Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.680
Поени од реакции
11.050
Очекувам Сити да освои бидејќи и реално немаат конкуренција, а топ 4 да го комплетираат Јунајтед, Арсенал и Пул, мање више кој кое место ќе биде. Челси ваљда ќе се врати погоре, а за другите искрено ме заболе.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
360
Поени од реакции
285
Очекувам Сити да освои бидејќи и реално немаат конкуренција, а топ 4 да го комплетираат Јунајтед, Арсенал и Пул, мање више кој кое место ќе биде. Челси ваљда ќе се врати погоре, а за другите искрено ме заболе.
Една подолготрајна повреда на еден од Бруине или Халанд ги дели од замешување со горе споменативе посебно ако си замини и Бернардо што не верувам.Замениве што им се за Марез и посебно Гундоган далеку се од нив.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.614
Една подолготрајна повреда на еден од Бруине или Халанд ги дели од замешување со горе споменативе посебно ако си замини и Бернардо што не верувам.Замениве што им се за Марез и посебно Гундоган далеку се од нив.
Не се глупи да го дадат така макар и без пари да си отиде.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.149
Поени од реакции
4.686
Бреј гледав до 90мин си реков готова е оваа, тој да ти продолжил 8мин.
Зошто побогу? Немаше никакво задржавање, чиста игра. Ако прават вака и во ПЛ нека се убијат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.614
Бреј гледав до 90мин си реков готова е оваа, тој да ти продолжил 8мин.
Зошто побогу? Немаше никакво задржавање, чиста игра. Ако прават вака и во ПЛ нека се убијат.
Најавија дека ќе има огромни продолженија, ќе се стопира времето на секој прекин и ќе биде надополнето.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.003
Предвидување за новата сезона. Арсенал и Ливерпул со еднакви шанси за борба за титулата. Сити сеуште огромен фаворит.
Њукасл со предност пред Челзи за Топ 4. Ама очекувањата се дека и двата тима ќе извисат од ЛШ.

 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Decki zosto tolku hejt imate za united.... Jad mislam deka godinava blago ke iznenadat , imat soliden first team , imat dobar mix na youth i iskustvo vo back up team , iscistija golem del od dead wood.... Ke se komentirame mislam godinava za ovoj tim , ima hope posle mnogy godini......
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.867
Поени од реакции
63.646
Предвидување за новата сезона. Арсенал и Ливерпул со еднакви шанси за борба за титулата. Сити сеуште огромен фаворит.
Њукасл со предност пред Челзи за Топ 4. Ама очекувањата се дека и двата тима ќе извисат од ЛШ.

Не разбирам зошто толкава предност му се дава на Сити околу тоа дека ке биде шампион. Ги изгубија Гундоган и Марез, а овој првиот даде милион голови за титули во последно време. Без класичен лев бек, и се шушка дека сакаат да ги продадат Бернардо и Вокер. Ако си отиде и Бернардо, без да донесат играчи од ист калибер, по мене, Арсенал ке има исти шанси, под услов рано да испаднат од ЛШ.

Видно ме интересира дали на пул му даваат исти шанси како Арсенал, само заради тоа што не играат ЛШ? Немаат уште купено DM, па и да го земат Лавиа од Саутемптон, пак не би им дал исти шанси. Цела средина ја сменија, а тоа и те како ке има ефект кај нив.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.092
Поени од реакции
3.897
Не разбирам зошто толкава предност му се дава на Сити околу тоа дека ке биде шампион. Ги изгубија Гундоган и Марез, а овој првиот даде милион голови за титули во последно време. Без класичен лев бек, и се шушка дека сакаат да ги продадат Бернардо и Вокер. Ако си отиде и Бернардо, без да донесат играчи од ист калибер, по мене, Арсенал ке има исти шанси, под услов рано да испаднат од ЛШ.

Видно ме интересира дали на пул му даваат исти шанси како Арсенал, само заради тоа што не играат ЛШ? Немаат уште купено DM, па и да го земат Лавиа од Саутемптон, пак не би им дал исти шанси. Цела средина ја сменија, а тоа и те како ке има ефект кај нив.
Нема да замине Бернардо, ќе продолжи договор. Ќе донесат замена за Мерез, ама нема да биде некој искусен и скап, се спомнува едно дете од Рен, 21 година и оној Олисе или како и да се вика од Кристал Палас.
Бекови не им требаат затоа што ќелавиот веќе игра без бекови. Стоунс му е заден везен во напад, а во одбрана влага како 4ти човек.
На лев штопер и лев бек ке покриваат Гвардиол, Аке и по потреба Аканџи.
Мислам дека ќе си одат Кансело и Лапорт, а Вокер ако не го пушти ќе го користи како десен штопер, како што играше ланската полусезона.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Сити мора да пазари (и мислам дека ќе пазари), ептен тенка клупа ќе имаат без трансфери, буквално.

Со Гундоган и Марез изгубија доста.
Не заборавајте дека и КДБ не е 28 години, и е склон на повреди.

Позади се одлични, меѓутоа за напред мора да купат некој затоа што нема теорија да ја изгураат цела сезона со само две измени.

Јас Јунајтед би ги ставил пред Ливерпул во моментов, ќе мора Клоп да менува тактика, ќе видиме како ќе се снајде со оваа средина.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.614
И покрај се прв фаворит е Сити, за да изгубат титула треба многу сценарија да се случат и тоа прашање е дали ќе се случат.
 
C

confusion

Гостин
Разликата помеѓу Сити и Арсенал е многу помала отколку што изгледа на табелата со предвидувања, мислам дека вториве научија прошла сезона и оваа ќе ја темпираат и ќе се борат до крај, сега имаат и клупа. Сити нема клупа ама се машина без разлика и некој рандом да стават во напад, ќе трпаат голови.
Секако Јунајтед е фаворит и пред двете екипи пошто е фудбалски клуб од друг универзум, едноставно галаксии се во прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom