Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.839
Поени од реакции
36.571
Учкарите продолжуваат со величање балисти и непријатели на Македонија, како и досега.
ice_screenshot_20230720-140521.jpeg rruga-sule-hotla.jpg

... не е проблемот што „тие го величаат“ ако се чувствуваат сеуште како балисти никогаш нема да идат напред како цивилизација ниту така не се обележува територија веќе, впрочем е запазен законот за двојазичност, па името е напишано и на македонски јазик додуше како втора опција, но сепак проблемот дека „некој тоа го дозволил“ и не сум баш сигурна дека е така само поставено, а да нема одобрување токму од некоја институција во чија потписна позиција е токму Македонец, работите ние ги толкуваме од средина натака, а не од почеток до крај т.е. од причината кој го дозволил делото на поставување на таблата и менување на име на улица, кој е задолжен за тоа?:toe:

sonceto-od-kutles-menkinovski-1024x600-1.jpg menkinovski.jpg

...ама за истакнато идентитетско етничко македонско знаме за Х прослава, веднаш се организира да се „осуди“ и кривично да одговара поставувачот, кој тоа го спровел и не дозволил во срцето на Македонија во сопствена држава, да не е етнички Албанец ли?:toe:
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.772
Не знам дали ја откриле формулата ама од "браќата" што сум работел и што сум ги запознавал тука низ годините, ретко кој спомнал дека има сестра, 90% од нив имаат браќа небитно дали еден или повеќе. Тоа и мене ми било чудно секогаш, но од муабети со нивни постари, поентата им била да не се остваат никогаш со едно машко дете, нешто во стил како нашата, брат брата не рани, тешко кој го нема :icon_mrgr:
Едниот се праќа во Швицарска да дила/пљачка/пимпа и ги рани другите. Ако го фатат апсаана, оди вториот и исто ги рани другите плус брат му што е во затвор. Затоа и не се плашат од затвор, секогаш има некој што ќе се грижи за неговото семејство. Секако е подобра а и побогата верзија од скелето од -20 во зима до +40 во лето. Трета опција, нема.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.175
Поени од реакции
4.319
Нема ништо типката со Даути комерц.

Едно прашање за браќата, пошто ваљда само они знаат да одговорат. На слики на социјалниве мрежи, гледам дека ликови (воглавно од селава Арачиново, Синѓелиќ, Батинци, Студеничани, околина на Сарај) ставаат слики само со машки деца. Мафијашки фаци што немаат ни по 30 години, имаат по 3-4 искчучиво машки деца. Еден колега од Батинци става фамилијарна слика, може 30 машки мали деца имаше од кругот на фамилијата.
Ни трага ни глас од женско дете, ниту пак од жените нивни, кои им ги наоѓаат нивните и служат само за раѓање и измеќарство.

Дали батињава ја откриле формулата да можеш да правиш само машки деца или женскиве деца се абортираат веднаш штом се дознае полот (и ова не е баш веројатно дека после тоа потешко би забременувале)? Или едноставно не ги сликаат (ма да ако на 30 години имаш 3-4 машки деца, па не е ваљда дека имаш и некое женско)? Или повеќе жени им раѓаат истовремено :D
Јавното „чаталење„ само со фотки со машки деца секако дека е пропаганда кон нив самите, но и застрашување кон ѓаурите, а прикажувањето само „машко„ а постискање на се‘ што е „женско„ е дел од начинот на кој нивната религија ја третира жената...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.772
Преќутно е забрането жените да им се сликаат и да користат фб и инстаграм.
Али затоа на ватсап е скроз друго. Јас се имам фрапирано :D
Е кажи де да се фрапираме и ние.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Преќутно е забрането жените да им се сликаат и да користат фб и инстаграм.
Али затоа на ватсап е скроз друго. Јас се имам фрапирано :D
"Сестрите" наши се опасни, има дојдено ова лето нивни преставнички како студентки, една фрлила око на наше дете студент Беровчанче, па де ја тргале на друга позиција, де некој застанувал помеѓу нив да работи. Среќа си направила ватсап Мирјетчето, работата е на добар пат да се летаат орли и во Малешевијата :D. Криво ми е што не работам таму веќе, "сестрите" се моментално едни од појјаките пички низ Германија.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
994
Поени од реакции
3.980
Интересено


Турците од Епир се попишувале како "албанци" иако биле Турци

Уште еден доказ покрај имињата, суратите, физиономијата, културата, понашањето и религијата дека т.н. шиптаpи се едноставно Турци кои се нашле останати на Балканов после 1913, па не биде што бараат турци муслимани тука после распадот на Турција ај ќе се наречеме "албанци"
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
136
Поени од реакции
293
Интересено


Турците од Епир се попишувале како "албанци" иако биле Турци

Уште еден доказ покрај имињата, суратите, физиономијата, културата, понашањето и религијата дека т.н. шиптаpи се едноставно Турци кои се нашле останати на Балканов после 1913, па не биде што бараат турци муслимани тука после распадот на Турција ај ќе се наречеме "албанци"
будало за ова прашај го Чубрилович можеби знае зошто
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.481
Поени од реакции
47.481
Член од
15 февруари 2019
Мислења
994
Поени од реакции
3.980
будало за ова прашај го Чубрилович можеби знае зошто
Тие приказни кажувај му ги на некој Кинез или Индиец кога ќе дојде тука, мене доволно ми е да прошетам до Бит Пазар да ги видам тие турски криви и валкани сурати за да заклучам кој сте и што сте
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.960
Преќутно е забрането жените да им се сликаат и да користат фб и инстаграм.
Али затоа на ватсап е скроз друго. Јас се имам фрапирано :D
Преќутно :pos:
Автоматски споено мислење:

Јавното „чаталење„ само со фотки со машки деца секако дека е пропаганда кон нив самите, но и застрашување кон ѓаурите, а прикажувањето само „машко„ а постискање на се‘ што е „женско„ е дел од начинот на кој нивната религија ја третира жената...
:pos: какви пациенти еј човек да се изнасмее до несвест, многу бе сте глупи...
Какви филмови си направивте само што на некој му искачаа слики на фб само машки, а не се прашувате зошто алгоритмот на фб само фото од машки му прикажува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom