Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
^^ Тоа е таа бугаро-балистичка струја, сублимирана во еден пост.
Хммм јамајка ти нешто многу мењаш тема и си гласен кога станува збор за Darko I а него веќе ден ипол го нема, многу си ми сомнителен.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508

In the situation with the morning landing of the Ukrainian DRG near Olenevka in Crimea, new and even very funny details emerge. Judging by the recording from one of the surveillance cameras, the enemy was inadvertently driven away either by a watchman or by a tourist with a civilian carbine.

It is unlikely that he could have fought for a long time. But a collision that would immediately attract attention was clearly not part of the plans of the saboteurs. As a result, they limited themselves to recording tiktok in a whisper in the semi-darkness, fired at random from a grenade launcher and retreated, losing some of their equipment along the way.

All this, of course, is not a reason for hatred moods: the problem of the activity of the Armed Forces of Ukraine near Cape Tarkhankut in Crimea has not disappeared anywhere and is only becoming more relevant. But a civilian in swimming trunks, scaring off GUR saboteurs is something new.
#Крым #Россија #Украина
@rybar
Автоматски споено мислење:


Опааааа @Lokvan . :icon_lol:
Да се надополнам, украинците објавија видео од вожњата назад, изгледа како дрон да ги брка а они пукаат во него.

1. Примети дека сонцето е позади нив, што прави смисла ако веќе ноќта поминала и ги нашло утро, они одат на запад.

2. Примети ја опремата што ја носат, шлемовите, ноќните визири, пригушувачи, оптики.... Сега спореди ги нив со двајцата на видеото, па сам пресуди

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.809
Поени од реакции
40.971
Да се надополнам, украинците објавија видео од вожњата назад, изгледа како дрон да ги брка а они пукаат во него.

1. Примети дека сонцето е позади нив, што прави смисла ако веќе ноќта поминала и ги нашло утро, они одат на запад.

2. Примети ја опремата што ја носат, шлемовите, ноќните визири, пригушувачи, оптики.... Сега спореди ги нив со двајцата на видеото, па сам пресуди

ова операција Селфи било?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.861
Поени од реакции
7.076
Да се надополнам, украинците објавија видео од вожњата назад, изгледа како дрон да ги брка а они пукаат во него.

1. Примети дека сонцето е позади нив, што прави смисла ако веќе ноќта поминала и ги нашло утро, они одат на запад.

2. Примети ја опремата што ја носат, шлемовите, ноќните визири, пригушувачи, оптики.... Сега спореди ги нив со двајцата на видеото, па сам пресуди

Не знаеме дали се истите. Ништо не е потврдено, двете страни пљампаат непотврдени работи со сомнителни докази. Факт е дека Украинците се многу добри во ангажирање на фејк настани со фејк актери. Впрочем, вчера после смртта (ако е точна) на Пригожин, се појави видео со Вагнеровци како изјавуваат дека ќе правеле бунт во Русија 2.0
Ама испадна дека не биле Вагнеровци.
И секако немаат доказ Украинците дека убиле Руси или уништиле некаков радар, како што за С300 вчера имаа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.424
Поени од реакции
5.751
Да се надополнам, украинците објавија видео од вожњата назад, изгледа како дрон да ги брка а они пукаат во него.

1. Примети дека сонцето е позади нив, што прави смисла ако веќе ноќта поминала и ги нашло утро, они одат на запад.

2. Примети ја опремата што ја носат, шлемовите, ноќните визири, пригушувачи, оптики.... Сега спореди ги нив со двајцата на видеото, па сам пресуди

Вакви луѓе страв у коска им набиваат на путките.

Москва и Крим им станаа како во двор.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.861
Поени од реакции
7.076
Вакви луѓе страв у коска им набиваат на путките.

Москва и Крим им станаа како во двор.
Хахаха која глупост. Жителите во Москва и Крим судејќи според снимките ги боли пенис за дроновите. Еве беше тука објавена снимка од мене како обичен жител со шорцеви и маичка со прерамки ги брка диверзантите, со калашот што го фрлиле. :icon_lol:
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.563
Поени од реакции
3.674
:pos:
Фотографиите што ги добивме за време на краткотрајната руска мисија „Луна-25“ се покажаа како фотошопирани.

Фотошоп.jpg


„Можеме само да се надеваме дека во рамките на проектот Луна-25 овој фотошоп се користеше само за примена на инфографика и корекција на осветленоста, а не за она за што вообичаено се користи Photoshop“, се вели во каналот.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.424
Поени од реакции
5.751
Хахаха која глупост. Жителите во Москва и Крим судејќи според снимките ги боли пенис за дроновите. Еве беше тука објавена снимка од мене како обичен жител со шорцеви и маичка со прерамки ги брка диверзантите, со калашот што го фрлиле. :icon_lol:
При 4200 с-300 лансери (како што излажа еден), редовна појава да ти се дронови по Москва, тоа кажува дека не се доминантни во ништо,освен по број на загинати каде доминираат.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
ова операција Селфи било?
Извини, јас сум крив што мислев дека ти дошол паметот па можеби некаква дискусија ќе можеме да развиеме. Ах колку згрешив
Автоматски споено мислење:

Не знаеме дали се истите. Ништо не е потврдено, двете страни пљампаат непотврдени работи со сомнителни докази. Факт е дека Украинците се многу добри во ангажирање на фејк настани со фејк актери. Впрочем, вчера после смртта (ако е точна) на Пригожин, се појави видео со Вагнеровци како изјавуваат дека ќе правеле бунт во Русија 2.0
Ама испадна дека не биле Вагнеровци.
И секако немаат доказ Украинците дека убиле Руси или уништиле некаков радар, како што за С300 вчера имаа.
Јас ко што гледам истото го зборуваме. Моментално ни едната ни другата страна има докази објавено за било каков успех. Само некои рандом видеа имаат што ништо не докажуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.556
Поени од реакции
36.516
Се оди по планот на господинот Путин, ова е уште еден феинт (десант) псај опс за да се ослаби противникот. Пригожин е жив и оставен да прави covert и тајни воени операции. А која би била причината да го убијат? Исцениран пуч? Мировен протест?
Досега се оди според планот, грешки нема, мајка Русија никогаш не била посплотена, зошто сега би било различно?
Имаше надеж по темава дека ќе од Белорусија ќе ги плашеле полјаците и ќе им се пуштеле на Киев пак од север. Ех не така далечни времиња :D
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
2.605
Имаше надеж по темава дека ќе од Белорусија ќе ги плашеле полјаците и ќе им се пуштеле на Киев пак од север. Ех не така далечни времиња :D
Бисери колку сакаш има на темава, и не треба многу одамна да одиш како што викаш :icon_lol:.
Еден експерт се правеше паметен и ги ругаше другиве дека не се правело пуч така т.е исцениран бил пучот (феинт бил). После викаа дека не бил пуч, туку протест. Па после кога се смирија куварот и господинот Путин испадна дека од Белорусија ќе правеле пак десант, таква била стратегијата од мастермајндот Путин.
Исто се кажа на темава пред некое време дека пред 2014 Украина била неутрална држава. (И тоа не го знаевме)
Кај и да е, како што е тргната работава пак изгледа ќе се вратиме на муабетите за нуклеарките и ќе им претиме на Украина и на Полска, па белки така ќе го очистат евентуално европскиот ИСИС :icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.424
Поени од реакции
5.751
Гледам нема ниеден русин на Светско првенство за атлетика ниту пак во квалификациите за европски фудбал. Дали и ова е успех на Путин ?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.861
Поени од реакции
7.076
Гледам нема ниеден русин на Светско првенство за атлетика ниту пак во квалификациите за европски фудбал. Дали и ова е успех на Путин ?
Ќе учествуваат на азиските првенства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom