Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Се повеќе и повеќе на мажите им се интересни жени со скромен карактер, што зборуват многу малку на почеток, што не стават многу шминка и што облечат два пара фармерки цела година. Шмизлите уште малку ке ги фати криза
Автоматски споено мислење:

Зошто бивша би те деблокира на инстаграм после 5-6 месеци и ако не те додава или не ти пишува? Случајно од заеднички пријатели што ги имаме видов пост и кликнав лајк и приметив нејзин акаунт дека има дадено лајк (кога си блокиран нели не можеш видиш профајл)
Тука е Ацид ќе ги опреми со силиконски хехе мада филингот нема да им биде ист..во екстремни случаи и ситуации ќе фаќаат дечковци од овие мигрантиве (работата е само да не е некој наш човек пошто нашиот човек е проблематичен и мајстор за семејно насилство кој го има секој ден на вести а другите се цвеќиња за мирисање нели..)

Не знам што е работава..дали некој баг е во прашање..и мене ме имаат блокирано ако ти е за утеха.. ;) :coffee:
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Зошто бивша би те деблокира на инстаграм после 5-6 месеци и ако не те додава или не ти пишува? Случајно од заеднички пријатели што ги имаме видов пост и кликнав лајк и приметив нејзин акаунт дека има дадено лајк (кога си блокиран нели не можеш видиш профајл)
Мери пулс на ситуацијата.
Претпоставува ќе ти се појави од некаде, па да види дали ќе ја додадеш или слично. Не секогаш, ама обично ова се прави за его бустање од жени коишто сакаат мажи да трчаат по нив или да си докаже дека секогаш може да те има.

Можно е и да е поневина причина во прашање , но не ми е многу веројатно. Многу ретко некој ќе одблокира луѓе за ништо.

Ама не ми е разбирливо, има многу позрели и подиректни начини ако сакаш да се смириш. Една моја другарка на (сега маж ѝ) него му пиша буквално вака Не сме деца па ќе бидам директна. Јас имам верба дека ќе изградиме нешто убаво ако си дадеме уште една шанса. Ти што велиш?

Истата недела се најдоа и се смирија а по 7 месеци се земаа. Работата е да не вмешаш непочит, насилство или предавство од секој вид. Без овие, скоро секоја врска е поправлива. Сѐ додека има почит, љубов и вложувате труд обострано не е сѐ изгубено.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Шмизлите уште малку ке ги фати криза
Предвидувањата се дека за десет години преку 50% од жените на Запад ливадарки ќе бидат и тоа ќе бидат шмизличките нормално. Од кај таа идеја дека скромни жени не им биле по кејф на мажите не знам. Од друга страна што ќе ти е таква бараба што сака силикон, фарби, пур-пена, шминка и т.н. зборувам од женска страна.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.523
Поени од реакции
40.489
Предвидувањата се дека за десет години преку 50% од жените на Запад ливадарки ќе бидат и тоа ќе бидат шмизличките нормално. Од кај таа идеја дека скромни жени не им биле по кејф на мажите не знам. Од друга страна што ќе ти е таква бараба што сака силикон, фарби, пур-пена, шминка и т.н. зборувам од женска страна.
боди, треба под итно вибратори да се забранат, може ќе им текне тогаш дека има курци за таа работа. Жениве им го опраа умот да мислат дека можат све они и маж дека не им треба.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
боди, треба под итно вибратори да се забранат, може ќе им текне тогаш дека има курци за таа работа. Жениве им го опраа умот да мислат дека можат све они и маж дека не им треба.
Треба да научат колку вредат и да научат да вреднуваат се во животот а не што им пласира Холивуд. Сакат сите да се ебат и мажат со шлагот од 10 до 20%....математички е невозможно. Овој тренд ќе оди се на полошо до момент кога друштвото ќе препознае кај е багот и ќе почне да се враќа у нормала. За 20 год. ќе бидеме у ситуација у која мажите ќе аздисаат и се така по таа синусоида. Многу ствари се движат циклично и се резултат на колективно сфаќање на работите.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Мери пулс на ситуацијата.
Претпоставува ќе ти се појави од некаде, па да види дали ќе ја додадеш или слично. Не секогаш, ама обично ова се прави за его бустање од жени коишто сакаат мажи да трчаат по нив или да си докаже дека секогаш може да те има.

Можно е и да е поневина причина во прашање , но не ми е многу веројатно. Многу ретко некој ќе одблокира луѓе за ништо.

Ама не ми е разбирливо, има многу позрели и подиректни начини ако сакаш да се смириш. Една моја другарка на (сега маж ѝ) него му пиша буквално вака Не сме деца па ќе бидам директна. Јас имам верба дека ќе изградиме нешто убаво ако си дадеме уште една шанса. Ти што велиш?

Истата недела се најдоа и се смирија а по 7 месеци се земаа. Работата е да не вмешаш непочит, насилство или предавство од секој вид. Без овие, скоро секоја врска е поправлива. Сѐ додека има почит, љубов и вложувате труд обострано не е сѐ изгубено.
После тоа што направи не ми паѓа на памет да ја додавам или во случај да бара да се смириме да прифатам. Ако сега на типката тревата не и излезе позелена на другата страна тоа е нејзин проблем. Како што ја знам, прашање е на време кога ке ме додаде или ке ми пишува чим веќе почнала со одблокирање е тогаш тај игнор од моја страна ке ми даде баш сатисфакција
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.934
После тоа што направи не ми паѓа на памет да ја додавам или во случај да бара да се смириме да прифатам. Ако сега на типката тревата не и излезе позелена на другата страна тоа е нејзин проблем. Како што ја знам, прашање е на време кога ке ме додаде или ке ми пишува чим веќе почнала со одблокирање е тогаш тај игнор од моја страна ке ми даде баш сатисфакција
Resija preventivno, blokiraj ja ti :toe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
После тоа што направи не ми паѓа на памет да ја додавам или во случај да бара да се смириме да прифатам. Ако сега на типката тревата не и излезе позелена на другата страна тоа е нејзин проблем. Како што ја знам, прашање е на време кога ке ме додаде или ке ми пишува чим веќе почнала со одблокирање е тогаш тај игнор од моја страна ке ми даде баш сатисфакција
Мислам дека нема поголема нервоза од тоа да те додаде и ти вечито да го оставиш барањето на pending. Со оглед на нејзините тактики со блокирање дури и ти да ја блокираш за неа ќе биде знак дека ја следиш, дека пратиш доволно за да знаеш дека го тргнала блокот , дека не можеш да се помириш, дека не ти е сеедно, дрн дрн. Don't give her that pleasure. Баш биди у оној ,, а која беше ти" mood.

Мислам што и да сакала, шест месеци поминале. Обично ако сакаш да се смириш, чекаш пример 3 недели и тоа ако си оставената страна, да стивнат првичните бури и таман и тој што те оставил да види дали му фалиш и ако тој што остава не пушта чекор, ко зрела особа ти пушташ чекор. Ако баш мислиш дека треба, мада кај мене лично крај е крај. Ама блокирање, глупости и 5, 6 месеци држење на дистанца не ми мириса добро.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Мислам дека нема поголема нервоза од тоа да те додаде и ти вечито да го оставиш барањето на pending. Со оглед на нејзините тактики со блокирање дури и ти да ја блокираш за неа ќе биде знак дека ја следиш, дека пратиш доволно за да знаеш дека го тргнала блокот , дека не можеш да се помириш, дека не ти е сеедно, дрн дрн. Don't give her that pleasure. Баш биди у оној ,, а која беше ти" mood.

Мислам што и да сакала, шест месеци поминале. Обично ако сакаш да се смириш, чекаш пример 3 недели и тоа ако си оставената страна, да стивнат првичните бури и таман и тој што те оставил да види дали му фалиш и ако тој што остава не пушта чекор, ко зрела особа ти пушташ чекор. Ако баш мислиш дека треба, мада кај мене лично крај е крај. Ама блокирање, глупости и 5, 6 месеци држење на дистанца не ми мириса добро.
Тоа и го направив, еден месец одкога раскинавме гледав да се смириме и ако таа ја прекина врската. Не сакаше да чуе, остави ме да си го живеам животот ми рече, и тогаш одлучив да се откажам и да тргнам напред со мојот живот и никогаш повеќе не ја контактирав. Се борев за неа зошто после сите небитни врски што ги имав, со неа после долго време ми беше стварно добро, цело време имаше за што да се зборува но ете испадна дека не била ништо посебно од 80% од денешните жени. Кога се запознаевме и додав подршка во се, имаше проблеми со депресија зборуваше цело време за нејзините проблеми и гледавме заедно да ги решиме и почна да се чуствува подобро. Седеше кај мене во стан, блиску море, искачање секоја втора вечер по ресторанти, журки, се ок се топ. Кога дојде време јас да имам проблеми со работата и со некои работи што ми се случија со семејството и ми беше потребно подршка одма од интересен тип, забавен тип, тип со голема самодоверба станав досаден и слаб маж и ме шутна во рок од 2 недели. И реков ке дојде време ке ме бараш, јас ги решив моите проблеми имам подобра работна позиција, ги решив проблемите што ги имав со семејството ама ти падна многу лесно на првиот тест и си го покаже вистинското лице:)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.542
Поени од реакции
33.751
Тоа и го направив, еден месец одкога раскинавме гледав да се смириме и ако таа ја прекина врската. Не сакаше да чуе, остави ме да си го живеам животот ми рече, и тогаш одлучив да се откажам и да тргнам напред со мојот живот и никогаш повеќе не ја контактирав. Се борев за неа зошто после сите небитни врски што ги имав, со неа после долго време ми беше стварно добро, цело време имаше за што да се зборува но ете испадна дека не била ништо посебно од 80% од денешните жени. Кога се запознаевме и додав подршка во се, имаше проблеми со депресија зборуваше цело време за нејзините проблеми и гледавме заедно да ги решиме и почна да се чуствува подобро. Седеше кај мене во стан, блиску море, искачање секоја втора вечер по ресторанти, журки, се ок се топ. Кога дојде време јас да имам проблеми со работата и со некои работи што ми се случија со семејството и ми беше потребно подршка одма од интересен тип, забавен тип, тип со голема самодоверба станав досаден и слаб маж и ме шутна во рок од 2 недели. И реков ке дојде време ке ме бараш, јас ги решив моите проблеми имам подобра работна позиција, ги решив проблемите што ги имав со семејството ама ти падна многу лесно на првиот тест и си го покаже вистинското лице:)
of, rant ko da ti fali closure
sto i da mislat pod toa
ti si uste ocigledno povreden, imas uste rabota na sebe pred tebe
sredi toa pred da vlezes vo druga vakov

stay strong out there king :kruna:
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Тоа и го направив, еден месец одкога раскинавме гледав да се смириме и ако таа ја прекина врската. Не сакаше да чуе, остави ме да си го живеам животот ми рече, и тогаш одлучив да се откажам и да тргнам напред со мојот живот и никогаш повеќе не ја контактирав. Се борев за неа зошто после сите небитни врски што ги имав, со неа после долго време ми беше стварно добро, цело време имаше за што да се зборува но ете испадна дека не била ништо посебно од 80% од денешните жени. Кога се запознаевме и додав подршка во се, имаше проблеми со депресија зборуваше цело време за нејзините проблеми и гледавме заедно да ги решиме и почна да се чуствува подобро. Седеше кај мене во стан, блиску море, искачање секоја втора вечер по ресторанти, журки, се ок се топ. Кога дојде време јас да имам проблеми со работата и со некои работи што ми се случија со семејството и ми беше потребно подршка одма од интересен тип, забавен тип, тип со голема самодоверба станав досаден и слаб маж и ме шутна во рок од 2 недели. И реков ке дојде време ке ме бараш, јас ги решив моите проблеми имам подобра работна позиција, ги решив проблемите што ги имав со семејството ама ти падна многу лесно на првиот тест и си го покаже вистинското лице:)
Кој ги плаќаше сметките по рестораните?Ако тоа си бил ти ,тоа е причината поради која си и бил забавен.:D
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Колку машки си имаат така умислено за една иста женска-Ќе ме бара..И легендата вели дека ни една на никој до сега не дошла на врата или го побарала прва на мобилен да му каже колку и е криво што погрешила и дрн дрн јариња..

Жените живеат во друг свет односно овој во кој сме моментално присатни..Романтики и курци палци односно мечтаења се реткост меѓу нив..жената ако оди со срце не го дава целото и прави калкулации односно што е за неа најдобро и тука гледаш посерена љубов од нејзина страна со грст психоанализи а машкото кога отвара срце оди до крај и го боли курот за калкулации и крајниот резултат..тоа е разликата..
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Тоа и го направив, еден месец одкога раскинавме гледав да се смириме и ако таа ја прекина врската. Не сакаше да чуе, остави ме да си го живеам животот ми рече, и тогаш одлучив да се откажам и да тргнам напред со мојот живот и никогаш повеќе не ја контактирав. Се борев за неа зошто после сите небитни врски што ги имав, со неа после долго време ми беше стварно добро, цело време имаше за што да се зборува но ете испадна дека не била ништо посебно од 80% од денешните жени. Кога се запознаевме и додав подршка во се, имаше проблеми со депресија зборуваше цело време за нејзините проблеми и гледавме заедно да ги решиме и почна да се чуствува подобро. Седеше кај мене во стан, блиску море, искачање секоја втора вечер по ресторанти, журки, се ок се топ. Кога дојде време јас да имам проблеми со работата и со некои работи што ми се случија со семејството и ми беше потребно подршка одма од интересен тип, забавен тип, тип со голема самодоверба станав досаден и слаб маж и ме шутна во рок од 2 недели. И реков ке дојде време ке ме бараш, јас ги решив моите проблеми имам подобра работна позиција, ги решив проблемите што ги имав со семејството ама ти падна многу лесно на првиот тест и си го покаже вистинското лице:)
Ти си направил тоа што треба. Раат биди си.
Со самото тоа што си ја запознал кога била кревка, веднаш си влегол во тој мајндсет дека допрва ќе видиш која е и сигурно не си ѝ замерувал или отворено разговарал за некои ситници. Па можеби некои од тие ,, а од периодот ѝ е" моменти биле црвени знаменца провлечени низ таа магла.

Најголема грешка ѝ е што таква ранлива се впуштила во врска, по мое, да и те како треба да си бидеме поддршка еден на друг во врска и во добро и во лошо, ама никој нема право да ја користи врската од старт како рехабилитациски центар и да паразитира без ништо да даде. Обострани љубов, почит и залагања се задолжителни. Оти без труд од двете страни ништо не бива.

Исто така, wot е во право за делот дека сѐ уште не е време за нов подвиг оти постои ризик да бидеш ти на нејзино место. Да не биде онаа конечно ја најдов правата ама сега ја сум погрешниот. Крајности не се добри. Сѐ со резерва и по заслуга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom