Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.046
Напротив, транџите од Бангкок копнеат по сингл латентни анонимуси пребегнати со мама и тато у Австралија по желба за социјализација. И немој жити се “пеер”, тоа е скопски дијалект, за тебе е утврдено дека си од некоја пичкаматерна, така да не пробувај нешто што не си. Боље пиши мејт, да речеме ќе пројде полесно.
ti od iskustvo zboris za bangkok ili onaka samo lupash ko i u sekoj drug post?

ostaj ti jas od kaj sum objasni zosto kopnees po trandzi? ova nekoj nov nacin na pustanje vi e? ti se kreva na vanlok ili povise si po onaa tranzdata u ukrainskata armija? :lolzz:

kako revnosno gi branis urkite bash ko tranza u pms....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Стрико, кај стана муслиман, се испедерчи, сеа почна и слики со лајна да клаваш. Што ли ти направија...
Лижи слободно за такви ко тебе е клаено..и офчари и белгиски невести и сл.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.191
Поени од реакции
12.757
Лижи слободно за такви ко тебе е клаено..и офчари и белгиски невести и сл.
Стрико, ти треба да си ја лижиш тоа гнасотијата што си ја произвел, срам да ти е на годините.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.407
Поени од реакции
12.143
И што напрааи со Донбас девушка???

Јак е наративот. Типката била екс механичар во армијата. Контакт најверојатно ссо понискиот ешалон.
И тој што го уапсија, 20 и кусур годиште.

Смешно е , се продава приказна дека и двајцата тајни ова она објавиле. Снки да стигнеш до врвот во Пентагон е така лесно за една механичарка или еден гуштер со 22 години. Бре бре. Па така едноставно не е ни во филмовине на Марвел. Ама ете ќе спинуваат сега за совјет спајс курац палац.

Достапност до цело инфо што точно се случува веројатно само има најтесното раководство и ешалоните во Пентагон.

Нив по грешка онаа жутана несреќа и се испушти колку жртви имаа во Украина пред 5-6 месеци, па отогаш јенкиве им имаат цензура клаено на европјаните да помислат а не пак да зборат за тоа.

Не па сега два анонимуси така лесно со доверливи информации ќе шетаат низ твитер и Телеграм.

Абе ојте дрогајте се колективно.

Нјверојатно цел документација е исфабрикувана од самите западни служби. Да ги исчистат неистомислениците кои им ја кршат пропагандата во своите редови. Не за џабе бугарите од Белингкет се јавија ко навиени. И тука знаеш колку е сатот.
Нема толку Руси на Твитер колку што има персони на кои им е преку глава од западните “демократски” вредности.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
ti od iskustvo zboris za bangkok ili onaka samo lupash ko i u sekoj drug post?

ostaj ti jas od kaj sum objasni zosto kopnees po trandzi? ova nekoj nov nacin na pustanje vi e? ti se kreva na vanlok ili povise si po onaa tranzdata u ukrainskata armija? :lolzz:

kako revnosno gi branis urkite bash ko tranza u pms....
Види ти овде се испрде на 100 теми дека Тајланд, Филипини, Виетнам ти се коњак, така дааа, ти лапало муцето мевце ;) Ајде нема везе, и земјата за живот си ја одбрал либерте да те примат ко баба внуче. Замисли у Русија да живееше а си лижел адамово јабуче на одмор у Тајланд, заебано.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.046
Види ти овде се испрде на 100 теми дека Тајланд, Филипини, Виетнам ти се коњак, така дааа, ти лапало муцето мевце ;) Ајде нема везе, и земјата за живот си ја одбрал либерте да те примат ко баба внуче. Замисли у Русија да живееше а си лижел адамово јабуче на одмор у Тајланд, заебано.
vidi peer u site tie zemji 99.99% od narodot se normalen svet. normalno toa bi go znael ako nekogas te pustat od doma da prosetas malku podaleku.

od druga strana seuste ne objasni zosto imas gender neutral nik, zosto mu se pustas na vanlok ovde i najbitno zosto podrzuvas strana cij glavni sponzori se i podrzuvaci se bas trans licata. ocigledno od glava ne gi vadis, ova ti e veke 3ti post denes. :lolzz:

aj sega ne dosagaj, eve ti drkaj na tvojte

1681746598120.png
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.695
Поени од реакции
11.942

Ова ли е тој гејм чејнџер? :icon_lol:
Не им го расипувај сега меракот на слободоборците.

Намерно ја извадиле куполата за да ја испрскаат со одвијач, сепак не видела бел ден со децении.

Сега ќе биде како нова, благодарејќи на одвијачот полесно ќе одлета откако ќе прими удар од непријателот на бојното поле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom