Политички случувања во Израел

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.938
Поени од реакции
33.013
Sekoja nacija si ima prikazna i nie sme stradale, ama ne uspeavme da se obedinime.
„Не успеавме да се обединиме?“
Реалноста е дека сите работеа против тоа, сите поголеми сили и сите регионални. Затоа ние „не успеавме“, но ако сакаш точно и коректно да се изразиш тогаш кажи дека мамата ни ја ебаа, и тоа западниве најмногу па после сите други.

Израел?
Не постоел до минатиот век.

Евреите се обединиле?
Свашта. Ги натовариле на бродови, си го исчистиле ѓубрето од дома, и ги истовариле во Палестина... За да направат рак рана во регионот, и со раздор, со divide et impera, да го контролираат регионот. Не го слушна погоре Бајден? Буквално кажа „да не постоеше Израел, ќе моравме да го направиме“. Толку работи им врши Израел... Израел е создаден од западните елити за оваа намена за која сега го користат. Истите тие западни кои нам ни ја ебаа мамата. И затоа те молам едуцирај се, и едуцирај други окулу себе. Од што сме неуки, од што не си ја знаеме историјата - се осудувеме самите историјата да ни се повторува. :-/
Автоматски споено мислење:

1697060437722.png
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.870
Поени од реакции
4.192
Стварно повеќе жално го прави требењето начинот на кој ги елиминирале и ќе глумиме сожалување наредни 1000 години. А овие останативе од глад што изумирале поради истото тоа организирано системско уредување , голем кур... на крај краева Кина , Русија ,Украина се каде каде поголема популација, си имаат резерви они.
Ама затоа евреинот... се ежам.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.139
Поени од реакции
3.903
Чекај сеа малце, у тоа книжето Итлер шо го пишувал коа бил у затвор, нели ја гледал иднината на немачка да се шири некаде накај исток. Што планирал да праи со тоа население таму ако успеел да ја прошири немачка натака?
Словените биле планирани за работници т.е робови.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
I ciganite se vkluceni tuka, koj toa ne go priznava? Kajgana forum? Ciganite, homoseksualcite i tn. Evreite sepak bile primaren fokus.
Ааа добро.. океј…

Утре напрај рандом анкета по улица, на работа, или било каде.. и прашај ги што е тоа холокауст!
Пола ќе ти кажат торта, 1/3на ќе ти кажат еврејски празник..
А останатите ќе ти одговорат “еврејски геноцид”!

И ова не е само кај нас, туку секаде по светов..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.938
Поени од реакции
33.013
он сака да каже дека никогаш не дошло до тоа да ако си Словен те фаќаат и те носат
Не дошло до тоа да ги бараат наоколу, како Ана Франк.
Па затоа што Словените немале гета во Германија. Им иделе во словенските држави и таму ги убивале. Немале потреба да ги бараат по подруми. На крај повеќе Словени убиле отколку Евреи, ама за тоа никаде нема да слушнеш.

Ама, ама Холакаустот!!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.938
Поени од реакции
33.013
Nemalo sistematska organizacija(seuste), za da se istrebat site do eden sloveni ko sto imalo za evreite. Gi trebele svoite evrei, gi barale od drugite drzavi za da gi istrebat, duri i od Japonija ko za primer. Drug primer, nasite Evrei.
Како немало кога организирале масовно систематско убивање на Словени, пример: Украина, Галициа СС одредите. Знаеш де, вашите пулени за кои навивате сега во војнава во Украина. :unsure:

И навистина како не е систематско убивање кога стрелаш цела гимназија во Крагуевац? Кога убиваш селани во Русија како што напредуваш? Кога организираш локални СС одреди систематски да убиваат Пољаци и Руси... Итн, итн.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.739
Поени од реакции
36.701
Па затоа што Словените немале гета во Германија. Им иделе во словенските држави и таму ги убивале. Немале потреба да ги бараат по подруми. На крај повеќе Словени убиле отколку Евреи, ама за тоа никаде нема да слушнеш.

Ама, ама Холакаустот!!
Словени биле повеќе убивани ама Словени како популација се х100 пати побројни од Евреите. Разликата е што Евреите биле системски истребувани. Зашто не ги натовариле Словените од Скопје во возови кон Треблинка, зошто не ги натовариле Словените од Одеса туку градот имал 35% еврејска популација и цела е исчистена? Кои биле главната цел на концентрационите логори? 90% од Евреите во Европа се убиени во ВСВ.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.423
Поени од реакции
37.236
Како немало кога организирале масовно систематско убивање на Словени, пример: Украина, Галициа СС одредите. Знаеш де, вашите пулени за кои навивате сега во војнава во Украина. :unsure:

И навистина како не е систематско убивање кога стрелаш цела гимназија во Крагуевац? Кога убиваш селани во Русија како што напредуваш? Кога организираш локални СС одреди систематски да убиваат Пољаци и Руси... Итн, итн.
... православните христијани повеќе го јаделе за разлика од католичките христијани.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.139
Поени од реакции
3.903
Па затоа што Словените немале гета во Германија. Им иделе во словенските држави и таму ги убивале. Немале потреба да ги бараат по подруми. На крај повеќе Словени убиле отколку Евреи, ама за тоа никаде нема да слушнеш.

Ама, ама Холакаустот!!
Точно е дека далеку поголема цифра Словени настрадале во втората светска војна но сите тие имале своја држава и страдале како војници и голем дел цивили како колатерална штета при војувањето. Евреите немале држава и се собирани и ништени од било која земја во која ке ги затекнат, не се убивани во битки или при воени дејствија туку собирани и веднаш стрелани или носени во логорите на смртта, значи убивани не поради воени цели и дејствија туку едноставно затоа што се Евреи.
Автоматски споено мислење:

Се гледа дека си глупа комуњара…
Вакви работи те издаваат!
Ти си ја читал книгата на оној со бркчињата или некој ти ја раскажувал пред кооперација уз пилешка салама и крали Марко?
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
238
Поени од реакции
226
По таа логика тогаш холокаустот е и цигански геноцид!
Зошто никој не го признава тоа?!
По таа логика тогаш холокаустот е и цигански геноцид!
Зошто никој не го признава тоа?!
Oti ne se nika
„Не успеавме да се обединиме?“
Реалноста е дека сите работеа против тоа, сите поголеми сили и сите регионални. Затоа ние „не успеавме“, но ако сакаш точно и коректно да се изразиш тогаш кажи дека мамата ни ја ебаа, и тоа западниве најмногу па после сите други.

Израел?
Не постоел до минатиот век.

Евреите се обединиле?
Свашта. Ги натовариле на бродови, си го исчистиле ѓубрето од дома, и ги истовариле во Палестина... За да направат рак рана во регионот, и со раздор, со divide et impera, да го контролираат регионот. Не го слушна погоре Бајден? Буквално кажа „да не постоеше Израел, ќе моравме да го направиме“. Толку работи им врши Израел... Израел е создаден од западните елити за оваа намена за која сега го користат. Истите тие западни кои нам ни ја ебаа мамата. И затоа те молам едуцирај се, и едуцирај други окулу себе. Од што сме неуки, од што не си ја знаеме историјата - се осудувеме самите историјата да ни се повторува. :-/
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 393934
Chek chek bev kratok po shto nemam vreme da pisham referati mislam si dovolno inteligenten i kje me razberish megju zborovi. Ne uspeavme da se obedinime fakt prichinite site gi znaeme, Izraelcite i te kako se obedinile gledame denes, pishav so pomosh na zapad da. Mnogu sakash da vregjash, te pratam so site, chudno stvorenje si. Mi replicira se shto sum pishal na drug nachin demek samo toj znae. Smeshko, se shto si pishal ti go pishav so kratki zborovi, ne sme kolumni da pishime tuka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom