Политички случувања во Израел

Член од
7 септември 2016
Мислења
21.458
Поени од реакции
37.273
...а има сведоци дека Хамас што навлегле и масакрилале се баш Палестинци, не се можеби платеници измешани како Палестинци?:cautious:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.129
Поени од реакции
33.150
Da ne se praime naudreni kakvi se mudzive i za sto se spremni, ima 200 grozni videa niz netov sto napraile pri upadov, i da ima od ova ne bi sakal da go gledam, ama ja licno ne sum iznenaden za istovo, zasto bi bil? Razjarena orda vleze bogznae sto sve napraile ili ke im napravat na tie sto gi zemaa.

Posle upadov ne treba veke nikakov PR, dovolno e toa sto se desi koga upadnaa i posle prvite videa sto izlegoa, golem del od niv napraveni bas od clenovi na Hamas, tolku e, si go dobija povodot izraelcite za da gi pepelosaat, ne im treba pi ar lazenje so obezglaveni bebinja.
Има секакви гадости и овие од Хамас дефинитивно се поголемите дивјаци и идиоти помеѓу нив и Евреите, ама кога ќе најдеш/покажеш видеа од 40 - пази 40 заклани бебиња тогаш јас ќе ти се извинам. Дотогаш да знаеш дека шансите се дека си лапнал кромид тип на пропаганда.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.282
Поени од реакции
25.541
Не гледам турски серии, можеби Кико да го консултираме он е познавач и веројатно може да појасни повеќе. :unsure:
Филм беше и тоа од 2010 кога Турција беше на врвот по курчењето кон САД, Израел, ЕУ и Русија. Ја го гледав у киното горе у Рамстор што беше. Додека паѓав од смеење на сцениве , шошовците дркаа поише на филмов него на 40 девици што ги чекаат во Џенетот.
Може Ердо сега ги спрема тројцава да ги пушти да ја спасат Палестина :icon_mrgr:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.161
Поени од реакции
3.919
abe ostaj me mene, jas sum nebiten...

gledas dedo ti bil mudonja prav makedonec. ti ocigledno ne si metnat na nego picko edna severdzanska... ke da e vtoroto, ima nesto bugarsko u tebe sepak si za ovie sto ni smenija ime i sakaat bugari u ustav a eve i sega na ista branova dolzina ste...

baba ti ne ti kazala sve izgleda.
Кано, концентрирај се, не се нервирај оти може да згрешиш нешто при чистењето на клозетите на господата од Австралија па да оставиш впечаток на аматер чистач а не професионалец гомнар. Остај не нас овде, ние немаме такви сериозни обврски.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.891
Поени од реакции
5.540
Има секакви гадости и овие од Хамас дефинитивно се поголемите дивјаци и идиоти помеѓу нив и Евреите, ама кога ќе најдеш/покажеш видеа од 40 - пази 40 заклани бебиња тогаш јас ќе ти се извинам. Дотогаш да знаеш дека шансите се дека си лапнал кромид тип на пропаганда.
Koj bi snimal na video 40 bebinja obezglaveni sega aman ti se molam?Ete na linkot so go spodeliv ima videa nekoj proveri..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.836
Поени од реакции
44.534
Има секакви гадости и овие од Хамас дефинитивно се поголемите дивјаци и идиоти помеѓу нив и Евреите, ама кога ќе најдеш/покажеш видеа од 40 - пази 40 заклани бебиња тогаш јас ќе ти се извинам. Дотогаш да знаеш дека шансите се дека си лапнал кромид тип на пропаганда.
Vesta ja prenesoa mnogu svetski mediumi, imas del od niv na prva strana na google, ne deka se potpiram na toa sto oni go velat i slicno ok e znaeme site kako funkcionira mediumskiot prostor, site sledat necija agenda, nebitno, ama u era na internet, i site grozotii sto veke izlegoa pri upadov na Hamas, a i znaeme mudzive za sto sve se spremni, dokumentirano sekako, ne iznenaduva ako ovaa vest e tocna, narocito sto za evrejski deca stanuva zbor, omrazata prema sve evrejsko kaj niv e nadrealno golema.

Ama ko sto ti rekov, na izraelcive ne im treba veke nikakov PR, si go dobija oni toa so samiot upad i prvite videa sto oficijalno izlegoa a ne mozes da gi negiras, povodot tuka dojde, ne im trebaat vakvi dopolnitelni lagi, ali ako e do mene, se nadevam deka e kromid vest, ne bi sakal i ova da e tocno.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.129
Поени од реакции
33.150
Само прашав дали виде фактички бебиња. Ако навистина си ги видел, да ти се извинам.
Пошто медиумите денес не функционираат врз основа на факти, и тоа веќе одамна треба да е етаблирано за сите со критичко размислување. Ете јас дузина линкови отворив, приказни колку сакаш ама никаде нема бебиња.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.178
Поени од реакции
24.251
Кано, концентрирај се, не се нервирај оти може да згрешиш нешто при чистењето на клозетите на господата од Австралија па да оставиш впечаток на аматер чистач а не професионалец гомнар. Остај не нас овде, ние немаме такви сериозни обврски.
laze vo aus ne se doaga so bugarski pasos a cistaci ne primaat... tesi se ti tamu ako te pravi toa sreken posto samo toa ti ostanuva.

ps. da ti pratam 10 dolari da si proveris dnk da proverime dali si cedo na asparuh i dali baba ti te lazela? :lolzz:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.226
Поени од реакции
7.583
I posle @Ron Burgundy ke mi kazva sme se raduvale na krvoorolevanje...A ti ke mi.spomnuvas Bahmut..Bahmut ne e vo nisto podobra sostojba...

40 bebinja obezglaveni ej..


Чудна работа, како не се згрозувавте досега:

Ама нели Евреите се цивилизираните, изгледа некои христијани сакаат да ги пљукаат и мочаат:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.282
Поени од реакции
25.541
Мешан си ти во горниот спрат изгледа, шта да ти кажа друго освен така што делуваш на темава изгубен малце.
Јас ти кажав што имам да ти кажам. Ако Германците ги сметаш како дел од твојот народ и идентитет нема да пишуваш вакви ретардирани досетки туку ќе се замислиш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.836
Поени од реакции
44.534
Само прашав дали виде фактички бебиња. Ако навистина си ги видел, да ти се извинам.
Пошто медиумите денес не функционираат врз основа на факти, и тоа веќе одамна треба да е етаблирано за сите со критичко размислување. Ете јас дузина линкови отворив, приказни колку сакаш ама никаде нема бебиња.
Kazi koj seriozen pa i neseriozen medium ke ti dade graficki prikaz na ubieni bebinja? :)
Toa samo amatersko video moze da ti go potvrdi, od medium takvo nesto NEMA sansa da vidis, niti cenzurirano pa na svoj rizik da otvoris.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.874
Поени од реакции
7.134
Izrael mobilizira 300,000 vojnici za 2 dena...Na Rusija i trebaa 3 meseci za taa brojka, gledavme kiiilometarski koloni na napushtanja na Rusija, da ne zboruvame pak za Ukraina koja si go tepashe del od svojot narod koj ne sakase da odi vo vojna...

Dovolno govori faktot kolkavi patrioti se, so vo vojna aerodromite se polni so Izraelci koi se vrakkjaat vo tatkovinata nego li na civili koi ja napushhtaat...

Taka da, dami i gospodo, ako nekogas se zaprashate shto e patriotizam, videte go ova...

Osobeno ti draga nasha 5 dollar dijasporo.. Kolku od vas dojdoa tuka vo 2001god??
Да ама Русија тие 300 000 ги мобилизираше за одбрана, не за напад. И згора на тоа, Русија е огромна држава, а со тоа земањето на тие војници е спор процес, башка додади што за разлика од Израел, овие војници не се за итно, т.е. треба да добијат тренинг и опремување за барем пола година. Не може да се споредува. Но за нас во 2001 може, каде што мобилизирани имаше повеќе од провинциските градови отколку од главниот. Околу 20 000 мислам дека беше што од машка популација од 500 до 600 илјади е малце. Тоа докажува дека ние не сме нација што е спремна за војување, освен ако не сме стиснати до ќош (и тогаш е прашање дали ќе собереме вака како Израел, мислам дека ќе има бежании невидени).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom