Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.668
Поени од реакции
3.791
Дали Западот ќе прави пак некоја воена интервенциичка по светот?
Дали страната која притоа ќе се најде на удар (без разлика дали е Талибан, или некој во Јужна Америка), ќе биде подобро и поотворено снабдувана од некои трети сили, отколку до сега што беше случај?

Или можеби Западот нема намера повеќе да напаѓа, како што тоа беше случај, постојано, изминативе децении.
Добро размислување-исходот од војната во Украина каде Русија напросто мора да победи ( и „не смее да изгуби„, како што вели пилотот од „Алан Форд„), ќе одреди дали Западот, пред се‘ САД, ќе продолжат да „извезуваат демократија„, каде извозот е поткрепен со авионски бомби, или Западот дури и да продолжи со „извезување„, ќе наиде на отпор од нападнатата страна.

Се‘ зависи од РФ, а државите кои не воведоа санкции или се “неутрални„ кон РФ, го чекаат исходот од војната...
 
Член од
9 август 2012
Мислења
283
Поени од реакции
1.297
И да имам терапија знам дека сум исправен и пред Бог и пред себе.
Можеби не си запознаен но бог вели НЕ МРАЗИ НИКОГО, а ти друже прскаш со отровна омраза, не би рекол дека си исправен пред бог.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
И да имам терапија знам дека сум исправен и пред Бог и пред себе.
Ама не сум недоносен ембрион без мозок да мисли, како некои,просто да се чуди нормален човек у каков свет живее и со какви гнаси.
Ја колку сум бугар толку жив да си ти.
Не мора човек ниту да те цитира. На твоето тврдење на првиот пост, по 5 мин. сам се демантираш.

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.653
Иди на време залечи се,после Бардовци само..
Не се опишува со зборови задоволството кога плачеш на темата и измислуваш ствари и настани само за да амортизираш некоја замислена пропагандна штета.

Вака ве лажат од отворено општество дека сте remote борци за права и вистина, а уствари сте само гласови за на избори кои се толку ретардирани шо неможат ниту во администрација да ги бутнат печати да стават на некои листови. Не за друго, ги јадете тоа таблите со мастило.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
И да имам терапија знам дека сум исправен и пред Бог и пред себе.
Ама не сум недоносен ембрион без мозок да мисли, како некои,просто да се чуди нормален човек у каков свет живее и со какви гнаси.
*Си
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.531
Поени од реакции
11.603
:lolzz:

bugar abe moskva u himnata ti bese do pred 20tina godini, ne se sekiraj naskoro pak ke si ja stavite
Велиш ?

Два пати и` глумеа лудило на Русија во Прва Светска Војна и во Втора Светска Војна, сега како НАТО и ЕУ членка повторно и` глумат лудило.

Веруваш дека Русите имаат толку кратко помнење за по трет пат да му прогледаат низ прсти на балкански татарстан ?

Ако е за Црно Море решението е едноставно: дај им го татарското крајбрежје на Турците и крај на приказната, тие тоа и го чекаат - враќање на Балканот низ голема врата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.387
Поени од реакции
22.694
Велиш ?

Два пати и` глумеа лудило на Русија во Прва Светска Војна и во Втора Светска Војна, сега како НАТО и ЕУ членка повторно и` глумат лудило.

Веруваш дека Русите имаат толку кратко помнење за по трет пат да му прогледаат низ прсти на балкански татарстан ?

Ако е за Црно Море решението е едноставно: дај им го татарското крајбрежје на Турците и крај на приказната, тие тоа и го чекаат - враќање на Балканот низ голема врата.
ke gi spustat gakite bugarite, ke pratat nekolku budali ko citro da se borat za rusija i se ke bide oprosteno. na kraj krajeva nebitni se, ima pobitni vazali sto treba da se vratat u kolosek.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
983
Поени од реакции
2.339
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.294
Поени од реакции
6.641
Не мора човек ниту да те цитира. На твоето тврдење на првиот пост, по 5 мин. сам се демантираш.
Сеа сум малце у недоумица. Ако првото негово тврдење е вистинито, ондак со второто признава дека е бугар, нели не посакува зло. Ако не бугар, значи посакува смрт на некој, што автоматки е тотално спротивно до првото тврдење и е само злобно, исфрустрирано, искомплексирано човече, кое е умислено дека е интелектуално надмоќно над останатите, а усвари доволно е 2-3 поста да ја покаже сопстената мизерија со навреди, посакување смрт и слично во недостиг на било каков аргумент и логично расудвање на одредена работа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.732
Поени од реакции
38.974
заглави изгледа офанзивава, можеби и русиве одма ги опржија, требаше да им дадат малце шанса, па уште Леопарди ко сомови ќе пофаќаа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.303
Поени од реакции
22.625
Тоа кај русите е секојдневие,ама не читаш или не ти одговара.Жално е и за двете страни,што ради фашистички гомна гинат невини луѓе.
Само штета е што поддржувате окупатори агресори и фашисти и се ситите на тој народ таму.Само покажува за вас што народ сте,да не ве кажам стока.Пошто утре другден може да заигра мечка и кај нас,окружени сме со душмани од сите страни
Стрико ама како така мечката кај нас ќе заигра ?!
Џабе ли влеговме во НАТО ?!
Нели НАТО ќе не брани ?!
Сега Грција ни го чува небото или грешка сум нешто ?!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Сеа сум малце у недоумица. Ако првото негово тврдење е вистинито, ондак со второто признава дека е бугар, нели не посакува зло. Ако не бугар, значи посакува смрт на некој, што автоматки е тотално спротивно до првото тврдење и е само злобно, исфрустрирано, искомплексирано човече, кое е умислено дека е интелектуално надмоќно над останатите, а усвари доволно е 2-3 поста да ја покаже сопстената мизерија со навреди, посакување смрт и слично во недостиг на било каков аргумент и логично расудвање на одредена работа.
Којзнај што му се дешава во главата, чкртајнци :) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom