Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.369
Поени од реакции
9.928
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.499
Поени од реакции
7.021
Мостот на Вардар,врзи си еден камен за врат и скокни.За триес,четирес секунди ке ти завршат маките засекогаш
Super odgovor za 15 godisen !!!
Se pomaci ama go smisli

Ti zemi ripni vo toa ezeroto do tebe.
Samo tebe kamen nema da ti treba, samiot si kamen
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Свиѓам едно девојче од моето школо, јас сум прва год., а таа прва год. Но, проблемот е што има дечко (исто од прва година, од друг клас само) и се веќе заедно 5-6 месеци отприлика. Стварно ми е убаво девојчето и сѐ тоа, сѐ ми се свиѓа на неа, но тоа што има дечко..Дури ми се врти нешто во глава да ги раскарам, ама не е човечки..Совет, помош?????
Чекај, тука велиш дека си 1 година но во друга тема напиша дека си 3 година.

@OtepanUchenik и јас сум истата струка, 3-та год. сум и можам да кажам дека не згрешив што се запишав на КТА. И не е тежок смер, ако го грееш столчето и работиш. 3-та и 4-та година ти е баш програмирањето и 3-та година ми е омилена година досега, омилен предмет ми е ООП (објектно ориентирано програмирање). Верувај дека ако те интересира информатика, не си згрешил што си се запишал, истуркај 1-ва и 2-ра година, потоа ќе го учиш тоа што го сакаш, а и да бидеме јасни, струката е електротехничар за компјутерска техника и автоматика. Значи, се учи и електро, и информатика и автоматика (во 3-та и 4-та година). Бидејќи некој понатаму може ќе продолжи на ФЕИТ, некој на ФИНКИ...Само ако сакаш да одиш на ФИНКИ по средното, те советувам да си земеш приватни часови по математика од 2-ра или 3-та година, малку математика се учи..Ако имаш какви било прашања, тука сум.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Super odgovor za 15 godisen !!!
Se pomaci ama go smisli

Ti zemi ripni vo toa ezeroto do tebe.
Samo tebe kamen nema da ti treba, samiot si kamen
Гарант е 15 годишен и бара совет на кајгана.Никако не е трол шо ги дупи ретардираните што ке се фатат на јадецот
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.499
Поени од реакции
7.021
Чекај, тука велиш дека си 1 година но во друга тема напиша дека си 3 година.
Mu e greska napisano od vozbuda :)
Автоматски споено мислење:

Гарант е 15 годишен и бара совет на кајгана.Никако не е трол шо ги дупи ретардираните
Ti da ne imas Kristalns Topka pa vide koj sedi zad PC pa od site mozhni odgovori go odbra najglupaviot
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.430
Поени од реакции
29.701
Свиѓам едно девојче од моето школо, јас сум прва год., а таа прва год. Но, проблемот е што има дечко (исто од прва година, од друг клас само) и се веќе заедно 5-6 месеци отприлика. Стварно ми е убаво девојчето и сѐ тоа, сѐ ми се свиѓа на неа, но тоа што има дечко..Дури ми се врти нешто во глава да ги раскарам, ама не е човечки..Совет, помош?????
Ако има дечко ќе се натпреваруваш само со еден, лошо е ако нема ќе треба од 20 плус други да бидеш подобар.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.011
Поени од реакции
6.333
Свиѓам едно девојче од моето школо, јас сум прва год., а таа прва год. Но, проблемот е што има дечко (исто од прва година, од друг клас само) и се веќе заедно 5-6 месеци отприлика. Стварно ми е убаво девојчето и сѐ тоа, сѐ ми се свиѓа на неа, но тоа што има дечко..Дури ми се врти нешто во глава да ги раскарам, ама не е човечки..Совет, помош?????
Ако е пишана за тебе ќе си дојде времето само по себе дотогаш може да ја заследиш на фб или инстаграм па и едно здраво низ школо ( на нејни слиќи може 2,3 десанќи да му удриш) и секогаш биди отворен кон друѓи опции погледни лево десно имаш милион опци макар бил 1ва или 3та година.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Оваа па оваа, вау реакција ставила :pos::pos: Да не се понадева оти си мисли дека не си гукаш со уште 20 други као демек другарски, а уствари пуста желба за внимание.

Чупеееее, не е од вчера Рикенот ;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.106
Поени од реакции
37.066
Мене ме интересира се имате ли здупено некои од форумот? На шала на смеа да се изрикате ко циган купувам стари акумулатори.
 
J

joli1

Гостин
Свиѓам едно девојче од моето школо, јас сум прва год., а таа прва год. Но, проблемот е што има дечко (исто од прва година, од друг клас само) и се веќе заедно 5-6 месеци отприлика. Стварно ми е убаво девојчето и сѐ тоа, сѐ ми се свиѓа на неа, но тоа што има дечко..Дури ми се врти нешто во глава да ги раскарам, ама не е човечки..Совет, помош?????
ако е зафатена, батали.

нема ништо поодвратно од тоа да таргетираш жени кои што веќе се зафатени, сепак сметам дека човек треба да се води по некој кодекс, поготово да не прави работи кои што не би сакал утре други да му ги прават.

огромна е шансата дека ако ги раскараш и таа се фати со тебе дека и тебе ти следува делумно иста ситуација кај што некој ќе и створи на типката револт (чим ти можеш, зашто и друг не би можел) и ќе ти ја собере.

мој совет - није живот једна жена, најди си друга. :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.106
Поени од реакции
37.066
Месечареше ти и ми слушна гласот кога излегував од собата на мајкати, и затоа си имал влажни соништа хахехехеххехе ааајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom