Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.336
Поени од реакции
81.604

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.543
Поени од реакции
31.457
Oд содржината гледано, она беа куп цигани како тепаат некој човек и жена (која патем го изеде подебелиот крај). Етничката припадност на тепаниот пар е неконклузивна, освен што отсуството на ножеви и калаши веројатно ги исклучува сонародниците на Пуно... Можеби штипските форумџии ќе не информираат подетално. :unsure:

Инаку никакво обезбедување/вработни не припарија. Типично.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.068
Возилата/лесните коли, кои се движат од и кон Студеничани, Сарај и КондовА, често носат вакви знаменца, кои лесно можат да се откачат и паднат на асфалтот.

И сега, на кого му се жали ликов кој го напишал дописов?...

Или наоѓа причина повеќење за нечие обвинување па дури и посебен закон за заштита на знамево? И тоа заштита на туѓо знаме во туѓа/друга држава?...
Се жали на несовесните сонародници, дека знамето го користат само како декор, и не го третират како свето. Тоа доаѓа од минатото, кога бајрактарите (знаменосците) прво би го дале животот, отколку да им падне знамето. Затоа највероватно бара да биде заштитен со посебен закон, да не секој го носи или става сегде, и да се осквернави знамето, да го газат возила, итн...
Автоматски споено мислење:

Ке го мотам ке га пушим, има да ми чисти плуќа као кирби.
Ццц. Моф да крадеф еј. Или можда за пасење на сфои љубавнице, офце, козе...

Ваков билборд освен во Тетово беше поставен и во Скопје, но и тој, поради негрижата на надлежните, се исуши и е отстранет од местото каде беше поставен.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Ме изненадува Хајредини со своите критики упатени кон ДУИ.Камо сите албанци да беа така реални.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.320
Ме изненадува Хајредини со своите критики упатени кон ДУИ.Камо сите албанци да беа така реални.
Дотичниот лик или мисли со својата глава (мислам сериозно, без мајтап, добар е ликот по тоа прашање)...или не успеал да се „нафатира„ преку владеењето од ДУИ...

Не ми текиња на „трета можност„...:unsure:
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Дотичниот лик или мисли со својата глава (мислам сериозно, без мајтап, добар е ликот по тоа прашање)...или не успеал да се „нафатира„ преку владеењето од ДУИ...

Не ми текиња на „трета можност„...:unsure:
Најголем критичар на ДУИ заедно со Апасиев.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.068
Хајредини беше оштар критичар и на ДПА кога тие беа на власт , и кога беа агресивни и осветољубиви кон сите што не беа со нив (2006-2008), кога малтене се однесуваа како картел, а истиот критериум го задржи и со ДУИ. Значи до принципите е!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.336
Поени од реакции
81.604
Не можам доволно да ја потенцирам изјавата на ќерката на Даути. Какво пукање у нога. Не знам газдата како гледа на таа изјава за тоа како Македонците се Бугари и како 15 Албанци вределе колку сите Македонци на светот.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.395
Не можам доволно да ја потенцирам изјавата на ќерката на Даути. Какво пукање у нога. Не знам газдата како гледа на таа изјава за тоа како Македонците се Бугари и како 15 Албанци вределе колку сите Македонци на светот.
Ја се надам дека истово им го набива на нос на вработените македонци.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Не можам доволно да ја потенцирам изјавата на ќерката на Даути. Какво пукање у нога. Не знам газдата како гледа на таа изјава за тоа како Македонците се Бугари и како 15 Албанци вределе колку сите Македонци на светот.
Каурот пак ќе си купува производи од Даути. Треба да се направи една листа на производи што увезува / произведува Даути и скроз бојкот.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Не можам доволно да ја потенцирам изјавата на ќерката на Даути. Какво пукање у нога. Не знам газдата како гледа на таа изјава за тоа како Македонците се Бугари и како 15 Албанци вределе колку сите Македонци на светот.
Дај линк?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Не можам доволно да ја потенцирам изјавата на ќерката на Даути. Какво пукање у нога. Не знам газдата како гледа на таа изјава за тоа како Македонците се Бугари и како 15 Албанци вределе колку сите Македонци на светот.
Може појаснување во што се состои вредноста на тие 15 Албанци? Направија перпетуум мобиле, измислија бежичен пренос на електрична енергија, пронајдоа лекови за рак, СИДА, леукемија, генетски деформации и болести? Направија потполно функционални бионички раце, нозе, очи? Смислија начин за телепортација на луѓе и предмети?

@puno, @Dardan-ia, ќе може ли подетален извештај, не сме во тек со вашите цивилизациски достигнувања?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.177
Поени од реакции
4.320
Каурот пак ќе си купува производи од Даути. Треба да се направи една листа на производи што увезува / произведува Даути и скроз бојкот.
Пред неколку месеци, на форумов беше отворена токму таква тема, со листа од фирми/продавници, со препорака за нивно „заобиколување„ ради нивното (немакедонско) газдинство...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.674
Поени од реакции
70.887
Нема ништо типката со Даути комерц.

Едно прашање за браќата, пошто ваљда само они знаат да одговорат. На слики на социјалниве мрежи, гледам дека ликови (воглавно од селава Арачиново, Синѓелиќ, Батинци, Студеничани, околина на Сарај) ставаат слики само со машки деца. Мафијашки фаци што немаат ни по 30 години, имаат по 3-4 искчучиво машки деца. Еден колега од Батинци става фамилијарна слика, може 30 машки мали деца имаше од кругот на фамилијата.
Ни трага ни глас од женско дете, ниту пак од жените нивни, кои им ги наоѓаат нивните и служат само за раѓање и измеќарство.

Дали батињава ја откриле формулата да можеш да правиш само машки деца или женскиве деца се абортираат веднаш штом се дознае полот (и ова не е баш веројатно дека после тоа потешко би забременувале)? Или едноставно не ги сликаат (ма да ако на 30 години имаш 3-4 машки деца, па не е ваљда дека имаш и некое женско)? Или повеќе жени им раѓаат истовремено :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Нема ништо типката со Даути комерц.

Едно прашање за браќата, пошто ваљда само они знаат да одговорат. На слики на социјалниве мрежи, гледам дека ликови (воглавно од селава Арачиново, Синѓелиќ, Батинци, Студеничани, околина на Сарај) ставаат слики само со машки деца. Мафијашки фаци што немаат ни по 30 години, имаат по 3-4 искчучиво машки деца. Еден колега од Батинци става фамилијарна слика, може 30 машки мали деца имаше од кругот на фамилијата.
Ни трага ни глас од женско дете, ниту пак од жените нивни, кои им ги наоѓаат нивните и служат само за раѓање и измеќарство.

Дали батињава ја откриле формулата да можеш да правиш само машки деца или женскиве деца се абортираат веднаш штом се дознае полот (и ова не е баш веројатно дека после тоа потешко би забременувале)? Или едноставно не ги сликаат (ма да ако на 30 години имаш 3-4 машки деца, па не е ваљда дека имаш и некое женско)? Или повеќе жени им раѓаат истовремено :D
Не знам дали ја откриле формулата ама од "браќата" што сум работел и што сум ги запознавал тука низ годините, ретко кој спомнал дека има сестра, 90% од нив имаат браќа небитно дали еден или повеќе. Тоа и мене ми било чудно секогаш, но од муабети со нивни постари, поентата им била да не се остваат никогаш со едно машко дете, нешто во стил како нашата, брат брата не рани, тешко кој го нема :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom