Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Pa mnogu malku modove ima tvojata klima moze da go sliknes dalinskoto da videme kakov e toj mod na odvlaznuvanje ama sigurno mislis na znakot Kapka Voda
Eve ti od mojava klima Invertor Nemesis 7kw kolku moda na rabota ima ova e od upatstvoto za upotreba sega go sliknav.
Автоматски споено мислење:




A kako go zamisluvas ti samocistenjeto na bilo koj klima ured ?
Ne kako go zamisluvam Ili go ima kako funcija Ili go nema! A zamisleni opcii I funkcii probaj na tvoeto dalecinsko od Amber!
 
Член од
11 мај 2013
Мислења
53
Поени од реакции
150
Tvojata Tundra e od postarite,nadvoresnata edinica i tezi 37kg,mislam deka e i so dvoen izmenuvac,a novava tundra e nesto pslaba od prvite i tezinata i e 33kg nadvoresna edinica.Mislam deka ima i poslab pdh.Ne e taja tundra starata sto bese.Plus imas 20cm izolacija na tavan.
Imavme problem vo Bitola pred dve godini edna Tundra 18 btu ne mozese da zagrej 45m2 na okolu 0c,i bese bucna.Spomnato e ovde na temava.
Zatoa zemame so rezerva.
Tundrata e dobra masina ,ama sepak za 18btu Tundra neizoliran 45m2 prostor e pregolem zalak.Da e Tundra od 24btu druga pesna e.
Jas ne bi rizikuval so ovaa Tundra 18btu vo dadeniot slucaj.Sepak mislam deka ke koci na defrostite.
Morame da imame na um 33kg nadvoresna edinica,a 45m2 prostor neizoliran.Duri i za faleniot AmberNordic 12btu e golem zalak toj prostor,toj e so pdesing h 3,5.
Racunaj na 0c ke ima potreba od 4kw toplina,a sto prajme na poniski temperaturi.
Баш затоа и нагласив дека има разлики помеѓу моделите и дека тоа што го напишав се однесува само на мојот модел, за другите не тврдам.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
E kaj bas ja najdovte na ovaa reklama da I pravite so 22kg nadvoresna I edno reden izmenuvac ! Ova e klimice za Ladenje nit ke greit nit butur!
Taa za Svedska ja pravat, specijalno za tebe, koga ke ja nosis od Skopje u bagaznik da ne ti tezi. Za da imas za ajvar i konzervi mesto….hahaha
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
No Name cena Bombona I AJ sega veruvaj Im na "Brendo" od tipot na No.1 se e Chinatown samo za kolku ke te sisaat e razlikata !!!
Автоматски споено мислење:

Uste edna od marketing Manipulacii na No.1!!!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.774
No Name cena Bombona I AJ sega veruvaj Im na "Brendo" od tipot na No.1 se e Chinatown samo za kolku ke te sisaat e razlikata !!!
Автоматски споено мислење:

Uste edna od marketing Manipulacii na No.1!!!
Zasto jas slabo razbiram bi sakal da prasam koj e doprinosot na temava za site segasni i idni clenovi od tvojata prepiska so @Sv B deneska?
Ili so slikive od 2013, kako i slika od nekoja random konzolna edinica pri sto ne e spodeleno nisto.

Ok gree si otvorile nivni profil i si objavuva reklamen materijal, cim nekoj administrator im go dozvolil toa ne gledam koja e poentata da se otvara TROLL diskusija na baza na slikata pogotovo sto ne e navedeno nitu koj model go reklamiraat nit specifikacii nisto.



Ima li temava admin koj bi prevzemal nesto vo vrska so nepotrebnive kavgii merenja na koj mu e pogolem. Temava kako sto glasi naslovot nema nikakva korist od takvata diskusija. Od 3400 strani garant poveke od pola mozat da se izbrisat.
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Zasto jas slabo razbiram bi sakal da prasam koj e doprinosot na temava za site segasni i idni clenovi od tvojata prepiska so @Sv B deneska?
Ili so slikive od 2013, kako i slika od nekoja random konzolna edinica pri sto ne e spodeleno nisto.

Ok gree si otvorile nivni profil i si objavuva reklamen materijal, cim nekoj administrator im go dozvolil toa ne gledam koja e poentata da se otvara TROLL diskusija na baza na slikata pogotovo sto ne e navedeno nitu koj model go reklamiraat nit specifikacii nisto.



Ima li temava admin koj bi prevzemal nesto vo vrska so nepotrebnive kavgii merenja na koj mu e pogolem. Temava kako sto glasi naslovot nema nikakva korist od takvata diskusija. Od 3400 strani garant poveke od pola mozat da se izbrisat.
Ima druze ama treba malce da razbiras ;) ima vreme ke naucis!!!Koja konzolna neli gledas deka e faincoil I kaj Nas se prodava 800 evra e istiot e 180 dolari do MK pa sea vidi
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Се греам на дрва и најдобро е. Така цел живот. Имам и клима една у дневна и одлично и таа може да затопли до 80 квадрата исто така и да олади
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Се греам на дрва и најдобро е. Така цел живот. Имам и клима една у дневна и одлично и таа може да затопли до 80 квадрата исто така и да олади
Со дрва е најудобно, само не прави пресметка колку ќе е со новите цени. Парно на дрва имаш или камин?
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.691
Поени од реакции
4.000
Ne e vo red da se narekuva toplovodnoto greenje "parno" greenje, ama toa e. Mene mi para uši, tek za kola koga će rečat "ne mi raboti parnoto", što mu fali na " ne mi raboti greenjeto" ete ne znam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom