Франција, немири, здраво

Член од
10 март 2022
Мислења
199
Поени од реакции
401
Се дешава ли нешто во франција? На вести забрането е изгледа да се збори.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.861
Поени од реакции
26.461
Mene da me tovarat... a prvo da me izdrogirat...jas vezbav so cecenec kik bolser- Tie so bradite... vikam drugovi vcerabimase gej parada a I pufovi imate na sekoj kilometar tamu ke dobiete informacija a ne da barare ovde kaj sto ima bebinja i familii...... bea 5 6 dusi nosea I roleksi... da bea trojca mi treba minuta I pol ama znam deka zakonot e los ako skrsis nekoj raka ili noga...cecenecot im kaza nesto I zaminaa brzo... na vas vi e lesno da se nasmeete muabetot e deka se moze tuka da te snajde duri I takva situacija... kakov debakl od luge.
Си провоцирал гарант, си се фрцкал таму.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.645
Се дешава ли нешто во франција? На вести забрането е изгледа да се збори.
Знам дека завчера на 3ти полицијата тргнала во контраофанзива ( ама не како украинскава), угасиле интернет и на твитер блокирале видеа од Француски ИП адреси. Од турски и руски странци видов дека полицијата сега млати, не жали ама затоа се е воглавно цензурирано.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.681
Поени од реакции
28.136
Знам дека завчера на 3ти полицијата тргнала во контраофанзива ( ама не како украинскава), угасиле интернет и на твитер блокирале видеа од Француски ИП адреси. Од турски и руски странци видов дека полицијата сега млати, не жали ама затоа се е воглавно цензурирано.
Сподели ако имаш некое видео,тешко се наоѓаат
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.645
Сподели ако имаш некое видео,тешко се наоѓаат
На хаштагов #franceonfire тука наоѓам.
Еве у Марсеј дури и воени возила се излезени на улиците.

Иначе еве каде ги млатат :
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.353
Знам дека завчера на 3ти полицијата тргнала во контраофанзива ( ама не како украинскава), угасиле интернет и на твитер блокирале видеа од Француски ИП адреси. Од турски и руски странци видов дека полицијата сега млати, не жали ама затоа се е воглавно цензурирано.
Линк некој, доказ?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.802
Поени од реакции
9.457
полицијата сега млати, не жали ама затоа се е воглавно цензурирано.
А што претходно имаше само воспитни мерки? :pos:
Па логично ќе биде цензурирано ама не значи тоа дека не можеш да снимаш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.021
Поени од реакции
24.645
А што претходно имаше само воспитни мерки? :pos:
Па логично ќе биде цензурирано ама не значи тоа дека не можеш да снимаш.
Така де, затоа видеава првично беа споделени од турски и руски профили што користат ИП различна од Франција.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.353
Знам дека завчера на 3ти полицијата тргнала во контраофанзива ( ама не како украинскава), угасиле интернет и на твитер блокирале видеа од Француски ИП адреси. Од турски и руски странци видов дека полицијата сега млати, не жали ама затоа се е воглавно цензурирано.
Така де, затоа видеава првично беа споделени од турски и руски профили што користат ИП различна од Франција.
Mislam i sam ne vervas deka internetot vo cela Francija beshe iskluchen..Taka si mislam jas...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom