Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.759
Поени од реакции
2.253
Кои простаци пишуваат на темава да се чудиш.
Единствена проста фаца на темава си ти. "Некој да ме масира без да му дадам" бла бла бла бла... Маж што те почитува ќе ти удоволи без да чека повратно назад , чисто од почит, ама ти се гледаш низ призма на пичкина магија. Очигледно е дека си тешко искомплексирана жена, а некој маж во минатото те има така јако издупено (фигуративно и вистински), па сега лечиш комплекси. Такви како тебе се викаат фригидни жени и само замараат и нормален човек не те става на ум. Оди малку искулирај, остави го машкиот род на раат, па кога ќе се прибереш, пушти се во потрага. Сега немој, оти на некој поштен маж ќе му ја ебеш мамицата со твоето понашање.
Ти си алфа, ама Ромео. На секои 150км се расипуваш.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.435
Единствена проста фаца на темава си ти. "Некој да ме масира без да му дадам" бла бла бла бла... Маж што те почитува ќе ти удоволи без да чека повратно назад , чисто од почит, ама ти се гледаш низ призма на пичкина магија. Очигледно е дека си тешко искомплексирана жена, а некој маж во минатото те има така јако издупено (фигуративно и вистински), па сега лечиш комплекси. Такви како тебе се викаат фригидни жени и само замараат и нормален човек не те става на ум. Оди малку искулирај, остави го машкиот род на раат, па кога ќе се прибереш, пушти се во потрага. Сега немој, оти на некој поштен маж ќе му ја ебеш мамицата со твоето понашање.
Ти си алфа, ама Ромео. На секои 150км се расипуваш.
Леле ама ми го плесна у фаца еј, аууу јако ме здоболе пичнава жила од твојов склоп на реченици, абе оди шетај, ако ти дојдам да ти врзам една цел ден ќе ти се врти. Селанче едно.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.759
Поени од реакции
2.253
Леле ама ми го плесна у фаца еј, аууу јако ме здоболе пичнава жила од твојов склоп на реченици, абе оди шетај, ако ти дојдам да ти врзам една цел ден ќе ти се врти. Селанче едно.
Ти не си само алфа, него и омега - се од тебе почнува со тебе завршува. Класична ливадарка со неоправдано голем self-esteem, мислиш дека вредиш многу, а уствари си само една вреќа пуна курац.
Со мавањето на рацете можеш само ветерче да направиш, да ме разладиш во овие жешки денови.
Селанче можеш да му кажеш на татко ти.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.044
Ти не си само алфа, него и омега - се од тебе почнува со тебе завршува. Класична ливадарка со неоправдано голем self-esteem, мислиш дека вредиш многу, а уствари си само една вреќа пуна курац.
Со мавањето на рацете можеш само ветерче да направиш, да ме разладиш во овие жешки денови.
Селанче можеш да му кажеш на татко ти.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Ne si igraj igracki!
200 kila ne se krepat taka lesno
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Оќеј децо, ајде вратете се у колосек без навреди, имате ПП за мерење полови органи.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
454
Поени од реакции
1.586
Леле, читам и се чудам како толку со ништо не сум се замарала, како Алиса во земјата на чудата се чувствувам, тотално неодговорна по питање освајање мужи. Ако, некои и сами треба да бидеме шо. Сум си поставила подесувања на искулираност без коишто немаше да преживеам некои тешки епизоди (не љубовни проблеми). Оттогаш сум тралала, ем на работа ми помага у продуктивност ем више сум станата терапевт за паничари.

Јас за музика, филмови и мужи секад прво што не преферирам е бестселер. Тие мене што ми биле убави обично не биле избор на многу. Оти мене ми е пресудна харизма што е производ на индивидуална перцепција. Еден другар имав, де ма, бираш дечко или лик на Достоевски, што вкус ќе беше ова... Не дека беа грди, ниту еден не беше, ама нешто популарно секоја жена да се сврти, не, ниту еден. Најголемата моја љубов Фичо имаше. Па уште и поносна бев на него што не се греачи од дома и е вреден дечко. Освен gut feeling немам други критериуми.

Исто така, поважно ми е каков ни е животот во спонтано секојдневие. Со план на активности и забава, ќе ти е убаво со секој, но во досадни моменти ти е убаво само со тој којшто ти одговара. Некои го прават тој живот малтене ко радно место мајку му, утре на карпа ќе се качуваме, а другата недела во овој музеј, наредниот месец во ова диско, да не ни здосади... Јас не сум Кардашијан, прикажување на секојдневниот живот не ми е работа. Сакам да се опуштам после работа.

@filjan98 ,другар, не те познала можеби. И јас на соц мрежи вака објавив, не додавам непознати, но ако мислиш дека треба да сме пријатели или не сум те познала, прво пиши ми порака.

Ова со флертањево, не знам брат, што би можело да значи јер у живот не сум го упражњавала пред да влезам у врска. Тошо Малерот најубаво директно, ако се фатиме и поидеме, имаш тие и тие предности. Јас у врска флертувам, на добиена битка. :tapp:
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Немојте да се фурате дека се треба да биде по ваш памет. Заеби тие глупости „алфа“ „бета“. Слушај жени. Ако одите по его ќе се нервирате, карате, помалку секс и лоша врска. Јас слушам жени. Ама стручно ги ебам и физички и психички. Кој сака да наредува е глуп. За џабе презема одоговорност и троши енергија физичка и психичка.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom