pravena e statistika deka samo 4% od zenskata populacija za sebe misli deka e ubava i pokraj site dodvoruvanja,
taa deluziona samodoverba vi pripagja na vam posho sekoe masko za sebe smeta deka ima kvaliteti i ima samodoverba do plafon.
Тука си во право, жените немаат его, и затоа се несигурни, егото по принцип беше машка карактеристика, ама сега тоа отиде по ѓаволите, мажите на тоа поле лека-полека се феминизираат, и почнуваат да добиваат суета, кое беше претходно беше женска карактеристика, можда е од времето можда е од хормонската храна, бог знае, но работите се мењаат, мое видување. Нејсе, машкото мора да има самодоверба, инаку нема да приступува, и нема да има секс и репродукција, а жените се суетни, т.е. постојано мораат да им се подхрануваат несигурностите со комплименти и внимание. А дали се поглупи, интелект не можам да мерам, ама дали се поограничени, се, повеќе ги интересира што праи кардашијан денес или да оговараат отколку да земат да прочитаат некоја книга или научат нешто на некоја тема. Нешто на што се согласуваме, е веќе се позависни, т.е. ти што го класифицира како манипулација. А да, што кажа членот погоре и што пробав да го кажам порано, не знам зашто вадење цицки и тртење на инстаграм и носење импланти ко некои андроид (смисла силикони, ботокси филери итн.) не им ја дига интелектуалната вредност и им пишуваат само напаленковци во насока на секс, хммм енигма нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom