Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.522
Поени од реакции
40.488
Ова е тој момент ,, Ѝ правам услуга со самото седнуење на кафе со неа, а не па друго."

И тоа ако е наша. Ако е странкиња, сајгии, ѕвезди симнување, на пиедестал ставање, мале мале. Токму спротивното го прават оние други мажи на кои обично им се позавидува на уловот.
па некој што врти шлепери стварно ви прави услуга со седнување на кафе. Ви отвара нови бизнис можности.

Ако не сакате некој да ви прави услуга можете и со Трајче да искочите, он нема ни Мерцедес ни шлепери. Работи у маркет и се бави со спорт у слободно време.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
па некој што врти шлепери стварно ви прави услуга со седнување на кафе. Ви отвара нови бизнис можности.

Ако не сакате некој да ви прави услуга можете и со Трајче да искочите, он нема ни Мерцедес ни шлепери. Работи у маркет и се бави со спорт у слободно време.
Бизнис можностите не ги мешам со каква било социјализација, дури и друштво со коешто излегувам во град не ми е од работното место.

Не ме влече таа ароганција кај дел од мажите, тој ,, што ќе си ми" момент и обично тие така што зборат, сите мислат вау какви критериуми којзнае каква ќе земе, на крај заглавуваат со жени ради кои ги зборат и им се смее цел град.

Happy wife happy life другарчињата, пак, ги собираат најфините девојчиња и пофраерски живот имаат од фраерите јаки на вилица колку се фраери.

Заборавив да додадам, скапа кола ми е нерационална инвестиција и поради тоа ми е и главен turn off, особено ако во станот кајшто живее е кираџија.

Поважни ми се критериуми при инвестирање на чоекот, оти ми даваат информации за аклот, оти умен и да снема пари ќе си ја одржи фамилијата.
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Ве молам дајте ми мислење дали е коректно што одбив врска поради тоа што нејзе и смета што работам таксист?
Sekoj normalen sto ima barem malku sebepocituvanje ke odbie vrska vo takov slucaj.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.522
Поени од реакции
40.488
Бизнис можностите не ги мешам со каква било социјализација, дури и друштво со коешто излегувам во град не ми е од работното место.

Не ме влече таа ароганција кај дел од мажите, тој ,, што ќе си ми" момент и обично тие така што зборат, сите мислат вау какви критериуми којзнае каква ќе земе, на крај заглавуваат со жени ради кои ги зборат и им се смее цел град.

Happy wife happy life другарчињата, пак, ги собираат најфините девојчиња и пофраерски живот имаат од фраерите јаки на вилица колку се фраери.

Заборавив да додадам, скапа кола ми е нерационална инвестиција и поради тоа ми е и главен turn off, особено ако во станот кајшто живее е кираџија.

Поважни ми се критериуми при инвестирање на чоекот, оти ми даваат информации за аклот, оти умен и да снема пари ќе си ја одржи фамилијата.
ако не те влече ароганција кај мажот, значи маж не е за тебе. Маж ако не е арогантен и нема став, тоа не е маж да ме извиниш. Толку се испедерчи машкиот карактер последниве години што муж со став едноставно веќе се гледа ко нешто агресивно и нешто што не треба да постои благодарение на Холивуд и други организации. А мажот бил таков илјадници години.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
ако не те влече ароганција кај мажот, значи маж не е за тебе. Маж ако не е арогантен и нема став, тоа не е маж да ме извиниш. Толку се испедерчи машкиот карактер последниве години што муж со став едноставно веќе се гледа ко нешто агресивно и нешто што не треба да постои благодарение на Холивуд и други организации. А мажот бил таков илјадници години.
Мене па ова ,, кажи ми што ми вреди да те зеам" став ми е тотално немажествен.

Маж се знае каков треба да биде. Не арогантен, туку горд и строг, правичен и принципиелен, да умее да поставува граници, но и да биде џентлмен кадешто треба. А со она ,, ќе се смилувам и ќе се фатам со неа", тешко џентлменство.

Ароганцијата прикрива слабости, така на пример голем дел од најстрогите и незгодни на јазик професори некогаш биле најслаби ученици. Така што истата не значи машкост, напротив.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
ако не те влече ароганција кај мажот, значи маж не е за тебе. Маж ако не е арогантен и нема став, тоа не е маж да ме извиниш. Толку се испедерчи машкиот карактер последниве години што муж со став едноставно веќе се гледа ко нешто агресивно и нешто што не треба да постои благодарение на Холивуд и други организации. А мажот бил таков илјадници години.
A da prestanes da citas na internet tips kako da i se dopadnes na zena,
samodoverba kaj maz e privlecna a ne arogancija
so takvi ispadi kako navedenite na slikite mozes forever alone da si ostanes.
па некој што врти шлепери стварно ви прави услуга со седнување на кафе. Ви отвара нови бизнис можности.

Ако не сакате некој да ви прави услуга можете и со Трајче да искочите, он нема ни Мерцедес ни шлепери. Работи у маркет и се бави со спорт у слободно време.
Znaes kolku e polesno denes da se najde maz so mercedes otkolku pameten maz so karakter,
sponzorusi samo ke si najdete so takov pamet.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.522
Поени од реакции
40.488
A da prestanes da citas na internet tips kako da i se dopadnes na zena,
samodoverba kaj maz e privlecna a ne arogancija
so takvi ispadi kako navedenite na slikite mozes forever alone da si ostanes.

Znaes kolku e polesno denes da se najde maz so mercedes otkolku pameten maz so karakter,
sponzorusi samo ke si najdete so takov pamet.
зошто ти можеш да бидеш арогантна, а машкото не? Мора машкото да лиже каде што моча жената? Пола мислењата ти се такви никакви глумење лудило. Карактер нула имаш.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
зошто ти можеш да бидеш арогантна, а машкото не? Мора машкото да лиже каде што моча жената? Пола мислењата ти се такви никакви глумење лудило. Карактер нула имаш.
Ne e arogancija koga ke zakopas nekogo so fakti, si se zbunil malu.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.522
Поени од реакции
40.488
ok i?
imas nekoj argument na temata da kazes ili ke se vadis na licna osnova ko i obicno.
ти шо аргументи имаш? Deckoti te zadovoluva? Фала на информација не знаевме еве ќе запишам уште една цртка на ѕидот. Не заболе искрено.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
ти шо аргументи имаш? Deckoti te zadovoluva? Фала на информација не знаевме еве ќе запишам уште една цртка на ѕидот. Не заболе искрено.
drug pat ne pocnuvaj diskusija ako ne znaes da ja zavrsis, decko mi ic da ne te interesira.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.507
Поени од реакции
5.284
Социјален експеримент како слободните девојки се однесуваат кон слепи лица и инвалиди во количка на почеток при запознавање и како веднаш менуваат однесување откако ќе слушнат дека слепите и инвалидите имаат пари:
https://www.youtube.com/watch?v=oIim4jLFzL4
https://www.youtube.com/watch?v=oIim4jLFzL4
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.584
Спонзоруша е индивидуална особина, машка или женска. Колку мажи имаат зафркнато жени за пари ехее. Имам другарки што иако не се Рокфелер, почнаа да се претставуваат како посиромашни на првите состаноци чисто тие пијавиците на пари да се исчистат од прва.

И жени има Бог да чува, коса ми се крева на глава. Чоек ако толку ти е мерак за пари, спечали мајку му. Една познаничка одби просидба оти каменот не бил дијамант. Ѝ викам, алал да ти е на време што го спаси чоекот.

Една од работите што ги држеле тогашните бракови не било само страв и срам, туку пружање нозе колку што ти е чергата. За еснафско дете еснафска ќерка се барала. Сѐ друго било скандал и тешко се стекнувала почит за истото.

Баланс е битна работа, не е пожелно голема разлика меѓу партнери во било што.

Една комшивка фармацевт во пензија, многу ми е пријатна и многу може да се научи од неа за тоа како една жена треба да држи до себе без да изгуби од нејзината улога. Вика, на времето кога требаше да се земаме, јас ептен тазе си ја отворив аптеката, закупив местото под кирија и бев веќе во долгови за опремување. На маж ми семејството не беа многу побогати ама инсистираа на убава свадба со сите адети, но јас не прифатив, а ни моите. Ќе правиме свадба кога и ние ќе се подоправиме и ќе бидеме во состојба исто да вложиме. И си направивме скромна прослава во домашна атмосфера со 15ина души, а кога ни беше што ја викаат дрвена свадба, ем петтата годишнина си ја прославивме ем на стариве ќефот им се направи. Така вика, никој утре нема да ти префрли за пари. А, во еден брак ако парите станат премногу важна тема на разговор и препирки, пиши му пропало.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Ова е тој момент ,, Ѝ правам услуга со самото седнуење на кафе со неа, а не па друго."
Нее оваа е моментот -Чекај сереш за медаља со идиотски побарувања и глумење нисам одавде са Холивуда доаѓам..сега ќе ти го дадам во пишан одговор..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom