Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.538
Поени од реакции
6.043
да бидеме реални, не те боли тебе цеф за Украина. Тебе ти е само битно да се заврши работата и уништи Русија у случајов. Провидно типче си, и кога тука не ти ја прифаќаат пропагандата цвикаш само за ад хоминеми.
Јас донирав солидна сум пари за Украјина, споделувам материјал насекаде по виртуелн свет, имам украјински пријатели бев два пати во Украјина и пошто имам поткровје од околу 100м2 сосема уредно опремено со купатило, греење и све по ред се пријавив за згрижување бегалци, толку можам толку правам.

А замисли русите да имаа таков стандард, дали ќе ги интересираше агресорска војна? Веројатно не!
Автоматски споено мислење:

Izvinuvanje tvoe niti mi treba niti sum go prifatil, niti mi znaci nesto posebno.
Vo moite oci sekogas ke ostanes likot koj pocna da go upotrebuva novoto ime vo prepiski na forumot uste neoficijalizirano, uste vo glavata na Zaev ko bese. Za drugo i da ne zborame.
Vidi probaj so Jamajka, toj e povekje po prostuvanjeto, jas na niti edno severdjansko gomno niti sum mu prostili, niti imam namera. Kako velat Jas ko ke recam i pop ko ke zakopa tolku, nema nazad :toe:
А твоите навреди и провокации кон мене? Или тоа не се важи.
Новото име, мислиш официјалното законско име на државата? Па тоа име се употребува насекаде, ако си маж треба да го бојкотираш тоа насекаде а не само по форум, биди храбар! И сеа јас сум го употребил рандом во некој пост и тоа било нешто неопростиво.

Сепак подобро да отворите тема за каљехон за да не одиме оф-топик овде веќе се влече муабетов неколку страни. Ете Рон никоаш не сум го навредил а тој ме вреѓа често :angel:
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Сепак подобро да отворите тема за каљехон за да не одиме оф-топик овде веќе се влече муабетов неколку страни. Ете Рон никоаш не сум го навредил а тој ме вреѓа често :angel:
Ти беше тој што попуеше пред неколку страни како сме ги пропуштиле приликите како Македонци. Без да се осврнеш за твојата активност во ерата на промените кои не закопаа како народ.

Ти реков, да бевме како твоите Украинци, гробот одамна прашина ќе ти фаќаше.
Автоматски споено мислење:

А дали тебе сум те навредил и покрај морето од навреди од тебе кон мене?
Само дел од твоите навреди и ад хоминем дискредитации кон мене ги извадив во постот, неќев да бидам пристрасен па искористив некои други. Форумов изобилува од твои навреди и омаловажувања кон многу луѓе особено во периодот на Шарената револуција и особено кон личностите што го бранеа името. Јас да ти кажам искрено до вчера не сум ни бил свесен дека ти си бил тој што ме омаловажува и вреѓа. Си бил еден од тие очигледно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.197
Поени од реакции
21.903
А твоите навреди и провокации кон мене? Или тоа не се важи.
Новото име, мислиш официјалното законско име на државата? Па тоа име се употребува насекаде, ако си маж треба да го бојкотираш тоа насекаде а не само по форум, биди храбар! И сеа јас сум го употребил рандом во некој пост и тоа било нешто неопростиво.
Znaci ne me citas, ne oficijalnoto sega. Uste ne bese ni oficijalno, onaka se vrtese muabet samo, ali Ti napreden, prosvetlen,se drzna tuka da go upotrebuvas uste pred da se smeni, nemase ni referendum uste. Jas ako zaprimetis vo 99.99% od postovite namesto oficijalno ime ednostavno koristam republikata ili drzavata. Ni referenca, ni poranesnoto, posebno ne segasnoto osven koga sakam da dolovam poenta.
Za navredi i provokacii prema mene ili jas prema tebe e glup muabet. Ova e sosem nesto drugo.
Ili ajde da skratam, utre da treba da se vmetnat bugarite, more ne bugarite, koj saka vo ustavot a edinstven uslov da bidi na smetka na toa da se trgnat vlasite, da se izbrisi se vlasko, ni nastava ni tabla, ko da ne postoite, prv ke go poddrzam toj predlog. Samo po doma vlaski da si zborate i toa so septenje, da ne ve slusni nekoj. Ednostavno da ve snema site tamu kolku ste 3000 dusi na cela planeta. Ako toa e cenata sto treba da se plati, so dve race ke potposam isto kako i Ti ko ne nisteja nas. Mislam fer e od moja strana.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Не ни е душмани нас Грците и Бугарите. Ниту пак ни се душмани Албанците и Србите. Најголемите душмани на Македонците се оние попут тебе кои подметнуваат кукавичји јајца. Државите само опортунистички гледаат прилика да изиграат во своите интереси. Доколку нема такви како тебе, тоа нема ни да се деси.




Кога сме веќе кај комуњарската тактика за ад хоминем дискредитација во „како што сам плачеш“, кукавички претежно нетагнати постови.
Форум Кајгана, шарена револуција, мал осврт, колку да се види:























Ти и таквите како тебе сте најголемиот душман на Македонскиот народ. Ти и таквите како тебе сте причината што Македонија е на ова дереџе на кое што сме. Гнаса од најдолен вид.
Јамајка знаеме друже, сите се гнаси и душмани на македонскиот народ.

Само вие западните побегуљи не сте, најдобро ни мислите ти од Белгија, кано од Австралија и тој со иксовите што го пратија на кубасица-екскурзија до Волгоград.

Добро и рон бургунди, он е мултидимензионално биче. :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Јамајка знаеме друже, сите се гнаси и душмани на македонскиот народ.

Само вие западните побегуљи не сте, најдобро ни мислите ти од Белгија, кано од Австралија и тој со иксовите што го пратија на кубасица-екскурзија до Волгоград.

Добро и рон бургунди, он е мултидимензионално биче. :icon_lol:
Ти бе глуп еден, ако до сега не си сватил, може ќе треба некој да ти нацрта дека сум во Македонија. Али тоа е, се девалвира веќе антимакедонската маса, па дај шта даш е сега.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Новото име, мислиш официјалното законско име на државата? Па тоа име се употребува насекаде, ако си маж треба да го бојкотираш тоа насекаде а не само по форум, биди храбар!
Вакво бескрупулозно бегање од тема која ниту лично те засега(како што и си признаваш) ја немам видено..!

Заробена и окупирана држава каде љонгури и петтоколонаши ти даваат документи, негираат, бугарчат, крадат, владеат со сила поддржани од тие мочани ЕУ и Нато, е најблиску до 41-44’-та периодот!

За каков бојкот ти зборуваш?!
За вакво нешто се знае рецептот кој бил!

Мада македончето тогаш, а и гео-политичките прилики биле подобри него ли денес! Ај.. никогаш не се знае како ќе се сврти тркалото
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135



И сега Пирошката вика 400-500 жртви дневно за европскиот ИСИС.

:icon_lol:


Каков трол. Погрешно се гледа улогата на него. Он е ставен за медиуми . Налик како колегите таму од другата страна.

Вагнер, Кадировци, армиите на ЛНР и ДНР не се во стратешките планови на армијата на РФ. Подршка добиваат секако. Ама тие имаат друга улога на фронтот. За сега одлично си ја вршат работата.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300



И сега Пирошката вика 400-500 жртви дневно за европскиот ИСИС.

:icon_lol:


Каков трол. Погрешно се гледа улогата на него. Он е ставен за медиуми . Налик како колегите таму од другата страна.

Вагнер, Кадировци, армиите на ЛНР и ДНР не се во стратешките планови на армијата на РФ. Подршка добиваат секако. Ама тие имаат друга улога на фронтот. За сега одлично си ја вршат работата.
Ја не знам каква е улогата на Вагнер, ама едно сигурно знам!
Дегениве што коментираат на твитов очигледно ги немаат видено снимките како ги пржат во Бахмут со артилерија и авијација!
“Независните, демократски и објективни” западњачки пропагандисти пардон медиуми уште им ја продаваат приказната како Украина победува…

Се надевам дека уште некој од стручниве коментатори ќе се охрабри и ќе тргне натаму… Млинот има потреба од такви како нив!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.524
Поени од реакции
23.030
Јамајка знаеме друже, сите се гнаси и душмани на македонскиот народ.

Само вие западните побегуљи не сте, најдобро ни мислите ти од Белгија, кано од Австралија и тој со иксовите што го пратија на кубасица-екскурзија до Волгоград.

Добро и рон бургунди, он е мултидимензионално биче. :icon_lol:
od sto tolku ve buva zatoa u ste u vakva kal. i ne jas ne vi mislam na site dobro. ti si kopito sto koga bi gorel ne bi mocal da te ugasam ama ete seuste ima luge tamu za koj mi e zal sto mora so tebe da delat vozduh. da e do mene prvo bi ve strelal vas pa posle sipcite i drugite dusmani ednostavno ti si edno obicno gomno.

ps. ne se stavaj vo ist kosh so makedoncite, ne si ti toa.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.804
@callejón de la muerte is busted хаха, баце кармата е кучка. Мене ми е жал за тебе....добро дете си, ама кога се мешаш кај не треба ова се случува. Еве и ја да земам да ти кажувам да се откажеш од идентитет, историја, јазик и т.н. и ја би заслужил да ми прават вака. Дури и ние македонците како народ сме многу меки, ти објасни Јамајка.
Извини се јавно и кажи дека си шупак и дека наместо на украинци пари ќе донираш на македонски семејства на кои им се намалил стандардот заради овие џукели кои се на власт.
Поткровјето ако ти е оставнина од времето на шарената револуција продај го и дај ги парите на некое болно дете кое заради состојбата у здравство не може сега да се лечи.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
3500.jpg


Автоматски споено мислење:

Многу нервозни Украинциве, за некој што така дебело победува и ја гази Русија.
Автоматски споено мислење:


:pos: :pos: :pos:

Мора да е заебанција,нема шанси ова да е ВЕЛЕ силата Русија.
Сигурно е монтирано,сега ќе кажат куртоните од кајгана :pos: :pos:
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Прегледај го приврзокот 377626


Автоматски споено мислење:



Автоматски споено мислење:


:pos: :pos: :pos:

Мора да е заебанција,нема шанси ова да е ВЕЛЕ силата Русија.
Сигурно е монтирано,сега ќе кажат куртоните од кајгана :pos: :pos:
Дали му веруваш на Пригожин кога вели дека ВСУ губи по 500-600 војници на ден?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135
Пирошката ли е , Стрелков ли е :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom