Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
А на што друго да се радува... Не им иде нешто работава на западните. Контраофанзивата не може да дојде ни до првата официјална одбрамбена линија, им снемува од се - тенкови, транспортери, секаков оклоп, муниција, па дури и луѓе. Оние Русите одбиваат да се бунтуваат и да прават немири, не можат ни обоена револуција да пробаат да направат.

Затоа сега се радуваат на тероризам.
Не е за фалење, ама е нешто. Нешто што покажува карактер. :unsure:
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.510
Поени од реакции
2.606
Феинт е ова со дроновите. Треба да летаат нуклеарки да им стане појасно на европскиот исис дека не смеат да гаѓаат цивили, тоа е исклучливо дозволено на територијата на Украина, пошто таму има војна а гинењето на цивили е поради колатерална штета, војна е се дешава ништо страшно.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
IMG_20230801_120341_102.jpg
Денес во Криви Рих.
Ајде да видиме колку ќе осудат вакви акции на РФ
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
6.938
Гледав едно видео од некој лик, шеф на дипломатија на ЕУ, не знам како се викаше. Нели ЕУ воведе санкиции кои ќе ја уништат Русија и слични муабети во кои само дебил може да поверува. И у тоа видео кажува како Индија купува огромни количини на нафра од Русија и дека не може тука ЕУ ништо да направи, нели Индија си е суверена земја и сама одлучува што ќе прави, битно ЕУ не купува од Русите. Е сега фората е у тоа што ЕУ ја купува таа иста руска нафта од Индија за 7 пати поскапа цена. Ама некој шутрак на форум во Македонија ќе ти пише како тоа "страшните" сакнции ќе ја уништат Русија, како Русија, земја со највеќе територија, најмногу природни ресурси, која граничи копнено со 14-15 држави била изолирана.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 386216
Денес во Криви Рих.
Ајде да видиме колку ќе осудат вакви акции на РФ
Мислам од вчера или завчера е. Иначе како знаеш дека е дело на руска ракета а не ПВО?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Сигурно и во Москва имало воена техника до цивилните згради што ги гаѓаат, како ваму. :unsure:
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.321
Поени од реакции
3.301
Почнаа редовно да си ја шлакаат Москва со дронови а?

Се оди според планот :гик:
Радувајте се за некој дрон што удрил во Москва, додека Украинските офанзиви завршуваат како на видеово подоле



Добро е. Да се знае чив играч е Вучич .
Преку разни канали може да заврши муницијата до Украина, не мора да значи дека директно Србија ги продала. Украинциве ги најдоа дека користат и Иранска муниција, најверојатно запленета од Американците што ја праќале Иран кон Јемен. Се гледа дека ептен шкрипи со муниција, се собираат што најдат
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.039
Уште едно потсетување!
The former US ambassador to Russia, and current CIA director William J. Burns 2008...кога беше амбасадор у Русија, еве што кажа.
"Ukraine and Georgia’s NATO aspirations not only touch a raw nerve in Russia, they engender serious concerns about the consequences for stability in the region. Not only does Russia perceive encirclement, and efforts to undermine Russia’s influence in the region, but it also fears unpredictable and uncontrolled consequences which would seriously affect Russian security interests. Experts tell us that Russia is particularly worried that the strong divisions in Ukraine over NATO membership, with much of the ethnic-Russian community against membership, could lead to a major split, involving violence or at worst, civil war. In that eventuality, Russia would have to decide whether to intervene; a decision Russia does not want to have to face."
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.544
Поени од реакции
12.429
Радувајте се за некој дрон што удрил во Москва, додека Украинските офанзиви завршуваат како на видеово подоле




Преку разни канали може да заврши муницијата до Украина, не мора да значи дека директно Србија ги продала. Украинциве ги најдоа дека користат и Иранска муниција, најверојатно запленета од Американците што ја праќале Иран кон Јемен. Се гледа дека ептен шкрипи со муниција, се собираат што најдат


Види се тоа е со амин од Вучич и ко.
Тие знаат кому добро ги продаваат. И кај на крај ќе заврши сето тоа.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.187
Поени од реакции
8.809
Гледав едно видео од некој лик, шеф на дипломатија на ЕУ, не знам како се викаше. Нели ЕУ воведе санкиции кои ќе ја уништат Русија и слични муабети во кои само дебил може да поверува. И у тоа видео кажува како Индија купува огромни количини на нафра од Русија и дека не може тука ЕУ ништо да направи, нели Индија си е суверена земја и сама одлучува што ќе прави, битно ЕУ не купува од Русите. Е сега фората е у тоа што ЕУ ја купува таа иста руска нафта од Индија за 7 пати поскапа цена. Ама некој шутрак на форум во Македонија ќе ти пише како тоа "страшните" сакнции ќе ја уништат Русија, како Русија, земја со највеќе територија, најмногу природни ресурси, која граничи копнено со 14-15 држави била изолирана.
Автоматски споено мислење:


Мислам од вчера или завчера е. Иначе како знаеш дека е дело на руска ракета а не ПВО?
Нобелова за економија да им се даде.

1690890578545.png

 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.950
Поени од реакции
10.948
Се е така генерале. Како тоа ревносно го браниш ванчо, човек чудни работи ќе си помисли за вас. Браво
За разлика од другите Претседателе, јас јавно ги кажувам моите ставови и репликата беше наменета индиректно за твоето другарче од инбокс (или директно за тебе, ако другарчето ти е замислено).

Во секој случај позагрижувачки е ова твоето мислам, кој да те знае што си шушкате на увце (во инбокс де), чудни работи ќе си помисли човек за вас. Аферим. :smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom