Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
16 ноември 2020
Мислења
841
Поени од реакции
1.949
edinstven so 0 kapacitet na sfakanje si ustvari ti.

iskreno me mrzi da ti objasnuvm u detalji ali najnebitno e koj sto drzi tamu na kraj sekako na masa ke se dogovorat granici i sto kako. bahmut e samo teren kade se unistuvaat od edna steana urko nacisti od druga strana ruski robjashi u wagner uniformi. podobro tamu i taka nego da se prodolzi na naredniot grad pa naredniot itn...
Jас му реков претходно да си игра игрички и да не се меша во такви озбилни теми. Програмер бил жими к*рот...поjма нема.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
бате, ја и трамп барем не сме дундичиња како ти да се криеме зад дупли профили
ok da ne spamame vo pogreshna tema, te zadevav samo da vidam dali se osekjash kako idiot vakciniran ili egoto ne ti dava da si priznaesh deka si utman
Автоматски споено мислење:

Jас му реков претходно да си игра игрички и да не се меша во такви озбилни теми. Програмер бил жими к*рот...поjма нема.
karakteristiki za programer se temelna analiza, predviduvanje situacii, potencijalni greshki ili dupki vo kodot, analitichkata strana treba da ti bide jaka strana a ovoj botov misli deka ne gi biva rusive oti ne go osvoile bahmut dosega :icon_lol:
mesto da slusha slatkaristika budalo, se mesha tuka megju mazite
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
edinstven so 0 kapacitet na sfakanje si ustvari ti.

iskreno me mrzi da ti objasnuvm u detalji ali najnebitno e koj sto drzi tamu na kraj sekako na masa ke se dogovorat granici i sto kako. bahmut e samo teren kade se unistuvaat od edna steana urko nacisti od druga strana ruski robjashi u wagner uniformi. podobro tamu i taka nego da se prodolzi na naredniot grad pa naredniot itn...
Дефиниција си за SelfAwarewolf... А можеби и не. Можеби и едноставно само си глуп и не ти е јасен концептот дека ако Русија напредува до Днипро, нема да има жива сила што ќе ги натера да отстапат територија (т.е. по твоето "да договорат граници на маса"). Секако е далеку уште моментот за седнување на маса, Украинците имаат намера да си повратат назад уште територија пред да има било какви мировни преговори, кои со сигурност ќе бидат без големи отстапки на територија од тоа што ќе биде до тогаш освоено.

Русите, нека се надеваат дека до крај на летото ќе го освојат Бахмут, зашто повеќе од тоа - нема шанси.

sigurno li si programer? posho mn glupo razmisluvash za programer
:pos: Надевај се дека ќе ти реплицирам тебе со тазе нов профил и слика од Заев.

Блок.

Вагнер губи околу 20 луѓе на ден во Бахмут, додека Украинците од 200 до 500. Кој на кој нанесува огромни загуби? Не може Вагнер со артилериска, авиациска, ракетна доминација и во најнови настани, летечки бомби како ФАБ, да губи премногу луѓе во Бахмут. :icon_lol:
Во случај да немаш приметено, воопшто не ти реплицирам зашто одамна си на блок зашто цело време постираш глупости и вадиш статистика од газ. 200 жртви на ден е 20 илјади жртви само од почетокот на годинава. Ако ја земеме високата граница што си ја пишал, 500 жртви, излегува 50 илјади. Со толку жртви до сега Украинците одамна ќе беа капитулирани, а Русите ќе беа до Днипро, а не уште да се на другата страна од пругата во Бахмут.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.810
Со толку жртви до сега Украинците одамна ќе беа капитулирани, а Русите ќе беа до Днипро, а не уште да се на другата страна од пругата во Бахмут.
На стероиди гураат, до последен украинец ќе се борат за јенките. Ако пробаат да направат нешто спротивно од волјата на Бајден тогаш ги чека метак....имаше скоро едно видео, како ги покосија. Нема напред нема назад, само у гроб...тоа е украинската судбина.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
На стероиди гураат, до последен украинец ќе се борат за јенките. Ако пробаат да направат нешто спротивно од волјата на Бајден тогаш ги чека метак....имаше скоро едно видео, како ги покосија. Нема напред нема назад, само у гроб...тоа е украинската судбина.
zashto se machish na grevov da mu odgovorish, neli gledash si formira svoj svet, blokira koa mu ja kazuvaat realnosta. ubavo e da si zivee chovek vo svoj zamislen svet :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883


Работајте братја
Автоматски споено мислење:

На стероиди гураат, до последен украинец ќе се борат за јенките. Ако пробаат да направат нешто спротивно од волјата на Бајден тогаш ги чека метак....имаше скоро едно видео, како ги покосија. Нема напред нема назад, само у гроб...тоа е украинската судбина.
Украинците бранат држава од фашисти тетористи и варвари.Да тоа им е судбина,ќе ја одбранат,а варварите заувек ќе бидат протерани.Цената ќе биде голема,како и во секоја војна.
Во ВСВ колку жртви дадоа русите против Хитлер? Беа нападнати и платија преголема цена,ама се одбранија.
Да ви го ебам ја тој ментален склоп што го имате профашистички.Македонија колку пати низ историја се бранела и давала огромни жртви?
Патем,знаеш ли колку загинати има Русија до сега??Знаеш знам,ама тебе тоа не те засега,не те боли..Лесно ти е да си тастатура бот кога знаеш дека нема никој близок да ти заврши у гроб.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419


Работајте братја
Автоматски споено мислење:



Украинците бранат држава од фашисти тетористи и варвари.Да тоа им е судбина,ќе ја одбранат,а варварите заувек ќе бидат протерани.Цената ќе биде голема,како и во секоја војна.
Во ВСВ колку жртви дадоа русите против Хитлер? Беа нападнати и платија преголема цена,ама се одбранија.
Да ви го ебам ја тој ментален склоп што го имате профашистички.Македонија колку пати низ историја се бранела и давала огромни жртви?
Патем,знаеш ли колку загинати има Русија до сега??Знаеш знам,ама тебе тоа не те засега,не те боли..Лесно ти е да си тастатура бот кога знаеш дека нема никој близок да ти заврши у гроб.
ova doagja od glupo pobugarcheno kumanovche sho drkashe na grujo pred 10 god i go braneshe neodbranlivoto. kakva kognitivna disonenca (guglaj shto e ti glup bugaru) treba da ima chovek za da go velicha grujo, mrazi putin, bide protiv fashisti a naviva za fashisti ukrainci, da gi mrazi albancite a da ima isto mislenje kao istite, da vadi bugarski pasosh a da e protiv rusija...
Mn kontradiktorni situacii za glup citro ali treba mozok da ima vo lejkata za da sfati kakov klovn e
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.407
Поени од реакции
12.143
ova doagja od glupo pobugarcheno kumanovche sho drkashe na grujo pred 10 god i go braneshe neodbranlivoto. kakva kognitivna disonenca (guglaj shto e ti glup bugaru) treba da ima chovek za da go velicha grujo, mrazi putin, bide protiv fashisti a naviva za fashisti ukrainci, da gi mrazi albancite a da ima isto mislenje kao istite, da vadi bugarski pasosh a da e protiv rusija...
Mn kontradiktorni situacii za glup citro ali treba mozok da ima vo lejkata za da sfati kakov klovn e
Кој си бе ти? И зошто го бришеш подот со елитата на форумов? :ROFLMAO:
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Кој си бе ти? И зошто го бришеш подот со елитата на форумов? :ROFLMAO:
ja sum arhetipot bratu, bazata na forumov, bazata na glupavi likovi koi pominaa niz forumov, jadroto shto pamti koga citro go braneshe igor spasov shto go ubi spasovski na ploshtad krv da sere bugarska
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.473
Поени од реакции
31.386
Во случај да немаш приметено, воопшто не ти реплицирам зашто одамна си на блок зашто цело време постираш глупости и вадиш статистика од газ. 200 жртви на ден е 20 илјади жртви само од почетокот на годинава. Ако ја земеме високата граница што си ја пишал, 500 жртви, излегува 50 илјади. Со толку жртви до сега Украинците одамна ќе беа капитулирани, а Русите ќе беа до Днипро, а не уште да се на другата страна од пругата во Бахмут.
Хахаха, Даре ликов не ти реплицира пошто си му бил на игнор (читај: ти реплицира пошто те чита редовно ама сега не можел да издржи да се преправа). :D
@Darko I.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
841
Поени од реакции
1.949
Хахаха, Даре ликов не ти реплицира пошто си му бил на игнор (читај: ти реплицира пошто те чита редовно ама сега не можел да издржи да се преправа). :D
@Darko I.
Ова геjмерчето (олд скул мк) ме потсетува на еден друг лик - Зурлата (The Savior). Кога не му се свиѓаат одговорите на друг член во форумот, му одговара дека го ставил на игнор (или како што овоj кажува "блокирал") и сепак по некое време му одговара за да му каже дека го блокирал, а со тоа си покажува дека редовно го чита. :D

Поздрав, геjмерче, знам дека ме читаш иако порано напиша дека си ме "блокирал".
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Повеќе инфо за сател.. пардон метеоритот што падна над Киев денес??

Некој да напише како иде наци-офанзивата првиов ден?!

Нешто? Некој! Ботчиња?! Хендлерите да не ви се нешто во паника?! Без насоки сте?! Мјауу..
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
841
Поени од реакции
1.949
Повеќе инфо за сател.. пардон метеоритот што падна над Киев денес??

Некој да напише како иде наци-офанзивата првиов ден?!

Нешто? Некој! Ботчиња?! Хендлерите да не ви се нешто во паника?! Без насоки сте?! Мјауу..
Цитрото редовно jа рефрешира Youtube страницата на The Sun, ама сеуште нема ништо...изгледа работат со намален staff. :D
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Наводно започнала украинската контраофанзива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom