Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.528
Поени од реакции
23.030
Tek e pocetok na sranjeto kaj Amerikancite, kako ke pocnuva da se isfrla dolarot od upotreba taka kaj niv ke bide poloso i poloso. Ete Indija verojatno ke kupuva nafta vo juani ili rubli, gi ceka super inflacija Amerite koga site tie stampani dolari ke pocnat da se vrakjaat na nivno tlo.
indija veke kupuva od kina u juani i rublji plus pocna od arapite da kupuva i da naplaka za svoj proizvodi vo rupii. pakistan potpisa dogovor da plaka u juani. taka da poleka se blizi krajot.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
Добро бе дај прекини со сила да се глупираш, да се правиш ретардиран.

Дали во 2001 мнозинството во Тетово се шќиптари? Дали од памтивек таму живееле шќиптар? Не.
Од памтивек таму ни ти ни ја не знаеме кој живеел, така да ти се глупираш овде односно пробуеш да испереш дволичност. Али ок, навикна форумов на тоа. И неможе да ми кажуеш кога не ти одговара нешто дека тоа било "друг муабет", не баки тоа е главниот муабет. Муабетот е можеш да бидеш украинец, да идеш на утакмици на Украина, да ја пееш химната, да бацуваш знаме, да дркаш на Кличко и Шевченко, се додека имаш проруски настроена власт. Првиот момент кога ќе смениш власт, не смееш да бидеш ништо од тоа. Од што беа толку проруски настроени мораа криминалецот Пушилин со пирамидална МЛМ фирма да го стаат да ги раководи. Истото утре ќе и се деси на Белорусија ако го симнат од власт Лукашенко.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Од памтивек таму ни ти ни ја не знаеме кој живеел, така да ти се глупираш овде односно пробуеш да испереш дволичност.
Ако не си знаел кој живеел и кој сега живее, тогаш си стварно глуп човек, бидејќи наместо да се информираш ти други обвинуваш за дволичност.

Но бидејќи имаш и добри постови, тоа значи си информиран за многу работи, па тоа е доказ ти си дволичното гејче.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.298
Поени од реакции
81.483
Све си е ок, ОК Припор и Лисиче поверни и поинформирани од куварот.

Во контекст на она што Западот ни го прави, можам да ги сфатам, ама Господ знае која е вашата логика да бидете на страна на оние кои матер ни ебаваат 30 години, на сите нивоа.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Во контекст на она што Западот ни го прави, можам да ги сфатам, ама Господ знае која е вашата логика да бидете на страна на оние кои матер ни ебаваат 30 години, на сите нивоа.
Па тоа е многу лесно. ОД мали сме учени да бидеме послушни за мама и тато да не сакаат, па така и во животот пробуваме што повеќе да се лигавиме кај посилниот, со надеж дека ќе прекине да не ебава.
Е ова со надежта е исто зезнато бидејќи и другата страна се надева дека па Русите ќе биле поправедни према Македонците, но досега историски не сме имале таков пример, па не знам на што се должи и таа надеж.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883


Хаха свиња фашистичка мисли ливада му е ова..Требаше да му го ргне у шкембе или метак меѓу очи гомно фашистичко.
Автоматски споено мислење:

rusite u posledno vreme im ja unistuvaat tehnika samo sto ke im stigne na ukraincite, golem del uste u sklad bar toa go imaat izjaveno medvedev i uste nekolku pobitni licnosti.

definitivno nemaat tolkavi zagubi na teren dali i 20% od toa ama pa i nema ofanziva a urkite uste kukaat deka nemaat dovolno vozila iako vidovme kolku stignaa u polska pred nekoja nedela.
Ти Медведев сигурно си го галел за јајца па ти кажал тебе офчар прераскажувај бајки за напалени ретардоси на кајгана.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
Во контекст на она што Западот ни го прави, можам да ги сфатам, ама Господ знае која е вашата логика да бидете на страна на оние кои матер ни ебаваат 30 години, на сите нивоа.
Ааа ок, пошто американците застанале позади Украина, треба да ја оправдам агресијата на Русија врз Украина.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419


Хаха свиња фашистичка мисли ливада му е ова..Требаше да му го ргне у шкембе или метак меѓу очи гомно фашистичко.
Автоматски споено мислење:



Ти Медведев сигурно си го галел за јајца па ти кажал тебе офчар прераскажувај бајки за напалени ретардоси на кајгана.
treba da nauchish podobro da si ja koristish i taka kratkata pauza od mcdonalds
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.199
Поени од реакции
2.980


Хаха свиња фашистичка мисли ливада му е ова..Требаше да му го ргне у шкембе или метак меѓу очи гомно фашистичко.
Автоматски споено мислење:
Бот еден види прво што предходеше на ова зимање на знаме, Украинците како диво племе испровоцираа и упаднаа на говор на Русите и го прекинаа и покрај тоа што беа опоменувани од Турскиот претседател на собрание. Башка многу херој треба да бидеш да нападнеш човек кој по години татко може да ти биде

Изгледа цел политички врв кај Украинциве е навлечен од белото на Зеленски па кај и да отидат срања прават
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Ааа ок, пошто американците застанале позади Украина, треба да ја оправдам агресијата на Русија врз Украина.
значи ако некој што тебе те тепа, малтретира со години, друг него го истепа, тебе демек нема да ти дојде убаво на душичката....
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.420
значи ако некој што тебе те тепа, малтретира со години, друг него го истепа, тебе демек нема да ти дојде убаво на душичката....
Тебе украинци те тепале?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.969
Поени од реакции
35.928
Бот еден види прво што предходеше на ова зимање на знаме, Украинците како диво племе испровоцираа и упаднаа на говор на Русите и го прекинаа и покрај тоа што беа опоменувани од Турскиот претседател на собрание. Башка многу херој треба да бидеш да нападнеш човек кој по години татко може да ти биде

Изгледа цел политички врв кај Украинциве е навлечен од белото на Зеленски па кај и да отидат срања прават
Изгледа не е баш така сјајна работата на терен како што пренесуваат западните медиуми.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Тебе украинци те тепале?
Па ова не е меѓу Украина и Русија, ова е меѓу САД со сателитите против Русија.

Џабе глумиш лудило, спинуваш, не проаѓаат твоиве глупости кај секого.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.058
Поени од реакции
3.596
Не би ме чудело ова со Пригожин да е глумење лудило, уште толку да се залетаат да го лапнат мамецот :D
Не би рекол дека е лудило со оглед на тоа што снимаше многу мртви тела.. Ако е мамец, ондак Пригожин ти е ненормален според мене, ист мајнсет ко Хитлер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom