Политички случувања во Израел

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
кико, не те мрзи да лижеш ционистички ташаци?
Рон, не лижам јас никакви ташаци, само постирам видео од сведоштво на присутна на настанот. Или тука смејме да постираме само проХамас работи друго не а?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.283
Поени од реакции
41.681
Рон, не лижам јас никакви ташаци, само постирам видео од сведоштво на присутна на настанот. Или тука смејме да постираме само проХамас работи друго не а?
кој постира про-хамас работи? Ја не гледам некој да вика хамас дека е добар. Луѓето се лутат зошто цивили се бомбардирани.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.366
Поени од реакции
9.600
Според нив Западот треба да влијае врз Израел. Инаку недостигот на гас ЕУ го обезбеди со нови договори со Катар.

bosh profil sledish na twiter, ne postavi ni link ni butur. i vcera i denes. selektiraj malku shto sledish, od ukraina i sega gaza povekje e fake news odkolku vistina.
i da beshe vistina, nema nikakva logika. eu ima vlijanie vrz izrael kolku ucitel na tinejdzer denes :D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
кој постира про-хамас работи? Ја не гледам некој да вика хамас дека е добар. Луѓето се лутат зошто цивили се бомбардирани.
И јас сум против бомбардирањето цивили, и тука и во Украина, и против кога дроној летаат во цивилни згради во Москва, против и кога лудаци брадосани убиваат 250 души на концерт. Јас сум против сето тоа....

Вие сте против бомбардирање на цивили во Палестина, додека истовремено славите бомбардирање цивили во Киев, фрлате со дрва и камења зошто Украинците напаѓале станбени згради со дронови во Русија, е за жртвите на концертот викате што мајка барале да одат таму на концерт си барале да умрат....

И сега кажи ми кој држи до реалност, а кој ги гледа работите како што ќе му прдни....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.283
Поени од реакции
41.681
И јас сум против бомбардирањето цивили, и тука и во Украина, и против кога дроној летаат во цивилни згради во Москва, против и кога лудаци брадосани убиваат 250 души на концерт. Јас сум против сето тоа....

Вие сте против бомбардирање на цивили во Палестина, додека истовремено славите бомбардирање цивили во Киев, фрлате со дрва и камења зошто Украинците напаѓале станбени згради со дронови во Русија, е за жртвите на концертот викате што мајка барале да одат таму на концерт си барале да умрат....

И сега кажи ми кој држи до реалност, а кој ги гледа работите како што ќе му прдни....
брат, да правиш концерт до затвор не е паметно. Газа е затвор со ѕидови и електрична ограда кој го демнат сензори, камери и триста ствари. Немој да ми речеш дека некој заспа и ги фатија неспремни.

Целава работа мириса на тежок псај оп од почетокот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
@Vanlok , дали ја виде сликата од обезглавеното бебе на од Нетанјаху твитер профилот? Или, сега ќе има други изговори.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
Јас мислам дека нема ни еден член тука што го подржува Хамас и остали козоебачи, луѓето укажуваат на западното лицемерие двојни аршини.
Двојните аршини нивни ни се добро познати. Ама тоа не значи дека треба да бидеме ноеви со глата во песок, и ние да судиме со двојни аршини. Значи ние во тој случај нема да бидеме ништо подобри од нив, а се бориме за нешто различно..Така да, реалност малце...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.946
Поени од реакции
33.017
@Vanlok , дали ја виде сликата од обезглавеното бебе на од Нетанјаху твитер профилот? Или, сега ќе има други изговори.
Ниту имам твитер профил, ниту па кога би имал би го следал Нетанјаху... Што не постираш овде, во спојлер се разбира. Или само линк.
Автоматски споено мислење:

Премиерот на Израел, на тој Натанјаху мислеше?
Последен пост му е со бромансата со Моди. Не гледам бебиња.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.295
Поени од реакции
8.907
Исто и користење на фосфорни муниции, и тоа во соседна држава - Либан.
Само тоа не се важи, некој кога ќе постира такви факти тогаш таквиот автоматски е анти-семит. Според западни норми секако... И да знаете дека сите вие што не сте слепо за Израел, СИТЕ СТЕ АНТИСЕМИТИ! ЈАСНО?!??

Прегледај го приврзокот 393974
Хуманитарна помош за Газа? Нема да се вклучи електричен прекинувач, нема да се отвори пумпа за вода и нема да влезе камион со гориво додека киднапираните не се вратат дома“, напиша Кац на социјалната мрежа Икс (Твитер).

Тој додаде дека Израел на хуманитарноста ќе одговори со хуманитарност.

„И никој не може да ни проповеда морал“, истакна Кац.


Многу од овие изјави беа пресретнати со жесток отпор од различни страни, вклучувајќи и еврејски групи и декани на универзитети. Повеќе директори на компании исто така влегоа во жешката дебата, некои дури повикаа дека нема да вработуваат студенти кои вината за нападот ја фрлаат врз Израел.

 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.363
Поени од реакции
6.957
@Vanlok , дали ја виде сликата од обезглавеното бебе на од Нетанјаху твитер профилот? Или, сега ќе има други изговори.
Ако збориш за трите слики, нема обезглавено бебе. Али и без тоа, сликите се престрашни за гледање.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
Ниту имам твитер профил, ниту па кога би имал би го следал Нетанјаху... Што не постираш овде, во спојлер се разбира. Или само линк.
18+ mu e postot, i vo settinzite treba da promenis.za da ti go.pokazuva, nemozam da go spodelam:

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.946
Поени од реакции
33.017
Па ти секако директен линк стави, или направи скриншот.
Автоматски споено мислење:

Овде нема ништо.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.579
Поени од реакции
59.291
Ќе го оставам ова овде:


Видеото е од пред две години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom