Фатени во расчекор

Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Иначе Асеко може е саркастична со овој пост, ама јеби га за жал тоа е вистината. Самата Очајна си кажала дека по неколку на ден ти се пуштале машки. Ако баш од тие неколку на ден Трајанка за татко и сопруг го одбира Лајно Куртонлиев, јеби га кого да кривам?
Знаеш што, мислам дека баш ради овие причини жените немаат храброст да ви пристапат први. Замисли чоек, да знаеш дека си единствена опција некому (ова само по себе не е ич страшно), и тој некој и покрај тоа што не те свиѓа, не те гледа како привлечна, едноставно не си одговарате еден со друг, прифаќа да излезе со тебе само заради тоа што нема подобар избор од тебе. Очајно.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.071
Најтрагично е и што кога ќе си најдете женска за вас, т.е. кога ќе влезете у врска, уште продужуете да им обрнуете внимание и да се допишуете со секое женско што до тогаш ви посветило макар саат муабет, дали виртелно дали у живо небитно. Нели, за секој случај.
А не дека тие самите рекле : " Сега си во врска и зафатен си. Кога ќе раскинеш ќе ти пишам пак."
Туку напротив бараат цела биографија на среќничката за да потсвесно си направат споредба.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
А не дека тие самите рекле : " Сега си во врска и зафатен си. Кога ќе раскинеш ќе ти пишам пак."
Туку напротив бараат цела биографија на среќничката за да потсвесно си направат споредба.
Da be ona e u vrska so zenska mu ne on,
ovie gaslighting finti odamna vi umrea.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.494
Само едно ќе речам @Sussaro не осудувај зашто неможеш да разбереш,не си се нашол ни во приближно иста ситуација, прочитај го мојот погорен пост и ќе видиш на што алудирам.
@zmej gorjanin don't bet on it. Некад можеш да се изненадиш од луѓето и на што се спремни. Врската бара компромис и работа од двете страни. Ако има потенцијал има надеж за подобрување.
Автоматски споено мислење:


Мене ми личи на Јарец
Не, во Тарот, картата за Јарец е ѓаволот, за Рак е кочијата.

Девиците ти доѓаат ко природни интроверти на кои повремена самотија и сопствен простор им делува ко рехабилитација и дигање на нивните вибрации.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.335
Најтрагично е и што кога ќе си најдете женска за вас, т.е. кога ќе влезете у врска, уште продужуете да им обрнуете внимание и да се допишуете со секое женско што до тогаш ви посветило макар саат муабет, дали виртелно дали у живо небитно. Нели, за секој случај.
Да де, дека допишувањето е пострашно отколку кога би се изебале без да знаеш...
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Sto ubavo si kaza edna stand up komicarka,
i am straight but i don't find any man attractive.
Да де, дека допишувањето е пострашно отколку кога би се изебале без да знаеш...
bi se izebale oni da im dade crveno svetlo devojkata so koja se dopisuvaat ali srekja pa retko koga go dobivaat :giggle:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
562
Поени од реакции
2.508
Живееме во време кога допишување

Да де, дека допишувањето е пострашно отколку кога би се изебале без да знаеш...
Еве бившиов од лани почнал сега да ја ебе таа со која чат пат се допишуеше додека беше со мене.
Појасно ли е сега?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.494
У последниве две врски тоа ме снајде, ако тоа не е црвено знаменце не знам што е...
Што те снајде во последната врска? И кој тоа си ги имаше сите бивши по социјални мрежи и се допишуваше со нив дур беше во друга врска?
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
562
Поени од реакции
2.508
Што те снајде во последната врска? И кој тоа си ги имаше сите бивши по социјални мрежи и се допишуваше со нив дур беше во друга врска?
Ај ти више откачи се од мене.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Знаеш што, мислам дека баш ради овие причини жените немаат храброст да ви пристапат први. Замисли чоек, да знаеш дека си единствена опција некому (ова само по себе не е ич страшно), и тој некој и покрај тоа што не те свиѓа, не те гледа како привлечна, едноставно не си одговарате еден со друг, прифаќа да излезе со тебе само заради тоа што нема подобар избор од тебе. Очајно.
Се слагам, ама пак ќе ти кажам да те направам машко 6 месеци па да правиме муабет. Лесно е да го држиш овој став а да ти отворам твој инбокс 30 души те чекаат со лиги во устата. Како сега Бил Гејтс да му вика на некој циган зошто јадеш паштети и таква гнасна храна, земи јади димен лосос од Северна Аљаска со ИСО сертификат, многу си очаен.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Се слагам, ама пак ќе ти кажам да те направам машко 6 месеци па да правиме муабет. Лесно е да го држиш овој став а да ти отворам твој инбокс 30 души те чекаат со лиги во устата. Како сега Бил Гејтс да му вика на некој циган зошто јадеш паштети и таква гнасна храна, земи јади димен лосос од Северна Аљаска со ИСО сертификат, многу си очаен.
Ti mislis deka nie uzivame da ni pisuva suto i sakato u inbox, dojdi ti na 6 meseci kao zensko istraumatiziran ke iskocis.
A mazite dobivaat mnogu povekje vnimanie otkolku sto zasluzuvaat.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Се слагам, ама пак ќе ти кажам да те направам машко 6 месеци па да правиме муабет. Лесно е да го држиш овој став а да ти отворам твој инбокс 30 души те чекаат со лиги во устата. Како сега Бил Гејтс да му вика на некој циган зошто јадеш паштети и таква гнасна храна, земи јади димен лосос од Северна Аљаска со ИСО сертификат, многу си очаен.
Не е така, верувај.

Лесно ти е тебе да ги правиш овие муабети тука на форумов на кој преовладуваат мажи. Јас пред да кажам било што пет пати мерам да не биде погрешно интерпретирано тоа или искористено против мене (ете, и ти на глуп начин ми одговори пред некој ден). И нормално не очекувам поддршка, во старт знам дека ќе бидам осудена за мислењето. :D
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.335
Еве бившиов од лани почнал сега да ја ебе таа со која чат пат се допишуеше додека беше со мене.
Појасно ли е сега?
Мене јасно ми е сигурно не си разменувале рецепти за торти...
Автоматски споено мислење:

Ај ти више откачи се од мене.
Зошто го откачуваш човекот иако не го познаваш добро? Ти напрај тригер прашање или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom