Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.687
Поени од реакции
28.153
mrsh be kopile edno komunjarsko. i kurto i murto ste vie gomnata sto nisto ne razbirate.
Курто и Мурто се само кога се Сдс на власт,тогаш сите сите биле исти кур
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.082
Поени од реакции
16.191
СДСМ се најдобрата партија во историјата .
pa i se, za nivnite chlenovi... Nikoj ne lezel zatvor duri ni so presuda... edino Boro Malboro seljonachalnik na Novo Selo beshe 3 meseci pritvor, a Pukashe na carinici, bashka shverc na cigari... Ja narihtaa presudata na kolku beshe pritvor, a koga Jojo izvadi deka imal 3g uslovna predhodno Stipski sud go otfrli toa, trebalo Pred sudenje da se prijavi Uslovnata, togash nema ni 3 meseci da go osudele, Severdjanija ke mu plakala za pritvorot :cool:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.578
Поени од реакции
48.268
Бислимовски: Се разгледува опцијата за повторно воведување на евтина тарифа за струја преку ден


Еден од двата лајтомотива на каурот се враќа во неговиот живот. Вториот е секако прекрасната Неа Мудања.
Каурот може да е спокоен, задоволен и да си крцка летово. Идеалите му се остварени и постоењето на планетава повторно му има смисла.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.366
Поени од реакции
86.669
Утре ќе е убав ден да се посети саемот на книгата и да се земе најновата книга на Господинот Груевски, книга со која дополнително ќе ја збогатам и онака веќе богатата колекција на книги што ја имам дома. Нема да кажам колку кошта, дека ваквите дела немаат цена...

FB_IMG_1683141925103.jpg
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.589
Утре ќе е убав ден да се посети саемот на книгата и да се земе најновата книга на Господинот Груевски, книга со која дополнително ќе ја збогатам и онака веќе богатата колекција на книги што ја имам дома. Нема да кажам колку кошта, дека ваквите дела немаат цена...

Прегледај го приврзокот 377434
Нешто поскапа тоалетна хартија :icon_mrgr:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.773
Поени од реакции
82.792
Утре ќе е убав ден да се посети саемот на книгата и да се земе најновата книга на Господинот Груевски, книга со која дополнително ќе ја збогатам и онака веќе богатата колекција на книги што ја имам дома. Нема да кажам колку кошта, дека ваквите дела немаат цена...

Прегледај го приврзокот 377434
може у гз да си ја набута

затоа што се Албанци у прашање
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.578
Поени од реакции
48.268
НА СОПРУГОТ НА НАЈЧЕВСКА МУ ГО СКРАТИЛЕ МАНДАТОТ Амбасадорот по само 2 години вратен од Прага

Со секој поминат ден сум се поубеден дека само шиптарааната може да направи луѓе од комуњарите.
Целиот ќутек, строење и резил на кои не биле подложени низ лагодните животи, господата Бујар и Артан им го сервираа за овие неполни шест, жестоко и бескомпромисно.
Само аплаузи за арнатутиве и нивниот третман кон првенците на шарената револуција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom