Политички случувања во Израел

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
он сака да каже дека никогаш не дошло до тоа да ако си Словен те фаќаат и те носат
Не дошло до тоа да ги бараат наоколу, како Ана Франк.
Не… словените биле рандом стрелани на лице место!
Во Крагуевац цела гимназија ја однеле на стрелање, за што ворочем е и легендарната песна на Десанка Максимовиќ!
Деца бе!!

Шо не е јасно?!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
Jasno.

Samo uste 2 prasanja:

- zasto im e na kinezite zlatoto vazno?

- zasto tibetanskite shaolini sakaat da gi istrebat cionistite?

P. S. Ova sto go pisuvas e mnogu vazno treba posebna tema, ovde ne treba vo ovaa da se defokusirame...
Почекај да започне војната во Кина па ќе добиеш одговор на сите прашања што ги постави.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.175
Поени од реакции
18.097
Како бре „не стигнало до реализација“?
Знаеш колку Словени биле убиени, повеќе од Евреи... Во кој паралелен универзум живееш жити се, од каде се јавуваш ај признај. И како не контактираш овде?? :eek:

Znam deka ima poise sloveni zaginato. No, imale drzava pozadi niv koja se borela i bile aktiven battlground.

Nemalo sistematska organizacija(seuste), za da se istrebat site do eden sloveni ko sto imalo za evreite. Gi trebele svoite evrei, gi barale od drugite drzavi za da gi istrebat, duri i od Japonija ko za primer. Drug primer, nasite Evrei.

Znaci napregni se, upotrebi toa crpkata i probaj da svatis so e razliakta.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.459
Највише словени има умрено во втора светска пошто Сталин со чатал и пачки ги пуштил ко сиротиња да цркнат кога више се отворил тој фронт. Не дека нешто посебно ги хејтал Хитлер. Да имал против словените како што имал против евреите немало да има колаборатори и кај Хрватите и кај Словаците и кај Украинците. СССР не се борел против идеологијата на нацизмот, се бореле да спасат жива глава.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.175
Поени од реакции
18.097
Не… словените биле рандом стрелани на лице место!
Во Крагуевац цела гимназија ја однеле на стрелање, за што ворочем е и легендарната песна на Десанка Максимовиќ!
Деца бе!!

Шо не е јасно?!
Mnogu e prosto za sekoj so bar 50 iq.
Nasite 40k evrei gi spakuvale i gi odnesle vo logor. Ostatokot od populacija sloveni, ne bila taka targetirana. Znaci da gi priberes site od druga zemja vo pickovec i nieden da ne ostane bukvalno. Normalno imalo sranja i ubieni, nikoj ne vika deka gi galele slovenite. Ednostavno ne dosle na red za takvo sistematsko, industrisko trebenje.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.766
Иначе тие Евреи кои биле населени на Балканот, се протерани од Шпaнија (се нарекуваат Сефарди Евреи) и султанот ги прима во Отоманската Империја. И ден денес ги има многу во Истанбул.
Тие сефарди околу 1500 на број што се протерани од Шпанија некаде 15 век не ги прима султанот туку шангајскиот крал а оние кои се населуваат во отоманската империја се ашкенази кои подоцна под влијание на Шабатај Зеви ја менуваат еврејската вера во ислам.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Највише словени има умрено во втора светска пошто Сталин со чатал и пачки ги пуштил ко сиротиња да цркнат кога више се отворил тој фронт. Не дека нешто посебно ги хејтал Хитлер. Да имал против словените како што имал против евреите немало да има колаборатори и кај Хрватите и кај Словаците и кај Украинците. СССР не се борел против идеологијата на нацизмот, се бореле да спасат жива глава.
Нормално кога дел од словените ја прифатиле идеологијата на нацизмот, и како кец на десетка му дошле во војната…

Да имал среќа бркот, и нив ќе им дошол крајот кога тогаш…
Се е убаво објаснето во Мајн Кампф ;)
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
238
Поени од реакции
226
Највише словени има умрено во втора светска пошто Сталин со чатал и пачки ги пуштил ко сиротиња да цркнат кога више се отворил тој фронт. Не дека нешто посебно ги хејтал Хитлер. Да имал против словените како што имал против евреите немало да има колаборатори и кај Хрватите и кај Словаците и кај Украинците. СССР не се борел против идеологијата на нацизмот, се бореле да спасат жива глава.
Ab
Mnogu e prosto za sekoj so bar 50 iq.
Nasite 40k evrei gi spakuvale i gi odnesle vo logor. Ostatokot od populacija sloveni, ne bila taka targetirana. Znaci da gi priberes site od druga zemja vo pickovec i nieden da ne ostane bukvalno. Normalno imalo sranja i ubieni, nikoj ne vika deka gi galele slovenite. Ednostavno ne dosle na red za takvo sistematsko, industrisko trebenje.
Nashite mislam okolu 8k bile, sekogash sum se prashuel kako kje beshe denes ako imavme pomnogubrojna evrejska zaednica.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.328
Поени од реакции
13.168
Чекај сеа малце, у тоа книжето Итлер шо го пишувал коа бил у затвор, нели ја гледал иднината на немачка да се шири некаде накај исток. Што планирал да праи со тоа население таму ако успеел да ја прошири немачка натака?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.175
Поени од реакции
18.097
Највише словени има умрено во втора светска пошто Сталин со чатал и пачки ги пуштил ко сиротиња да цркнат кога више се отворил тој фронт. Не дека нешто посебно ги хејтал Хитлер. Да имал против словените како што имал против евреите немало да има колаборатори и кај Хрватите и кај Словаците и кај Украинците. СССР не се борел против идеологијата на нацизмот, се бореле да спасат жива глава.
Ova e lupetanje gluposti, i totalno nepoznavanje, vajda od mn igranje call of duti, misijara kaj so trcaat rusive bez puska.

Imalo general ost plan, so ubavo definirani celi i sve toa, kaj so slovenite kje bidat istrebeni ili kje sluzat kako robovi.

Ne deka posebno gi hejtal Hitler, so ne kje procitas :D Ne gi hejtal, gi smetal za niza rasa koj treba da bide istrebena.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Mnogu e prosto za sekoj so bar 50 iq.
Nasite 40k evrei gi spakuvale i gi odnesle vo logor. Ostatokot od populacija sloveni, ne bila taka targetirana. Znaci da gi priberes site od druga zemja vo pickovec i nieden da ne ostane bukvalno. Normalno imalo sranja i ubieni, nikoj ne vika deka gi galele slovenite. Ednostavno ne dosle na red za takvo sistematsko, industrisko trebenje.
По таа логика тогаш холокаустот е и цигански геноцид!
Зошто никој не го признава тоа?!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Тие сефарди околу 1500 на број што се протерани од Шпанија некаде 15 век не ги прима султанот туку шангајскиот крал а оние кои се населуваат во отоманската империја се ашкенази кои подоцна под влијание на Шабатај Зеви ја менуваат еврејската вера во ислам.
Друже, ја се надевам само дека тролаш, ако не тролаш, не ти е на арно работава. :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.175
Поени од реакции
18.097
По таа логика тогаш холокаустот е и цигански геноцид!
Зошто никој не го признава тоа?!
I ciganite se vkluceni tuka, koj toa ne go priznava? Kajgana forum? Ciganite, homoseksualcite i tn. Evreite sepak bile primaren fokus.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom