Политички случувања во Израел

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
- На израел не им е дојдено до ПиАр со мртви бебиња

* Израел :
Па убаво ти рече не е ПиАр и не му е дојдено.

Ти сега како викаш, абе светов го убедивме дека сме жртви, ни заклаа 40 бебиња, ќути сега ја постигнавме целта, не мора да кажваме за то...
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.139
Поени од реакции
3.903
de be laze jas ne sum zaminal, zaminal... sve si imam u mk. svetot e golem i ubav, jas sakam da setam i da ziveam kako mene mi e ubavo a koga sakam si doagam vo mk. denes bar e lesno toa. zamisli u mk treba so sipci i lazinja da delam ist vozduh non stop a mene toa i ne mi se sviga mnogu. eden ubav den koga ke ve nema vas moze i poveke vreme ke pominuvam tamu.

i olabavi malku so toa klozetite samo gomna u glava ti se vrtat. ako veke imas 10 dolari zemi napravi si toa testot gledas sve sto ti vikam ima logika. za tvoe dobro ubavo e da znaes dali si cedo na asparuh...
А бравос бре Кано, така кажи, дека си отишол по светот да шеташ а не да чистиш клозети, да му ги ебам и клозети смрдливи... нека чистат таму тоа абориџините а не лавовите наши. И велиш чат пат, ја на пет ја на десет години кога имаш за карта си идиш овде да ја видиш татковината... така бре Кано, не ја заборавај татковината, потроши некој долар и овде. Јас пак си мислев дека си заминат таму оти овде си немал за колачиња и сладолед па ете од мака чистиш клозети. Друго е кога си на прошетка, посебно на така долга прошетка... и не се брзај, шетај си полека, ке се снајдеме ние овде некако и без тебе, иако празнината без тебе овде ни ги пара срцата, боли и пече и секој ден се повеке ни недостигаш.
 
Член од
5 април 2023
Мислења
16
Поени од реакции
57
Исламот е најголемото зло и канцер на човештвото ! Во овие моменти и двете страни се гневни една на друга и двете се однесуваат како некое диво племе...На нам од тука ни останува само да ја следиме ситуацијата дали ќе ескалира и што понатаму ?
Лично од искуство ти кажувам. Имам одено во Ерусалим. Носев крст на врат. Луѓето ме гледаа чудно и со лош поглед. Апсолутно нема разлика помеѓу нив и муслиманите. Иста сорта се, заедно не јадат свинско и по 3 жени чуваат дома.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213
Za so Rusite pogodi, za ova drugoto i ne bas. Vprocem tuka mnogu tocno i nedvismisleno napisav sto mislam okolu temata, zatoa i ti rekov me oznacuvas a ni sam ne znaes zosto.

Taka da eve ti go odgovorot na tvoeto prasanje okolu sto jas poddrzuvam ili navivam.
Sega ke me udostois so odgovor na moeto prasanje koe bese da povtoram :
Dali opravduvas ubivanje na nedolzni palestinski civili od okupatorskite izraelski sili?
Епа тука те чекав бе влатче, ти си пример за лицемерие. Руската окупација ја правдаш, божемски оправдана е, специјална операција кур се тресе незнам какви срања не измислија.

Ама еве за палестинците и нивните акции не ти се пише толку, воздржан си, неопределен си, секој живот вредел, цивили секаде страдаат муабети.

Освен во Украина, таму масакри врз цивили и бебиња не се важат. Гледаш колку си лицемер?

Јас не оправдувам убивање на палестински цивили, ниту сега ниту претходно. Би сакал да престане бомбардирањето во Газа и Хамас да се предадат и да излезат од власт, а Газа и народот таму да се огради од срањата што ги направи нивното раководство.

Ама пример ти како лицемер не би сакал Русија да се повлече од Украина и да се запре геноцидот во украина, напротив ти навиваш за уште смрт, уште повеќе бомбардирање, и за секој нов умрен украинец користиш whataboutism. Лицемерие. :toe:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.267
Поени од реакции
25.494
Па убаво ти рече не е ПиАр и не му е дојдено.

Ти сега како викаш, абе светов го убедивме дека сме жртви, ни заклаа 40 бебиња, ќути сега ја постигнавме целта, не мора да кажваме за то...
Па ако не им е дојдено што спамаат некаква " Vest " за која што немаат ни докази ни некаква поткрепа ?!
Да биде уште потажно нивни западни медимуи им ја негираа или рекоа дека е непотврдена вест.
Цопка и Син ида со муабети " ако баба имаше муда".
Ја и ванлок не викаме дека не се ретарди муџиве туку да не ги обвинуваме за работи што не ги сториле. А со оглед на тоа западов како знае да ги набеди вазалите да пљукаат по Русија, Србија, Кина, С. Кореа, Иран ..... нема да ме зачуди дека и ова е некаква патка за додатно оцрнување (не дека до сега беа нешто бели).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.267
Поени од реакции
25.494
Нигериве од Чикаго си го ладат со Израелциве. :pos:

и одговорот :
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
43
Поени од реакции
67
Лично од искуство ти кажувам. Имам одено во Ерусалим. Носев крст на врат. Луѓето ме гледаа чудно и со лош поглед. Апсолутно нема разлика помеѓу нив и муслиманите. Иста сорта се, заедно не јадат свинско и по 3 жени чуваат дома.
Што очекуваш и двата народи се племе само Хитлер за нив !
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.207
А бравос бре Кано, така кажи, дека си отишол по светот да шеташ а не да чистиш клозети, да му ги ебам и клозети смрдливи... нека чистат таму тоа абориџините а не лавовите наши. И велиш чат пат, ја на пет ја на десет години кога имаш за карта си идиш овде да ја видиш татковината... така бре Кано, не ја заборавај татковината, потроши некој долар и овде. Јас пак си мислев дека си заминат таму оти овде си немал за колачиња и сладолед па ете од мака чистиш клозети. Друго е кога си на прошетка, посебно на така долга прошетка... и не се брзај, шетај си полека, ке се снајдеме ние овде некако и без тебе, иако празнината без тебе овде ни ги пара срцата, боли и пече и секој ден се повеке ни недостигаш.
klozeti, gomna, aboridzini, klozeti... ah be laze ubavo ti kazav od mocka si praven samo sranja ti se vrtat u glavata :lolzz:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.821
Поени од реакции
44.418
- На израел не им е дојдено до ПиАр со мртви бебиња

* Израел :
Не знаев дека Израел како земја меѓу народот е позната и ко ... Арсен Островски

Знаеш до каде ќе се одведе некоја рандом дискусија ако како аргумент користиме рандом јузер на твитер? Чим Арсен Островски твитнал ова, значи тоа е агендата на Израел ко држава под дифолт, толку, тоа е аргументот, готово.

Башка, имаш телевизија, нет, све ти е на дофат, стварно веруваш дека до ова им беше дојдено? Или дека све што им требаше го добија уште првиот ден, све остало е само бонус кој технички, веќе не им треба, зеленото светло е веќе добиено, џабе Островски и неговиот ПиАр замараат, нека се фокусираат на други нешта.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.207
Епа тука те чекав бе влатче, ти си пример за лицемерие. Руската окупација ја правдаш, божемски оправдана е, специјална операција кур се тресе незнам какви срања не измислија.

Ама еве за палестинците и нивните акции не ти се пише толку, воздржан си, неопределен си, секој живот вредел, цивили секаде страдаат муабети.

Освен во Украина, таму масакри врз цивили и бебиња не се важат. Гледаш колку си лицемер?

Јас не оправдувам убивање на палестински цивили, ниту сега ниту претходно. Би сакал да престане бомбардирањето во Газа и Хамас да се предадат и да излезат од власт, а Газа и народот таму да се огради од срањата што ги направи нивното раководство.

Ама пример ти како лицемер не би сакал Русија да се повлече од Украина и да се запре геноцидот во украина, напротив ти навиваш за уште смрт, уште повеќе бомбардирање, и за секој нов умрен украинец користиш whataboutism. Лицемерие. :toe:
nema nisto licemerno. novorusija e ruska zemja.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.963
Ја и ванлок не викаме дека не се ретарди муџиве туку да не ги обвинуваме за работи што не ги сториле
Абе седи сеа, ќе ми капне солза уште малце после ова што го кажа. Значи кога ќе стаи некој линк, без разлика дали е твит или некој друг сајт, кај што има инфо за злосторства на Хамас тогаш тоа е патка од западот, кромид вести, непотврдени информации, шпекулации и слично, ама затоа ти кога ќе стаиш вест од рандом твитер акаунт тогаш тоа е релевантно и непобитен доказ, нели? Ете Ванлок отиде до таа мера да направи експертска анализа на тенковите и опремата за ноќна визија на Израел, мислам втф.

Ја едини "демант" што прочитав во врска со бебињата беше од тие Анадолу њуз каде викаат дека е непотврдено дека имало ОБЕЗГЛАВЕНИ бебиња. Значи не негираат дека биле убиени 40 бебиња него дека не е сигурно дека се обезглавени. Лично нигде у моите претходни 2 поста не реков дека готово 2828282 посто е точно ова, него дека нема логика да се бара видео или слики од обезглавени бебиња од официјални медиуми. Затоа и викам дај боже да е грешно инфото зашо нели никој не би сакал да се има десено таков чин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom