Фатени во расчекор

Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
@Sussaro Сѐ е навика, а самотијата е хорор само на почетокот, одреден временски период, ова јас како тежок емотивец што плаче на филмчиња и свадби го кажувам. Кога ќе си воспоставиш свој ред и распоред на активности и тоа како може да биде спокојна и пријатна варијанта. Татко ми викаше ,, За тебе се секирам оти многу се врзуваш и тешко преболуваш, ама не се секирам зашто не се плашиш од тоа да бидеш сама. Самата ако не научиш да си поминуваш убаво во твое друштво, како ќе очекуваш некој партнер да те преферира за негово? "
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.494
Сѐ е навика, а самотијата е хорор само на почетокот, одреден временски период, ова јас како тежок емотивец што плаче на филмчиња и свадби го кажувам. Кога ќе си воспоставиш свој ред и распоред на активности и тоа како може да биде спокојна и пријатна варијанта. Татко ми викаше ,, За тебе се секирам оти многу се врзуваш и тешко преболуваш, ама не се секирам зашто не се плашиш од тоа да бидеш сама. Самата ако не научиш да си поминуваш убаво во твое друштво, како ќе очекуваш некој партнер да те преферира за негово? "
Може си девица у хороскоп.

 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Само едно ќе речам @Sussaro не осудувај зашто неможеш да разбереш,не си се нашол ни во приближно иста ситуација, прочитај го мојот погорен пост и ќе видиш на што алудирам.
@zmej gorjanin don't bet on it. Некад можеш да се изненадиш од луѓето и на што се спремни. Врската бара компромис и работа од двете страни. Ако има потенцијал има надеж за подобрување.
Автоматски споено мислење:

Може си девица у хороскоп.

Мене ми личи на Јарец
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Ве читам.... И само едно ќе речам, без навреди скоро сите овде немате деца, или имате ама не живеете со нив, па така кога ќе се омажите за нарцис, љубоморен посесивен лик едно по друго црвено знаменце прво за љубомора ќе бидат кавгите, ама тие кавги се ништо, мачкина кашлица во споредба со секирациите кој ќе ги имате одкако на таков лик ќе му родите дете, он детето ќе го користи и преку детето ќе ве уценува и така ќе си пумпа его, ќе се меша во одгојот, во се, како свекрва, ќе се меша агресивно, не зашто му е стало, него за да ве нервира и така да си ги полни батериите, овие бриги што ги имате сега се ништо, смешно дури, пак ќе речам, главната болка е кога ќе родите дете, затоа жени пазете на кој раѓате. Без дете лесно ќе го откачиш.

Гледам кружи снимка од босанец еден лик кој довел втора жена(некоја Украинка) во куќа кај првата со која имал 3 сина, што си мислите зошто првата не заминува?

Зашто ја уценил со децата. Ете затоа. Главна болка на мајка се нејзините деца. На таа жена не и е воопшто важно дали тоа г*мно ќе спие со друга, битно е да е блиску до децата, да не ја боли душата, да знае дека се на топло и нахранети, мирно да спие.
Тој ја уценил со децата, иако покажал крајно непоштовање према неа, егото да го испумпа, да ликот е ретард, но сепак, демек верата му дозволувала.
Крива е она јбг, погрешен дечко одбрала за маж и татко на своите деца. А толку многу фини момци има наоколу.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Крива е она јбг, погрешен дечко одбрала за маж и татко на своите деца. А толку многу фини момци има наоколу.
Не му стоело на челото дека е погрешен, верувај многу има такви жени не е само таа. Да се е поинаку кога некој ве уценува со децата. Лесно е да раскинеш врска и да се разведеш без деца. Полесно нема. Затоа таквите мажи а ги има доста и ваму на форум, брзаат да направат деца, за да може после да има кого да малтретираат. Не им давајте шанса на манијаците, ќе ве уништат.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Може си девица у хороскоп.

Само едно ќе речам @Sussaro не осудувај зашто неможеш да разбереш,не си се нашол ни во приближно иста ситуација, прочитај го мојот погорен пост и ќе видиш на што алудирам.
@zmej gorjanin don't bet on it. Некад можеш да се изненадиш од луѓето и на што се спремни. Врската бара компромис и работа од двете страни. Ако има потенцијал има надеж за подобрување.
Автоматски споено мислење:


Мене ми личи на Јарец
рак дечки, рак.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.071
Апсолутно да, ама ај да земам јас сега да те врзам за стол и да ти турам доза хероин секој ден и после 10 дена да те пуштам и да очекувам да не земеш. Екстремно многу е тешко прво да не се навлечеш, а второ кога ќе се навлечеш да прекинеш. А ако не сакаш да се навлечеш и прекинуваш треба никаков контакт со жени да имаш вон роднински или другарски, да одиш во манастир. И затоа пошто сум човек а не робот ги разбирам, мажите поконкретно. Не ги поддржувам, ама ги разбирам. Има начин како го минимизираш степенот на зависност, но не и целосно да го елиминираш. Ако на тебе или на некој му се чита повеќе за тоа го имам објаснето во овој пост што го крстив Калуѓерот кој ти го даде своето Ферари, кој не е е поврзан со книгата со слично име.

Може и малце нескормно ама по мене ова треба да е Оче Наш лекција за сите машки пред да влезат во врска:
Дај бе напиши книга со све сумирано на едно место. Немам ни време ни живци да ти копам постови по Кајганава. :icon_mrgr:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Колешке од ЈБТ со секое дужно поштовање женско си и ова е исто како јас да ти објаснувам тебе како е да се породиш.

Тебе ќе ти пишуват машки. Вие како жени никогаш нема вистински да го осетите тој недостаток од машко внимание, флерт, врска, секс еве макар мување и драпање нека е. Да ве ставам јас во машка кожа па со месеци да немаш никаква интеракција со женско вон онаа роднинска, другарска или со колеги поради работа па ќе те прашам тогаш. Женско и кога не е во врска има некој ебач на страна како привремено решение, а ако моментално не и е до тоа, има некој со кој се допишува за да се осеќа посакувано и која го тегне за нос со флерт дека може да се деси повеќе а нема пошто моментално и треба само пажња и флерт. Не се секирај имам тон другарки. Да те ставам јас 6 месеци ниедно машко да не те комуницира, да не ти пише па да видиме какво ќе ти биде менталното здравје, а не па ти да треба да им пишуваш на нив, 90% да те ставаат на seen, 8% да ти вратат нешто колку куртоазно и толку а другите 2% чат-пат да ти пишуваат чат пат да те ghostаат како на нив ќе им текне па после ќе правиме муабет.

Жените да треба да се соочуваат 20% со просечното игнорирање, одбивање, ghostaње, френдзонирање и тотална незаинтересираност со кое едно просечно машко се соочува психијатрите и мртовечниците ќе беа најпрофитабилни бизниси во светот.

Пак ќе кажам, не викам дека тоа е исправно, викам дека како човек сфаќам зошто прават вакви лоши потези.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.465
Поени од реакции
6.976
Ве читам.... И само едно ќе речам, без навреди скоро сите овде немате деца, или имате ама не живеете со нив, па така кога ќе се омажите за нарцис, љубоморен посесивен лик едно по друго црвено знаменце прво за љубомора ќе бидат кавгите, ама тие кавги се ништо, мачкина кашлица во споредба со секирациите кој ќе ги имате одкако на таков лик ќе му родите дете, он детето ќе го користи и преку детето ќе ве уценува и така ќе си пумпа его, ќе се меша во одгојот, во се, како свекрва, ќе се меша агресивно, не зашто му е стало, него за да ве нервира и така да си ги полни батериите, овие бриги што ги имате сега се ништо, смешно дури, пак ќе речам, главната болка е кога ќе родите дете, затоа жени пазете на кој раѓате. Без дете лесно ќе го откачиш.

Гледам кружи снимка од босанец еден лик кој довел втора жена(некоја Украинка) во куќа кај првата со која имал 3 сина, што си мислите зошто првата не заминува?

Зашто ја уценил со децата. Ете затоа. Главна болка на мајка се нејзините деца. На таа жена не и е воопшто важно дали тоа г*мно ќе спие со друга, битно е да е блиску до децата, да не ја боли душата, да знае дека се на топло и нахранети, мирно да спие.
Тој ја уценил со децата, иако покажал крајно непоштовање према неа, егото да го испумпа, да ликот е ретард, но сепак, демек верата му дозволувала.
Dve prashanja za tebe,
1. A ako ti si go doterala so tvoite "neverstva" i "flertuvanja" do toj stepen?

2. Shto ne go ostavish koga ti e preku takvoto i ovde se vadish na prikaznata, deca ovo ono.. ?
Ti kako shto znam si vo Germanija kade shto 99,99% deteto sudot ce ti go dade tebe!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom