Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 март 2022
Мислења
231
Поени од реакции
799
Realno nikad kazano ova, deka tata mata bil Inzagi, bas celo vreme toa go zboram od postot na Mario, da bese malce popameten a ne podanik na edno kinesko mrtvo picleme ke imase edno barem skudeto u dzeb, da napravese pogolem pritisok letoto lani ili Januari koga dojde, totalno nebalansiran tim imase koj lesno mozese kolku tolku da se izbalansira so solucii koi togas bea poeftini, edna od niv e sega vo Inter, Fratesi. Pred 2 godini duplo poeftin bese i veke imavme projaveno interes za nego, cel januari zamarav togas zemi go nego ignoriraj go Gosens koj debitirase kraj na Fevruari radi povredata.

Najloso e da imas vakva opcija za trener, edno so gazdata, gazda koj realno u momentov 95% od fan bazata ednostavno ne go saka, ne ni sfakam zaso vaka se odnesuva Inzagi, a so cel pamet vetuva skudeto sezonava, toa e celta, zemi vrsi poise pritisok, insistiraj na sredba so nego i so Marota, kazi im kako stojat rabotite, ne e valjda tolku glup za da ne sfaka deka vaka ednostavno ne smee da se ponasa ekipa cija cel e golem trofej na krajot od sezonata. Ne se odnesuva ova samo kontra Zhang, lani realno ja usraa i Marota i Ausilio ama koga takvi uslovi ti nudi gazdata realno i sklon ke si na poveke greski, Marota prv pat pocna so pogolemi promasuvanja na merkatoto kaj nas, sto ne e slucajnost.

Mada vo momentov ne deka treba mnogu za da se dobie potrebniot balans, samo prasanje e dali ke dostavat, nie sme poznati po toa deka ednostavnoto go komplicirame maksimalno.
Многу е јако вака кога си имаш прича создадено у главата и убеден си во неа дека се е точно
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Со Арнаутович што нема 2 чисти во главата ќе атакуваме на 2ра ѕвезда :tapp:. Од Џеко и Лукаку спаднавме на Арнаутович и Петања.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.470
Со Арнаутович што нема 2 чисти во главата ќе атакуваме на 2ра ѕвезда :tapp:. Од Џеко и Лукаку спаднавме на Арнаутович и Петања.
Арнаутовиќ е добар играч според мене, ако го донесеа лани и од сенка се докажеше. Како сигурен човек да се потпрам на него како единствена опција да ги замени лукаку и џеко не би го сакал. А инаку многу е подобрен и како карактер и како играч, лани манчестер беа заинтересирани за него сега се Милан.
Да сум на местото на Милан би го зел. Жиру стартер, овој да има по 10 20 минути кај може и вела утакмица, ако се покаже ќе испадне многу добро засилување.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Арнаутовиќ е добар играч според мене, ако го донесеа лани и од сенка се докажеше. Како сигурен човек да се потпрам на него како единствена опција да ги замени лукаку и џеко не би го сакал. А инаку многу е подобрен и како карактер и како играч, лани манчестер беа заинтересирани за него сега се Милан.
Да сум на местото на Милан би го зел. Жиру стартер, овој да има по 10 20 минути кај може и вела утакмица, ако се покаже ќе испадне многу добро засилување.
Дечкото може е добар, ама има 34 години и не е докажан на меѓународно ниво. Има играно во bottom table клубови цела кариера, Лига на шампиони и фудбал на секои 3 дена има помирисано само кога беше на клупа у 2010 како млад талент. Ако се земе плус уште некој напаѓач (Тареми или Балоган) и да се 5 напаѓачи (инвалидот Кореа не гледам како би си отишол освен ако не прелаже некој арапски клуб) може да е ок трансфер, ама ако се Лаутаро, Турам, Кореа и Арнаутович тешко нас.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.470
Дечкото може е добар, ама има 34 години и не е докажан на меѓународно ниво. Има играно во bottom table клубови цела кариера, Лига на шампиони и фудбал на секои 3 дена има помирисано само кога беше на клупа у 2010 како млад талент. Ако се земе плус уште некој напаѓач (Тареми или Балоган) и да се 5 напаѓачи (инвалидот Кореа не гледам како би си отишол освен ако не прелаже некој арапски клуб) може да е ок трансфер, ама ако се Лаутаро, Турам, Кореа и Арнаутович тешко нас.
Заборавам која година сме и кај мене у глава арнаутовиќ има 29 години макс. У право си!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.445
Поени од реакции
58.536
Има два типа на тренери. Инзаги е послушник и токму затоа е избран. Раководство кое нема намера да го одврзе кесето нема да ангажира тренер кој ќе им ја бранува водата. Мене тоа не ме загрижува толку колку што ме загрижува односот на навивачите кои си ја прифатија оваа реалност. Нивниот притисок се сведува на неколку банери годишно од типот Скринијар нон си тока, или некаков наводен ултиматум до Жанг. Утредента се по старо, буквално џабе фрлиле пари за банерот што го закачиле на некоја ограда колку да го сликаат за Инстаграм.

Навивачите на Јувентус од друга страна им влегоа на терен за да го спречат доаѓањето на Лукаку. Кај нас заминува кој сака, ако дојде некој ќе дојде, ни П нема од притисок за ништо. Нам ни фали една „добра“ лоша сезона, 7-8 место, онака да не здрма малце и да ги извади од длабок сон тие од Curva Nord.

Патем, многу ми се допаѓа на фан клубов тоа што секоја година средниот ред ни е посилен од минатата. Кај и да е ЛШ ќе падне за некоја година. :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.470
Прегледај го приврзокот 387115

Интер со најголема заработка од продажба на играчи.
Како за тим кој стигна во финале ЛШ ок си е...
Милан ќе го дава изгледа Мањан на Баерн за да ја покрие дупкава што ја имаат направено. Верувај братко, никој во Италија освен Јуве што генерира сам приходи и што има италијански газда не спие мирно.
Кај нас кинезите со кредитот од OakTree се имаат заглибано бааги, ќе мора рефинансирање да направат ако сакаат да останат газди. И мора да се надеваме дека ќе избуткаме у ЛШ годинава барем до четврт финале за да бидеме ека ек оти следно лето ќе се продава или Барела или Лаутаро.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Милан ќе го дава изгледа Мањан на Баерн за да ја покрие дупкава што ја имаат направено. Верувај братко, никој во Италија освен Јуве што генерира сам приходи и што има италијански газда не спие мирно.
Кај нас кинезите со кредитот од OakTree се имаат заглибано бааги, ќе мора рефинансирање да направат ако сакаат да останат газди. И мора да се надеваме дека ќе избуткаме у ЛШ годинава барем до четврт финале за да бидеме ека ек оти следно лето ќе се продава или Барела или Лаутаро.
Од каде ова инфо за Мањан жити се? Ова е прва сезона после 16 години што Милан ја завршува со плус 13м евра. Пазаров летово е финансиран од Тонали + ситни продажби + парите што обично ги имаме секое лето за трошење.(40тина мил)

Што спие Јуве мирно? Пет банки немаат летово за трошење, еден полугирач имаат земено за 10м и апсолутно ништо друго.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Милан ќе го дава изгледа Мањан на Баерн за да ја покрие дупкава што ја имаат направено. Верувај братко, никој во Италија освен Јуве што генерира сам приходи и што има италијански газда не спие мирно.
Кај нас кинезите со кредитот од OakTree се имаат заглибано бааги, ќе мора рефинансирање да направат ако сакаат да останат газди. И мора да се надеваме дека ќе избуткаме у ЛШ годинава барем до четврт финале за да бидеме ека ек оти следно лето ќе се продава или Барела или Лаутаро.
Aпсолутно 0 има вистина во Ова. Милан нема Дупка. Милан троши дека сезоната за прв пат ја заврши во плус а не во загуба.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Не знам што толку паники. Со оглед на финансиската ситуација во Интер меркатото ви е супер сега за сега. Средината е топ покриена со двајца добри играчи на секоја позиција. Ви фали шпиц еден и можеби штопер за ротација дргото е океј ама никој друг клуб во Италија нема па комплетен тим. Нит Јуве нит Наполи нит Милан. Така да нема потреба толку да паничите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom