Кои ви се омилени пози за секс?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Кујнска или работна маса во сите варијации. Тука спаѓа и столче - она на тркалца и без држачи за раце. Не се лоши и другите, ама тоа ми е најудобно и најмеко :)

Инаку од „креветските“ пози, сите ми се ок, немам баш некоја посебно да преферирам, а и цело време се менуваат.

Инаку, кога сме кај позите, слушнав дека постои македонски превод на „Кама Сутра“ во „Египетска Сонувалка“, ќе одам деновиве да проверам :)
 
Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
spooky пиши за тоа преводот на кама сутра ако најдеш случајно
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Знам Слоновски јазол се викаше позата, кога мажот е легнат на грб, а жената исто така испружена, со грбот кон неговото лице :P

А другата е кога жената е легната на стомак, скроз испружена со раширени нозе, а мажот одозгора, или од позади како сакате :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
StenmarC напиша:
...кога мажот е легнат на грб, а жената исто така испружена, со грбот кон неговото лице :P
:msc3: :aplauz: :msc3: Во таа поза машкото има на дофат на рацете се, а жената може да одмара :wink:
А нозе (нога) на рамења? :wink: 8) 8)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
FortunE напиша:
StenmarC напиша:
...кога мажот е легнат на грб, а жената исто така испружена, со грбот кон неговото лице :P
:msc3: :aplauz: :msc3: Во таа поза машкото има на дофат на рацете се, а жената може да одмара :wink:
А нозе (нога) на рамења? :wink: 8) 8)
Море за жалење сте вие ... кутрите неодморени :pos: :pos: :pos: :pos:
Пола од жениве кај нас „одмараат“ при секс не зезај и ти :pos: :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
StenmarC напиша:
Море за жалење сте вие ... кутрите неодморени :pos: :pos: :pos: :pos:
Пола од жениве кај нас „одмараат“ при секс не зезај и ти :pos: :pos:
Добро сега и ти еееее.. прам муабет за претходна поза во која била активна (на пример на стапала), па знаеш нозе болат, малце да се одмори :D
Уа пасивност! :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Најпорничска поза ми е кога ќе и ги грабнеш двете нозе горе, потпрени кај тебе на раменици. Интересно, ама незнам колку е удобно за вас жените. Поготово за тие не толку еластичните...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Баш за таа поза зборував малку погоре :D Што знам, мене ми се допаѓа, но може да почувствува девојката болка (блага, слатка) доколку му е поголем. Мислам дека во таа поза цел влегува :oops: :pos:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Која ви е омилена секс поза?
шо знам, како кога :pos: У кола така, у кујна онака, на фотељата у дневната е стварно јака, у basement-от вака :pos: шо дале условите тоа, уживанцијата и sex-drive е најбитно :wink: :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Темата е омилена поза, а не омилено место :wink: Ако веќе спомнуваш место, требаше да си објасниш во детали кои пози :D
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Бендисува ми се у дневната на фотеља.

Ако е тешко да се visualизира, рачунај ме мене како фотеља :)
Нели е супер позата, и можност за одмор има :P :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Значи Wolf колку што сфатив, сакаш таа да ти седи :D Па добро, така имаш на дофат се`, а таа нели си работи како што и е ќејф :pos:
Многу забегавме со позиве, ќе се изнервирам, ќе влезам во "филм" :pos: :pos:

Caligula, не ти требаше ова со линков, ќе забегам од гледање :pos:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
LOL, bingo :pos:
Значи може да ја викаме мојта омилена поза "фотеља" :pos: Најквалитетно се поминува на неа. И телевизорот е тука ако ептен има уморност :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom