Хорор филмови

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Момци го има гледано некој ОВОЈ филм,да каже дали е добар или не ??

Според трејлерите,се работи за добар филм,доста страшни сцени што тераат страв до посерување

Исто и ОВОЈ е добар филм,мене малце ме заплаши,од ништо во филмот,нешто се прави,мрдната работа :pos:

И еден од мојте ОМИЛЕНИ филмови,заедно со Истерувач на Ѓаволот,класика која никогаш не умира и колку пати и да ги гледаш сите делови,и пак и пак ти е страшен
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Момци го има гледано некој ОВОЈ филм,да каже дали е добар или не ??

Според трејлерите,се работи за добар филм,доста страшни сцени што тераат страв до посерување

Исто и ОВОЈ е добар филм,мене малце ме заплаши,од ништо во филмот,нешто се прави,мрдната работа :pos:

И еден од мојте ОМИЛЕНИ филмови,заедно со Истерувач на Ѓаволот,класика која никогаш не умира и колку пати и да ги гледаш сите делови,и пак и пак ти е страшен
Првиот е интересен филм, препорачливо да се гледа навечер, ама некои хорор сцени премногу. Има интересна приказна, интересни ликови и се тоа, ама не е некој си хорор
Case 39 одамна сакам да го изгледам ама според сето тоа што ми го кажаа, го направија филмов дека не е којзнае каков хорор :)
А за последните иако немаат блага веза од хорор филмовите се класика :):)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
1 e добар, вториот клише (веќе видено) а третиот само бледа копија на оргиналот..

Горе имаш добри филмови предложено од Iosono раководи се по нив :)
 
L

Lu

Гостин
Момци го има гледано некој ОВОЈ филм,да каже дали е добар или не ??

Според трејлерите,се работи за добар филм,доста страшни сцени што тераат страв до посерување

Исто и ОВОЈ е добар филм,мене малце ме заплаши,од ништо во филмот,нешто се прави,мрдната работа :pos:

И еден од мојте ОМИЛЕНИ филмови,заедно со Истерувач на Ѓаволот,класика која никогаш не умира и колку пати и да ги гледаш сите делови,и пак и пак ти е страшен
Баш пред саат време го купив филмов Devil и сега ќе го гледам и ќе ти кажам дали е добар.
Али мислам дека е добар бидејќи многу го фалат и тука на форумов,јас од форумов дознав за овој филм.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Баш пред саат време го купив филмов Devil и сега ќе го гледам и ќе ти кажам дали е добар.
Али мислам дека е добар бидејќи многу го фалат и тука на форумов,јас од форумов дознав за овој филм.
Џабе си го купил,филмот е булшит.Освен воведниот дел-што и всушност е најдобро од филмот.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Џабе си го купил,филмот е булшит.Освен воведниот дел-што и всушност е најдобро од филмот.
Како да не. Баш е добар филмот. Не е wow, али дефинитвно не е изгубено време.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Како да не. Баш е добар филмот. Не е wow, али дефинитвно не е изгубено време.
За изгубено време-ај да речеме дека не е.Ама сторијава---на ѓаволот од цел свет..од цел град-му текна да се заебава со 5-6 грешници во лифт??? А кога се снимаат филмови на едно место како овој(кога цел филм се одвива во една просторија нпр),треба да се обрне внимание на други елементи како тоа да се извади максимумот од глумците или сценариото да биде бобмастично или нешто слично.Мене не ми се свиѓаше ама тоа е тоа-различни вкусови
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
^ Tочно добар филм е, многу ми се допаѓа уводот, атмосферата/морбидноста и пред се саундтракот, кој перфектно ја подига напнатоста :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Devil сите го фалат,не знам сега ти Пепето,може имаш различен стил на хорор филмови,јас вечер ке го симнам и ќе го гледам,немам доста време гледано асален хорор филм.
Фреди Кругер да,последниов дел е само бледа копија на првите делови каде што вадеше вени и жили со тоа рачиштата изгорени :pos:
Истерувачот на Ѓаволот не ми го дирајте,во стариот пц ги имав сите делови,ама ми се расипа и сеа ништо,ќе се задоволам со новиве хорор филмови и нивните јаки ефекти :(

A и Death Silence ми е многу јак филм....според трејлерите де,немам време да симнувам филмови...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
^ Tочно добар филм е, многу ми се допаѓа уводот, атмосферата/морбидноста и пред се саундтракот, кој перфектно ја подига напнатоста :)
Да, значи не е страшен, ама морбиден е, напнат, језив.

--- надополнето ---

Devil сите го фалат,не знам сега ти Пепето,може имаш различен стил на хорор филмови,јас вечер ке го симнам и ќе го гледам,немам доста време гледано асален хорор филм.
Дечко ми па беше ептен импресиониран од Devil, што е чудно кога ќе земеш предвид дека обично различни филмови ни се свиѓаат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
За изгубено време-ај да речеме дека не е.Ама сторијава---на ѓаволот од цел свет..од цел град-му текна да се заебава со 5-6 грешници во лифт???
Ја знаеш она: си немал ѓаволот работа... :)
Нема врска, не се заебаваше тој три месеци, досадно му било тој ден им се симнал :) Ако гледаш така не држи многу ни теоријата дека ѓаволот може да има адвокатска фирма и од тука чекор по чекор да го уништува светот, ама на Ал Пачино му пројде теоријата :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Devil bese klasicen tekstbuk triler. Padna kaj mene na predvilivost, vremetraenje, gluma, pa i kaj site horor elementi osven muzikata. Go gledav so drustvo i maximum 5ka. Zalam za latinicata.

A, nekoj go spomna Dead Silence. Daleku e podobar od gorespomenatiot. Go imam oceneto so preku 7.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ Мене пак воопшто не ми се допаѓаат вакви филмови,со пирани,со огромни крокодили бла бла бла....ај може овој ќе ме предомисли :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom