Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.596
Поени од реакции
33.938
Зашто нема муда Путин да напраи норвешки модел на распределба? Цел живот ги држи у тензија дека некој ќе ги нападне и демек мора да се инвестира у оружје.
vo pravo bil, toa li kazuvas :icon_lol:

zamisli si igral takov model pa sega da snemal raketi u sred cela frka i da moral vgradeni sudoperi da odmontira za cipovi u tamu nekoj kraen moment, strasno
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.890
Поени од реакции
26.506
Каква поврзаност има ова со мојот пост? Побиваш аргументи што воопшто не сум ги направил.

Моментално Украина опстојува најмногу поради САД, да им го тргнат лајф лајнот ќе се распадне цела држава како кула од карти, а Русите ќе прошетаа до Киев како на корзо. Најверојатно не веруваш дека Украинците сами имаа способност и моќ да и се спротистават на Русија?
Не верувам де, прав си тука. Украинците се топовско месо, исто како што беа талибаните и Ирачаните во специфичен временски интервал. После тоа, не само заборавени…. Типичен куртон, после употреба, се фрла.

Мислиш САД ги сакаат многу Украинците и ќе им ги пуштат чешмите со мед и млеко? Добри ќе им се додека имаат луѓе за гинење..
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Клинтон се кажува дека бил воено лице, ама поради северџистанското во него мора да прави ментални гимнастики и да и кажува
„да да црквата ја гаѓаа русите, гледате гаѓат цркви, еее ее е....“
ти му викаш ПВО ракета е, он „а а, да не да не си бил таму да видеш, руска ракета е“ така нешто во тој стил.
Автоматски споено мислење:

И што да правам јас со информацијава?
Па тоа дека немаш поми сака да каже, и тоа не го разбираш.
Автоматски споено мислење:

Пардон, пардон, имаш поим само сакаш и нас мајмуни да не правеш.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.014
Поени од реакции
32.039
Така е. Еве подетална фотографија за да види и @Klinton


Прегледај го приврзокот 385825

:icon_lol:
Па не знам... Ми се чини ова е направено со поинаков тип на распрснувачка муниција. Со други зборови немате докази дека ова е Калибр или КХ22. Може им се посреќило на Русите, итн. :unsure:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
6.938
Клинтон се кажува дека бил воено лице, ама поради северџистанското во него мора да прави ментални гимнастики и да и кажува
„да да црквата ја гаѓаа русите, гледате гаѓат цркви, еее ее е....“
ти му викаш ПВО ракета е, он „а а, да не да не си бил таму да видеш, руска ракета е“ така нешто во тој стил.
Автоматски споено мислење:


Па тоа дека немаш поми сака да каже, и тоа не го разбираш.
Автоматски споено мислење:

Пардон, пардон, имаш поим само сакаш и нас мајмуни да не правеш.
Човекот само врати на пост каде беше пишано дека било од против воздушна ракета поради шрапнелите во ѕидот. Само праша како тоа шрапнелите во ѕидот се доказ, кога и други ракети имаат такви шрапнели. Никаде не пиша ни дека се русите ни дека се украинците.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.550
Поени од реакции
12.448


Пишуваат дека опет удриле пак на Днипро на истот објект.

Дали сменија тактика Русиве?


Исто мора да се спомне дека секогаш кога ќе раскостат ваков објект Русите, летаат авионите за евакуација на повредени на НАТО во Романија и Полска со правец Германија.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558


Пишуваат дека опет удриле пак на Днипро на истот објект.

Дали сменија тактика Русиве?


Исто мора да се спомне дека секогаш кога ќе раскостат ваков објект Русите, летаат авионите за евакуација на повредени на НАТО во Романија и Полска со правец Германија.
IMG_20230728_232443_025.jpg

,,Ама никој немало во таа зграда на СБУ, уште откога почна војната". :kuracc:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.550
Поени од реакции
12.448

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Клинтон се кажува дека бил воено лице, ама поради северџистанското во него мора да прави ментални гимнастики и да и кажува
„да да црквата ја гаѓаа русите, гледате гаѓат цркви, еее ее е....“
ти му викаш ПВО ракета е, он „а а, да не да не си бил таму да видеш, руска ракета е“ така нешто во тој стил.
Автоматски споено мислење:


Па тоа дека немаш поми сака да каже, и тоа не го разбираш.
Автоматски споено мислење:

Пардон, пардон, имаш поим само сакаш и нас мајмуни да не правеш.
Ај цитирај ме каде викам дека ја гаѓале руси, би било лесно да докажеш.

Кога тврдиш нешто поткрепи го зошто го тврдиш. Вие само вреѓате, па јас сум ви бил крив
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.014
Поени од реакции
32.039
Човекот само врати на пост каде беше пишано дека било од против воздушна ракета поради шрапнелите во ѕидот. Само праша како тоа шрапнелите во ѕидот се доказ, кога и други ракети имаат такви шрапнели. Никаде не пиша ни дека се русите ни дека се украинците.
Така де ќе глумиме објективност - не се знаело дали Русите или Украинците употребуваат ПВО во Одеса. :unsure:

Мислам еј, па можеби има право!
Воопшто не е чудно Русите ја гаѓаат Одеса со ПВО ракети. Пошто нели, им снемало од другите ракети. Одамна пишуваат некои овде дека ќе им снема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom