Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, bugarskiot pasos mi e pred istek i prv pat treba da go obnovam. Kako e procedurata? Dali mozam vo ambasada tuka ili moram da odam za Bugarija
 
Член од
12 септември 2023
Мислења
26
Поени од реакции
33
Pa ja čekam dugo..moj predmeti od brata ke iz 2019 godina..a ovde vidim da se dobija posle 2019 godina
Druze to se i ja cudim,isto od 2019 cekam 2020 uveliko deli,ja mislim da je to potpisano ali nije ubaceno u sistem
Автоматски споено мислење:

Pa ja čekam dugo..moj predmeti od brata ke iz 2019 godina..a ovde vidim da se dobija posle 2019 godina
Druze to se i ja cudim,isto od 2019 cekam 2020 uveliko deli,ja mislim da je to potpisano ali nije ubaceno u sistem
Автоматски споено мислење:

Pa ja čekam dugo..moj predmeti od brata ke iz 2019 godina..a ovde vidim da se dobija posle 2019 godina
Druze to se i ja cudim,isto od 2019 cekam 2020 uveliko deli,ja mislim da je to potpisano ali nije ubaceno u sistem
 
Член од
25 март 2009
Мислења
144
Поени од реакции
608
Да прашам само, на која адреса со Софија треба да одам за да се сликам за пасош ? овој ми истекува, па треба да го продолжам. Не ми се дава пари на посредник, сакам сам да завршам работа.
 
Член од
30 мај 2018
Мислења
61
Поени од реакции
40
Zdravo. Napraviv promena na pasos i sakam da go dostavam kon moeto dosie. Planiram da gi dostavam dokumentite vo konzulatot vo Bitola. Kje Ve molam da mi kazete koi dokumenti se potrebni, procitav deka treba molba (od kade moze da ja najdam molbata) i kopija od pasosot... dali e potrebno uste nesto drugo. Blagodram
 
Член од
15 октомври 2023
Мислења
2
Поени од реакции
3
Pocituvani zdravo,
Podignav Ukaz i prijaviv adresa preku Konzulatot vo Bitola, adresata ne e Lege 6 tuku so posrednik i toj mi najde adresa. Kolku vreme se ceka dodeka Pismoto pristigne vo Opstinata so e prijaviv za da mozam da se slikam ?
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
111
Поени од реакции
120
Zdravo. Napraviv promena na pasos i sakam da go dostavam kon moeto dosie. Planiram da gi dostavam dokumentite vo konzulatot vo Bitola. Kje Ve molam da mi kazete koi dokumenti se potrebni, procitav deka treba molba (od kade moze da ja najdam molbata) i kopija od pasosot... dali e potrebno uste nesto drugo. Blagodram
Оваа молба за дополнителни документи ја симнав пред од прилика две години. Треба да се корегира. Ако има некој понова нека ја постира

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Attachments

Член од
16 октомври 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дobar dan. Ja sam nova ovde. Predala sam u februaru 2020. Trenuno mi pise Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка. Zna li neko vise da mi kaze koliko od prilike jos moram da cekam?
 
Член од
21 септември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
29
Pozdrav svima , želela sam da podelim sa vama svoju promenu statusa ako nekome znaci broj sam 32../21
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom