Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.363
Поени од реакции
16.873
Дај бе не заебавај, циганската ќе ја праел… поцигански од тоа да го правиш клучниот играч за скудетото лани кокос не постои. Не само што треба да си иде, туку и да ги тужи и да ги одере фино лепо, мрша бедна наполитанска.
Откачија најпоќе за псоледното видео мислам со пеналот, ксде што го моли демек судијата да му свирни пенал и го промаши.

Коќе ми текни кое курчење летото го праеја фановите на Наполи на твитет :pos:

Новиот Меси им нема гол и асистенција последните 6 месеци, не ни припарва до прв тим и самп се кара со се живо и диво, новиоѕ Мбапе го прогласија за кокос и плачко за пенали :pos::pos:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.885
Поени од реакции
9.177
Откачија најпоќе за псоледното видео мислам со пеналот, ксде што го моли демек судијата да му свирни пенал и го промаши.

Коќе ми текни кое курчење летото го праеја фановите на Наполи на твитет :pos:

Новиот Меси им нема гол и асистенција последните 6 месеци, не ни припарва до прв тим и самп се кара со се живо и диво, новиоѕ Мбапе го прогласија за кокос и плачко за пенали :pos::pos:
Да им го хакнеше налутиот ривал профилов немаше вакви срања да постираат. Нереално ми е жими се, кинезине со профилот на ФФМ повеќе осет имаа. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.257
Дај бе не заебавај, циганската ќе ја праел… поцигански од тоа да го правиш клучниот играч за скудетото лани кокос не постои. Не само што треба да си иде, туку и да ги тужи и да ги одере фино лепо, мрша бедна наполитанска.

Апсолутно, башка и Де Лаурентис изјавил дека нема више Африканци да купур ради Афричкиот куп.

Тоа е скроз у право ги нема по месец ипол у сред сезона, ама треба осет со изјавите кој знаеш дека најдобриот играч ти е Африканец, и како котлињата са сензитивни кој им ја спомнуе Африка некој богат оривилегиран белец :icon_lol:

Овој може уште у Јануар да си иде

Кварачкелија после двомечот со Милан е паднат у депресија, Калабрија душата му ја зел :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.363
Поени од реакции
16.873
Oma Akatugba, a journalist and close friend of Victor Osimhen, warned the Partenopei that the Nigerian forward would leave the club for free in a video that he later deleted from X.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.492
Поени од реакции
5.465
Какво гомно е Де Лауренрис заслужуе све да му заминат и да се бори со екипите доле за опстанок... Спалети му донесе титула и место да го награди тој се скара со него и го шутна... затоа сезонава за лига европа ќе се бора место за титула, а како што почнале ни за тоа.
Осимен промашил пенал... тие на официјален профил играат курот со него, задна сезона ова појќе од сигурно му е, а ништо чудно уште на зима да си иде.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Ги избришал скоро сите фотки на Инстаграм од Наполи... Братов да не е во роднинска врска со Санчо? :LOL:
Играчов во случајов нема никаква вина, ама баш никаква. Потегов на Наполи е невиден срам и беда...Дно дна...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.363
Поени од реакции
16.873
Roberto Calenda threatened to take legal action against the Partenopei after the club published a TikTok video seemingly mocking his client for missing a penalty against Bologna.

The post, published on X, received over 1,600 comments and those from the majority of Napoli fans in Italian blamed the player’s representative.

Most Partenopei fans seem to think Calenda made up an excuse to end contract talks with Napoli and find a new club for Osimhen in January or at the end of the season.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.414
Поени од реакции
6.558
Реалноста е дека Осимен се лути оти него не му даваат од дрогите шо ги зима тик ток креаторот на Наполи :pos:

Шо е воа бе ахаххахахахахахахах
 
Член од
18 септември 2023
Мислења
14
Поени од реакции
57
Не треба да се потцени моќта на црвено-црниот дрес,во овој случај бел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom