MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
појди во продажен салон таму најточно ќе ти кажат сигурно ќе ти дадат нов бидејки е под гаранција
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
376
Поени од реакции
182
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
Треба да ти дадат документ од Сервисот (документот да биде одобрение за издавање за нов телевизор) и со тој документ одиш во салонот на Телеком и се чека 1 до 2 дена за да го сторнираат и да си одбереш потоа друг уред. Јас имав проблем со Philips 75PUS8007 екранот беше дефектен истиот пат го поминав. Кој бренд на телевизор го зема ти?
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Треба да ти дадат документ од Сервисот (документот да биде одобрение за издавање за нов телевизор) и со тој документ одиш во салонот на Телеком и се чека 1 до 2 дена за да го сторнираат и да си одбереш потоа друг уред. Јас имав проблем со Philips 75PUS8007 екранот беше дефектен истиот пат го поминав. Кој бренд на телевизор го зема ти?
Tesla 55E625BUS исто имаше проблем со екранот сега чекам да ми ги сторнираат поените бидејќи го земав со поени од фамилијарен буџет
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Ако не грешам попустите се за Магента, јас имам Интернет+ТВ но немам никаков попуст пошто треба да имам плус 2 мобилни линии.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Тие поените што се собираат месечно мислам знам може да се зема од мој клуб нешто. Порано имаше интересни работи а сега им е очаен изборот.

А за ова телефон и телевизори не знам дали важат тие мој клуб поените. Знам има нешто фамилијарен буџет и така сум земал телефони ама врска немам како функционира сето ова.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
191
Поени од реакции
87
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Max tv nema familijaren budzet.Samo sto se na Magenta i zavisi kolku tele.broevi imas .Jas imam tri i familijaren budzet e 20.000.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Го додадоа пакетот Задруга.
Како мислиш го додадоа? Истиот е достапен за активирање од денот кога ги додадоа во тв понудата четирите канали. Пакетот од тогаш е достапен за активирање.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Како мислиш го додадоа? Истиот е достапен за активирање од денот кога ги додадоа во тв понудата четирите канали. Пакетот од тогаш е достапен за активирање.
Вчера гледав телевизија и ми се појави известување за пакетот Задруга. Го промовираат како прв ријалити пакет. Така мислам беше пишан во известувањето.

Јас немам намера да го активирувам а ниту ме интересира тој пакет.
Автоматски споено мислење:

Што им е со рекламирањево оптички интернет? За телевизијата пишале Ultra HD. Која ултра? Па тв каналите не се ни Full HD.
Screenshot_20230324-114004_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Вчера гледав телевизија и ми се појави известување за пакетот Задруга. Го промовираат како прв ријалити пакет. Така мислам беше пишан во известувањето.

Јас немам намера да го активирувам а ниту ме интересира тој пакет.
Автоматски споено мислење:

Што им е со рекламирањево оптички интернет? За телевизијата пишале Ultra HD. Која ултра? Па тв каналите не се ни Full HD.
Прегледај го приврзокот 372920
Рекламираат оптички а 5 пати ме одбиваат за да ми наместат и тоа што сум 100 метри од нивната централа
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Поголем дел од РАДИШАНИ нема интернет и ТВ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom