Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Кој ќе го гледа ограничениот Далот... Јас не тренер, би избркал се од фитнес тренери и доктори таму. Овие од дуи да не земале дипломи? Како може на старт на сезона да ти се повредат толку играчи???
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.850
Поени од реакции
7.434

2ца боксери и една плачипичка.

Од 25 души од прв 13 у аут.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Можеби клубот не е во добра форма и се е у надолна линија, ама па затоа ПР тимот работи у полна пареа, демек продажбата на клубот само што не се случила.
Нејсе на утакмицата на Рашфорд му ја гледав себичноста и ми се гадеше да ми беше пред очи ќе го тепав , ама па сега по нетот што излаваат видеа и неговото куроболие за пресинг и одбрана ми создаде дијареа. Никогаш нема да биде светска класа, дури зборат демек заради другарчето Санчо така саботира.
Исто ми е многу смешно кога ќе каже некој барате инстант успех, ние ако не се изначекавме незнам кој повеќе чекал.
Лично мене нема да ми биде гајле ако не освојат титула одма сега за година две, ама нека играат фудбал, тоа да личи на нешто, да е поврзано, да има смисла, да има напредок, да нема драстични паѓања на форма, да губат достоинствено а не по примен гол или два да паѓаат и да примат 7.
Конкретно за губењето мислам дека у таа смисла сме последни у цела лига по менталитет, па земи затвори се бре нека заигра инатот, или топката ќе ти ја земам или ти ја ебам кариерата и нека биде црвен картон.
Јунајтед као да сака фер плеј, да игра тики така, да игра пресинг ,да дава голови да има јака одбрана и да не прима голови.
Заедничкото овоа го нема ни еден клуб на светот, Сити ќе го земам пример нивните играчи нонстоп дајваат и паѓаат по терен од мал контакт гес уат Бруно го прават дајвер реално има многу ќотек изедено а не му суделе. Не можеш да играш фер плеј и шампион да бидеш секогаш има мајмунски работи, нашите немаат интелигенција тоа први да го направат и затоа е така, одкако ќе им направат такви работи се нервираат праат фаули играат нонсенс и добиваат жолти картони, што за мене е многу неинтелигентно. Не е секогаш физичка подготовка,скилс техника мускули или што ти не ,многу има и мајнд гејмс. Гвардиола тоа многу добро го знае тоа е неговото главно оружје оти е ултра интелигентен.
Оти на мускули ќе го победиш Сити или Ливерпул еднаш два пати ама за подолги стази ќе добиваш јаки шамари.
За тоа Ферги со антиталенти освојуваше лиги, бидејќи ги знаеше како дишат, што му треба а што не, не фрлаше пари по трансфери и преголеми плати така и ги контролираше фудбалерите, кога не одеше по план ќе пуштеше копачи на терен кои шпринтаа.
И сега имаме играчи неколку кои би гинеле, ама за кого? Кога повеќето се за да земат паричка само.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.516
Тоа со инстант успех колку безвезе муабет е...кој бе бара инстант успех? В пензија ќе влеземе чекајќи. А и за еден по еден менаџер да збориме сите имаа и прекудоволно време вклучително и актуелниов е веќе доволно тука за да се увиди напредок, подигање на нивоа па да има надеж за натаму. Многу сме барале, инстант, ебаго. Инаку, дека за скоро ќе биде подобро - ќе биде ама недоволно, т.е џабе кога од почеток ќе имаме премногу сјебано. Олку неспремни во секој сегмент (физички,психички,тактички) не памтам да сме влегле во некоја сезона.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ај што веќе сите гледаат како Јунајтед е далеку од врвот дали се работи за домашното или лига шампиони или европа лига, како успеваат од другата година да го имаат најскапион спонзорски договор не ми е јасно, односно не ми е јасно како ги санкаат вака. Сигурно после заминувањето на Роналдо продажбата на дресови е драстично намалена, додуша од кого ви купил дрес сега некој фан на Јунајтед. Претходнава година во ударен термин од 16:00 часот на Арена се случуваше да не го даваат, што е удар на финансиите, плус стадионот бил во лоша состојба од вецеата течело мочојни на сите страни, Карингтон не бил многу променат, односно Роналдо бепе во право за се. И како покрај се успеваат да склучат таков договор не ми е јасно. Овие испаѓа за се се интересираат само за фудбалот не! Чудесно!
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.314
Поени од реакции
6.820
Пола тим повреден без терен да помирисаат. Не сњ сеќавам да сме имале до сега ваков катастрофален почеток на сезона во секој поглед, од повреди, физичка неспремност (најверојатно главната причина за толкуте повреди), лоша игра, лоши резултати, незалагање, проблеми неповрзани со фудбал. Мислам, се што можеше да тргне наопаку, сезонава тргна.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.214
Поени од реакции
36.092
Јас не знам што правеа цело лето овие играчи. Веројатно се единствените што се вратија неспремни од припреми за новата сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom