Какви жени сакате?

Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
@Bafra
Батенце не си во контакт со реалноста, читај реални животни приказни и проблеми на женски групи на фејсбук, ќе се убиеш плачејќи од кутри жртви, што си ги кажуваат маките, мажите биле сменети, а семејното насилство е во пораст, фемицид во пораст, мажи кој ги претепуваат до смрт жените секој ден по некој случај, и во околните екс ју републики, може да се најде во жута штампа, на Балканот секоја 3 жена живее и трпи семејно насилство, во Турција и арапски свет бројките се уште поголеми, толку од мене.
Простете на офтопик
Дадичке, ти не ќе да си во контакт со реалноста, од ова твое глумење жртва никој нема ќар, а најмалку женскиот род.
8 милијарди сме, нормално е да имаш секакви случаеви. Дискутирано е низ темиве за насилството, така да не се повторуваме.

За во Турција и арапскиот свет дај живти се иди прошетај додека има евтини карти и е мирно, не треси зелени.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Дечки да ви кажам нешто. Женско од секогаш треба да се третира како цвет и треба да се чува. Ја остајте шо јадам гомна по темиве шала на страна женското не сака дрскост во глобала. Од таа дрскост прераснува во семејно насилство и кревање рака на женско. Во сексот е друго.. Ги почитувам сите женски и никад не сакам да сум дрзок со нив напротив се однесувам како да се цвеќенца. Почитувајте за да ве почитуваат. Не сте мажи ако повишите тон и не дај боже ви текне да удрите. Толку од мене
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.435
Дадичке, ти не ќе да си во контакт со реалноста, од ова твое глумење жртва никој нема ќар, а најмалку женскиот род.
8 милијарди сме, нормално е да имаш секакви случаеви. Дискутирано е низ темиве за насилството, така да не се повторуваме.

За во Турција и арапскиот свет дај живти се иди прошетај додека има евтини карти и е мирно, не треси зелени.
Дискутираме, никој не збори во прво лице, јас пишувам тоа што читам на интернет. Статистика, по групиве искуства на жени, итн.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.045
Дискутираме, никој не збори во прво лице, јас пишувам тоа што читам на интернет. Статистика, по групиве искуства на жени, итн.
Dali vo site tie tvoi citanja pronajde barem eden slucaj kade doticnata vika, da jas se izebav so drugarmi, komsijata ili kolegata i koga razba me napravi meleno meso?

Ili site tie ben nevini jagnina ssto ete taka od ludite mazhi bile tepani i taka natamu?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
Дискутираме, никој не збори во прво лице, јас пишувам тоа што читам на интернет. Статистика, по групиве искуства на жени, итн.
Абе по групите секој може да си пише што сака, може да лажат, плус мал % се, затоа подобра претстава од други извори барај.
Ако гледаме статистика, според @teneke статистиките, на балканот повеќе сакаме женски со убав задник, тоа значи сакаме да го плеснеме, ти то го сметаш за насилство :pos:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.435
Имам забележано голем недостаток на писменост кај дотични таканаречени личности, не ме чуди нималку фактот дека сме најнеценета нација од припадници на другите нации од бивша сфрј, заслужено!
Само земете и прочитајте пар коментари на некој македонски сајт, и ќе видите голема неписменост и непознавање на сопствениот јазик, правопис и пишан говор, разочарувачки, за мене како Македонка, и срам ми е да се кажам Македонка, заради баш таквите личности, заради тоа што автоматски сум поистоветувана со истите.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.045
Имам забележано голем недостаток на писменост кај дотични таканаречени личности, не ме чуди нималку фактот дека сме најнеценета нација од припадници на другите нации од бивша сфрј, заслужено!
Само земете и прочитајте пар коментари на некој македонски сајт, и ќе видите голема неписменост и непознавање на сопствениот јазик, правопис и пишан говор, разочарувачки, за мене како Македонка, и срам ми е да се кажам Македонка, заради баш таквите личности, заради тоа што автоматски сум поистоветувана со истите.
Togas odi preseli se vo Albanija,
Posle ovaj post i ne me cudi sto si ocanja, vakvi tekstovi mozhi da procitas samo od najarogantnite i preceneti licnosti
a vo sustina ne vredat ni za svinska.

Vo prevod, tesko na toj sto te ima vo blizina sekoj den.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
Sto se cudis @bijons ?
Ludje sto se sramat od svojata nacija ne se vredi ni mrsulot da go frlish na niv.
Срамот може и да помогне во подобрување.
Финтата кај оваа е што е неписмена, а со прст покажува кон други. Не ја знае големината и тежината на името Македониа па се срами од тоа име. Тоа па што кажува за другите нации демек се на повисоко ниво, а реално имаат содома и гомора, педофилија, значи дека стварно нема контакт со реалноста.
Еве една таква особа:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
8.129
Имам забележано голем недостаток на писменост кај дотични таканаречени личности, не ме чуди нималку фактот дека сме најнеценета нација од припадници на другите нации од бивша сфрј, заслужено!
Само земете и прочитајте пар коментари на некој македонски сајт, и ќе видите голема неписменост и непознавање на сопствениот јазик, правопис и пишан говор, разочарувачки, за мене како Македонка, и срам ми е да се кажам Македонка, заради баш таквите личности, заради тоа што автоматски сум поистоветувана со истите.
Ти домаќинке очигледно не си мрднала подалеку од Врање да видиш од тие другите екс Ју републики што шлајм од народ се без исклучок.

Од таквите ко тебе е проблемот.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
@Bafra
Батенце не си во контакт со реалноста, читај реални животни приказни и проблеми на женски групи на фејсбук, ќе се убиеш плачејќи од кутри жртви, што си ги кажуваат маките, мажите биле сменети, а семејното насилство е во пораст, фемицид во пораст, мажи кој ги претепуваат до смрт жените секој ден по некој случај, и во околните екс ју републики, може да се најде во жута штампа, на Балканот секоја 3 жена живее и трпи семејно насилство, во Турција и арапски свет бројките се уште поголеми, толку од мене.
Простете на офтопик
Жално е што им се случува ама сами си се криви зошто трчаат по такви ликови со надеж дека ќе ги сменат на пример: ај ќе се земеме па ќе се смени или ќе добие дете па ќе се смени, а добрите момци кои никогаш тоа не би им го направиле ги одбиваат и ги ставаат во friendzone.
Автоматски споено мислење:

Тој/модерниот млад маж:
Имам листа критериуми кои мојата идна жена треба да ги исполни. Сакам жена ми да знае да:

1.Готви најубаво
2. Пушта машина за веш
3. Пее
4. Игра
5. Има факултет
6. Да знае таблица за множење
7. Свири клавир
8. Свири мандолина
9. Раѓа деца
10. Гледа деца
11. Шета убаво облечена
12. Вари најубаво кафе
13. Биде од богато семејство
14. Чита класици
15. Бистри политика
16. Пие пиво у парк
17. Ги знае сите бивши жени на Трамп и Маленко и да се угледува на нив
18. Е Женско
19. Носи миничи
20. Јаде у седмица
21. Има фигура како Мерилин Монро
22. Помлада од мене
23. Не повисока од Ноне, значи 155 цм макс, да не ми набива комплекс дека сум кепец.

Таа: Здраво. Да. Јас сум женско.

Тој: Доволно!!! Слободна си за кафе?!

Таа: Не во наредните 10 години.

Тхе енд
То би континуед
Моите критериуми кои жената треба да ги исполни се:
1.Љубов
2. Почит
3.Поддршка
4.Верност кон партнерот

Толку едноставно а толку недостижно
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Срамот може и да помогне во подобрување.
Финтата кај оваа е што е неписмена, а со прст покажува кон други. Не ја знае големината и тежината на името Македониа па се срами од тоа име. Тоа па што кажува за другите нации демек се на повисоко ниво, а реално имаат содома и гомора, педофилија, значи дека стварно нема контакт со реалноста.
Еве една таква особа:
Се спасил човекот :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom