Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Ти си направил тоа што треба. Раат биди си.
Со самото тоа што си ја запознал кога била кревка, веднаш си влегол во тој мајндсет дека допрва ќе видиш која е и сигурно не си ѝ замерувал или отворено разговарал за некои ситници. Па можеби некои од тие ,, а од периодот ѝ е" моменти биле црвени знаменца провлечени низ таа магла.

Најголема грешка ѝ е што таква ранлива се впуштила во врска, по мое, да и те како треба да си бидеме поддршка еден на друг во врска и во добро и во лошо, ама никој нема право да ја користи врската од старт како рехабилитациски центар и да паразитира без ништо да даде. Обострани љубов, почит и залагања се задолжителни. Оти без труд од двете страни ништо не бива.

Исто така, wot е во право за делот дека сѐ уште не е време за нов подвиг оти постои ризик да бидеш ти на нејзино место. Да не биде онаа конечно ја најдов правата ама сега ја сум погрешниот. Крајности не се добри. Сѐ со резерва и по заслуга.
Признавам тоа што wot рече, да се уште сум повреден бидејќи после долго време во врски каде за мене само сексот беше највозбудливиот момент дадов шанса во врска да има искрени чуства од моја страна и да верувам во искрена љубов. Изгледа тоа не е за мене во овој живот. Целиот мојот живот само на 3 жени (вклучувајќи и ја ова) им отворив срце и крајот горе доле секогаш беше ист. Изгледа премногу се пропуштам и премногу сум искрен, некаде изгледа грешам. Сега се вратив во старите навики спиење ваму таму. Се разбудив пред 30 минути после журкање до 6 наутро и моментално го пишувам ова мислење лежејќи на кревет со една полјакинка што спие и 'рчи како борбен авион од втора светска војна. Едвај чекам да се разбуди и да си оди
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Признавам тоа што wot рече, да се уште сум повреден бидејќи после долго време во врски каде за мене само сексот беше највозбудливиот момент дадов шанса во врска да има искрени чуства од моја страна и да верувам во искрена љубов. Изгледа тоа не е за мене во овој живот. Целиот мојот живот само на 3 жени (вклучувајќи и ја ова) им отворив срце и крајот горе доле секогаш беше ист. Изгледа премногу се пропуштам и премногу сум искрен, некаде изгледа грешам. Сега се вратив во старите навики спиење ваму таму. Се разбудив пред 30 минути после журкање до 6 наутро и моментално го пишувам ова мислење лежејќи на кревет со една полјакинка што спие и 'рчи како борбен авион од втора светска војна. Едвај чекам да се разбуди и да си оди
Види и тоа е фаза, но во овој период најважно е малку да се посветиш на себе си. Не ти викам не собирај девојки од журки, ама најбитен момент во оваа премин фаза е да се надоградиш во личност којашто тебе повеќе ти се допаѓа. Не велам дека не си доволно океј каков што си, ова прави го единствено за твоја лична возбуда и подобро расположение.

Некое ново хоби, минимални измени во стил можеби, сега не ти треба нова женска колку што ти е потребен нов и подобрен (во твои очи) ти. Истражи некој нов дел од градот, смени места на излегување и најважно, no expectations. Колку луѓе има како тебе што збореле па си нашле што им треба и се благодарни што со тие други не успеало. Но, сега тоа не е важно. Најважно е да си направиш освежување во сопствениот живот.

Ама пред да најдеш следна со којашто ќе мислиш озбилно, малку набљудувај. Не мора да си другар, но во тој круг биди. Набљудувај како се однесува со друштво, како седи, како пие кафе, како се расправа. Оти кога си во врска има една слепа зона низ која многу проблематични работи се провлекуваат незабележано.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
Признавам тоа што wot рече, да се уште сум повреден бидејќи после долго време во врски каде за мене само сексот беше највозбудливиот момент дадов шанса во врска да има искрени чуства од моја страна и да верувам во искрена љубов. Изгледа тоа не е за мене во овој живот. Целиот мојот живот само на 3 жени (вклучувајќи и ја ова) им отворив срце и крајот горе доле секогаш беше ист. Изгледа премногу се пропуштам и премногу сум искрен, некаде изгледа грешам. Сега се вратив во старите навики спиење ваму таму. Се разбудив пред 30 минути после журкање до 6 наутро и моментално го пишувам ова мислење лежејќи на кревет со една полјакинка што спие и 'рчи како борбен авион од втора светска војна. Едвај чекам да се разбуди и да си оди
Hoe/slut phase ти е ова. Минливо е. Си бил искрен-те повредиле, си сакал-ним не им било гајле. Главата горе и фокусирај се на себе.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Колку машки си имаат така умислено за една иста женска-Ќе ме бара..И легендата вели дека ни една на никој до сега не дошла на врата или го побарала прва на мобилен да му каже колку и е криво што погрешила и дрн дрн јариња..

Жените живеат во друг свет односно овој во кој сме моментално присатни..Романтики и курци палци односно мечтаења се реткост меѓу нив..жената ако оди со срце не го дава целото и прави калкулации односно што е за неа најдобро и тука гледаш посерена љубов од нејзина страна со грст психоанализи а машкото кога отвара срце оди до крај и го боли курот за калкулации и крајниот резултат..тоа е разликата..
Men love women for real, women "love" men under the condition that they provide value. Women can't love you the way you love them or the way you wanna be loved.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Just your mother can love you on the way you want be loved.
За разлика од вас жени коишто мажот кој навистина ве сака, ве сака до коска и е спремен да умре за вас за да ве заштити, а вие не враќате со ништо. Затоа реков men love women for real, women "love" if you provide value. Women don't care about men's struggles, they hang out at the finish line and they pick the winners. Women don't give a fuck about men, they only care about themselves. But, as a man you have yo provide, care for them, be romantic, remember dates, be 6ft tall, have 6 figure income, have 6 pack abs etc etc.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Признавам тоа што wot рече, да се уште сум повреден бидејќи после долго време во врски каде за мене само сексот беше највозбудливиот момент дадов шанса во врска да има искрени чуства од моја страна и да верувам во искрена љубов. Изгледа тоа не е за мене во овој живот. Целиот мојот живот само на 3 жени (вклучувајќи и ја ова) им отворив срце и крајот горе доле секогаш беше ист. Изгледа премногу се пропуштам и премногу сум искрен, некаде изгледа грешам. Сега се вратив во старите навики спиење ваму таму. Се разбудив пред 30 минути после журкање до 6 наутро и моментално го пишувам ова мислење лежејќи на кревет со една полјакинка што спие и 'рчи како борбен авион од втора светска војна. Едвај чекам да се разбуди и да си оди
Не, не, не. Сега си само повреден и преживувањето на таа болка пак ќе ти овозможи да сакаш. Ќе имаш може поголеми очекувања, и повисоки стандарди, и поголеми ѕидови, ама пак ќе умееш да сакаш.

Излезе веќе од таа трауматична врска и сега време е да продолжиш понатака. Мислам дека треба да направиш подолга пауза, за да сфатиш што сакаш, што ти треба и што заслужуваш. Понекогаш излегувањето со други луѓе го олеснува пребродувањето на таа депресивна фаза во љубовта, но искрено мислам дека тоа само го влошува истото, те исцрпува тебе и полека те уништува.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Не, не, не. Сега си само повреден и преживувањето на таа болка пак ќе ти овозможи да сакаш. Ќе имаш може поголеми очекувања, и повисоки стандарди, и поголеми ѕидови, ама пак ќе умееш да сакаш.

Излезе веќе од таа трауматична врска и сега време е да продолжиш понатака. Мислам дека треба да направиш подолга пауза, за да сфатиш што сакаш, што ти треба и што заслужуваш. Понекогаш излегувањето со други луѓе го олеснува пребродувањето на таа депресивна фаза во љубовта, но искрено мислам дека тоа само го влошува истото, те исцрпува тебе и полека те уништува.
Маж кога ќе биде повреден и ако ја научи женската природа на константно барање на подобар избор во однос на партнер и ќе сфати дека ќе биде веднаш напуштен ако таа најде некој што може да и пружи повеќе или ќе и предизвика емоционална еуфорија, нема да може да сака жена на истиот начин. Има една поговорка вика ако ги разбираш жените, нема да можеш да ги сакаш.
 
  • Хаха
Reactions: wot

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
За разлика од вас жени коишто мажот кој навистина ве сака, ве сака до коска и е спремен да умре за вас за да ве заштити, а вие не враќате со ништо. Затоа реков men love women for real, women "love" if you provide value. Women don't care about men's struggles, they hang out at the finish line and they pick the winners. Women don't give a fuck about men, they only care about themselves. But, as a man you have yo provide, care for them, be romantic, remember dates, be 6ft tall, have 6 figure income, have 6 pack abs etc etc.
Оти бе сите жени во ист кош ги ставаш?
Јас познавам многу кои се на место и одржуваат фамилија со многу малку, има една стара вели на добра жена дај и малку љубов и почит ќе имаш топло огниште за навек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom