Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Ова е без да се земат новите 6 членки во предвид. Тоа се Аргенитина, Иран, КСА, Египет, Етиопија и Емиратите. Ова се постигна последната година ипол додека Русија е во војна со Украина, а САД нели ја има најдобрата инвестиција, кај што Украинците гинат на местото на Американците.

Прегледај го приврзокот 388864

Ова мене ми личи на континуиран деклајн од 30 години на либтардијата.
Ама не знаеш ти, "производите" како Премиер Лигата и ЛГБТЉУЉЖУЉ "учењата" биле со многу поголема вредност од тоа кинеските глупости, сега @Shakespear ќе ти објасни.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.863
Поени од реакции
26.464
Ама не знаеш ти, "производите" како Премиер Лигата и ЛГБТЉУЉЖУЉ "учењата" биле со многу поголема вредност од тоа кинеските глупости, сега @Shakespear ќе ти објасни.
Ако така им е полесно, нека им биде.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.423
Поени од реакции
5.748
Ова е без да се земат новите 6 членки во предвид. Тоа се Аргенитина, Иран, КСА, Египет, Етиопија и Емиратите. Ова се постигна последната година ипол додека Русија е во војна со Украина, а САД нели ја има најдобрата инвестиција, кај што Украинците гинат на местото на Американците.

Прегледај го приврзокот 388864

Ова мене ми личи на континуиран деклајн од 30 години на либтардијата.
Ние и Кина милјарда и пол.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.104
Поени од реакции
36.228
Украинциве очигледно се повеќе од способни ако сакаат да рокаат цивилни цели од типот на возови, метроа и слично ама не го прават тоа. Тоа дроновите што им ги пуштаат се пуштени од руска територија од страна на украински уфрлени единици. Со месеци веќе им роварат на руска територија со експлозиви и со опрема. Така да ако сакаа да се однесуваат како класични терористи можат во секое време.
Автоматски споено мислење:



Не ги фрла во вода. Тие пари донесоа уништен руски крузер кој кошта преку една милијарда долари, два десатни брода, тактички бомбардери, илјадници парчиња уништена руска воена опрема и преку 50 илјади загинати руси. И сето тоа без ниту еден загинат нато војник.

Што би рекле на топ-шоп, зделка на векот.
Па и двете страни можат да си играат на тој начин, не треба многу филозофија за да се дигаат во воздух цивилни објекти. За некое милионче Украинци ќе го внесат и постават експлозивот, не треба ни да влегува руска војска, ама јас колку што се разбирам ваквите работи се третираат како воени злосторства (барем така не дисциплинираа на балканот овие што сега им даваат оружје).
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.886
Поени од реакции
22.074
Украинската ПВО се обидува да собори руски проектил.

 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.423
Поени од реакции
5.748
Ослободено Роботине, украинците продолжуваат натака.

Соборени Калибри, 2 од 4.

Дронови секојдневна појава во Москва.

Дрон погоди цел во Белгород, убиен руски заменик колонел полицаец.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.886
Поени од реакции
22.074
Ослободено Роботине, украинците продолжуваат натака.

Соборени Калибри, 2 од 4.

Дронови секојдневна појава во Москва.

Дрон погоди цел во Белгород, убиен руски заменик колонел полицаец.
Денес Роботне, утре Новосибирск.

photo_2023-08-27_19-14-23.jpg
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.423
Поени од реакции
5.748
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.807
Поени од реакции
40.966
Тоа е поверојатно него дека путкин ќе го освои лвив.

Се вратија во одбрана против Украина, а им треба победа, нормално публиката извиркува таква игра, ама вие слепо по путкин.
уште Роботне не можат да го освојат после 3 месеци и 50 илјади загубени луѓе. Тоа му викам на Клинтон, може тунели треба да копаат да поминат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.632
Поени од реакции
82.391
ама вие слепо по путкин.
Не слепо, ами отворено и при здрав разум. Рационално.

Пријателите на нашиот непријател се наши непријатели. Многу едноставно.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.423
Поени од реакции
5.748
уште Роботне не можат да го освојат после 3 месеци и 50 илјади загубени луѓе. Тоа му викам на Клинтон, може тунели треба да копаат да поминат.
Со оваа мапа се курчевте едно време, за 72 часа ќе падне Киев, сега браните да не ви стигнат во Мелитопољ



Јас нити сум очекувал дека ќе бидат во можност да повратат нешто што изгубија.

30 милиони украинци против 150 милиони руси. Русите со хиперсонично, термобарично, нуклеарно, 5то генерациско оружје се бранат, а другите со собрано оружје на бувљак пазар освојуваат.

Путин плачејќи се заканува како путка, ако им дадете на украинците модерно оружје со кое може да стигнат до Новосибирск, ќе пуштам нуклеарки.

Иницираше ферка и прв почна м.м.е., и сега вика ако ме тепаш ќе извадам пиштол.
Автоматски споено мислење:

уште Роботне не можат да го освојат после 3 месеци и 50 илјади загубени луѓе. Тоа му викам на Клинтон, може тунели треба да копаат да поминат.
50 илјади за Роботне, 100 илјади за Бахмут, 70 илјади за Мариупол, 50 илјади за Киев, 120 илјади за Харкив ... Достате бе.
Автоматски споено мислење:

Не слепо, ами отворено и при здрав разум. Рационално.

Пријателите на нашиот непријател се наши непријатели. Многу едноставно.
Ќе завршиш на тањирот на Вучич, јужна бановина, срби со говорна мана.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.174
Поени од реакции
8.784
Иницираше ферка и прв почна м.м.е., и сега вика ако ме тепаш ќе извадам пиштол.
..........
Ќе завршиш на тањирот на Вучич, јужна бановина, срби со говорна мана.
Како е ферка според албански стандарди. Глутница од 5 до 10 души на еден?

Да не ти е тој Вучиќ, твоите Косовари ќе нема леб да јадат. Му коленичите цело време на вашиот геостратешки непријател за да ви даде брашно, пченица, зејтин, вакцини. Што не им дадат САД или Франција на своите НАТО партнери Македонија, Албанија и Црна Гора, туку ги присилува да се понижуваат пред Србија?


Eве ти и од американски извор:

1693215635516.png


Aма тебе подраги ти се Американците што те ништат со радиоактивно зрачење, што те трујат со батаци и говедско полно со соматотропин и рактопамин, и што пополека те убиваат со ГМО соја.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420
Како е ферка според албански стандарди. Глутница од 5 до 10 души на еден?

Да не ти е тој Вучиќ, твоите Косовари ќе нема леб да јадат. Му коленичите цело време на вашиот геостратешки непријател за да ви даде брашно, пченица, зејтин, вакцини. Што не им дадат САД или Франција на своите НАТО партнери Македонија, Албанија и Црна Гора, туку ги присилува да се понижуваат пред Србија?
ova e prasanje ili povekje prasanja na koi prosechniot shponski plemenski mozok trokira
 

Kajgana Shop

На врв Bottom