Денес во Скопје имало состанок на Слободан и Грне со извесните Маџари. Ако стои некој добро со Грне нека потпраша што се дешавало.
Спорт1,Спортмедиа ќе имаат одма напишано нивни портали се. Се чека за сигурно за да има објава да не биде инфо како со катарците

22.666
od ona sto vidov denes besa ne bi trebalo da ni zadava problemi. eden od sredniot red dobi direkten crven taka da pretpostavuvam bez nego ke bidat... da ne znae nekoj kako e praviloto za direkten crven dali pauzira edna ili 2 minimum? ova mislam deka sekoja liga/drzava si go regulira, odnosno ima komisija koja odlucuva za kolku natprevari ke propusti...

B

BigMac

1 1 ни брцнаа гол, а мртва екипа се, не можат да одат. Ама и ние сме за стап, 5 гола требаше да им дадеме.

68.735
Жоглееееееев, Жоглеееееев и Жоглееееееервввв!!!

Ау човече, вака не сум се израдувал Чупиќ кога даде гол за титула во ЛШ. Не знаете што се деси, бродолом.

Бидејќи не сте го гледале натпреварот ќе имате сосема друга слика.
Ги убивме прво полувреме, требаше 1-6 да водиме.
Не е можно онолку шанси да утнеме. Николовски утна два пати скоро празен гол, со млаки шутеви. Десниќ исто два пати, топката до статива мина при паднат голман.
Не ни досудија чист пенал поради играње со рака. Судијата дозволуваше максимално остра игра на двете страни, не судеше фаули типчето. Само што нашиве не правеа фаули. Размоски ги растури, ама слаба реализација на останатите. Плус Размоски погоди и статива, како само е влезе таа топка. Голот падна откако нафрли Размоски, топката го прескокна Десниќ и Цветановски ја заби во гол.
И место да ги решиме за 30 минути, ја ебавме работата. Овие имаа еден влез на половина претходно еден шут со глава, пред да ни го дадат голот. Јас не сфаќам како ни го дадоа голот. Не изиграа во празно и нивниот напаѓач отиде еден на еден со Гача и лесно го совлада.
Не ми се верува кој ни даде гол. Ќе умреше типчето едвај одеше, класичен третолигашки играч. Го имам гледано во третиве лиги сигурно.
Дава гол, ни се клања пред трибин.
Реков готово е, не фатија на психа сега, ќе не решат со лежење сега во второ.
И не згрешив, второ полувреме не уби протисокот за победа. Класика овие само лежат и груби фаули правеа. Ги искршија нашиве играчи.
Згреши Грне што го извади Цветановски, играше супер и плус Кичево е негов град. Митев требаше да оди надвор, да искомбинираа со Десниќ и Размоски по крила, а Жоглев шпиц.
Жоглев едвај оди со топка, ама гол играч е.

Голманот нивни една свиња дебела, животна партија имаше. Два шута му фати на Жоглев, со врв на прстите ги извади.
На младиве им се пресекоа нозете, играа остро овие цело време, маваа лактици, косеа со клизачи. Инаку не се истите играчи од Фортуна, иако тимот игра со дресови КФ Фортуна. Оние што ги тепавме во купот уште играат трета лига, ова им е втор тим и со овој тим ќе пробаат да останат во втора лига за наредна година. Не им ги знам играчите, ама слаб квалитет се, копаклана, само маваат. Али во Синѓелиќ нема шанси никој да ги победи.
Класично лежеа второ полувреме, по 5 минути. Судијата ни крена два непостоечки офсајди и се разжустри атмосферата. Само се пцуеше во последни 15 минути, отиде навивањето во втор план.
Во 90та минута Жоглев се истегна на една долга топка, истата го мина голманот и помина до статива.
Кога личеше дека немаме веќе шанси, пошто само рогавме напред, Размоски продре по крило, мислам Нијази погоди статива и на одбиената топка налета Жоглев и ја смести со глава во гол.

Не можам да опишам што се случи. Како што владееше наелектризира атмосфера, напалени сите, на раб до депресија, паѓа гол за инает на пичките што лежеа, провоцираа и маваа цело време. Мислам дека се урна трибината, сите играчи и тренери влетаа накај нас, полицијата делеше 3 минути.
Лошо е што еден куп жолти ни даде судијата кога го дадовме голот, пошто и нашите им вратија на провокациите.

Голот може во 97 минута падна. Се играше уште 3 минути по голот, ќе ни дадеа гол за малку.
Инаку утакмицата почна со 15 минутно доцнење.

B

BigMac

Сега чекаме Вошка Пелистер нерешено највеќе ни одговара, следна недела е пауза и не играме,следен меч е дома со Саса на 01.04 очекувам победа и три бода,па следат најважните три меча Беса на гости,Гостивар дома и Вошка на гости со 4 бода сум задоволен од овие три средби.За понатака ќе му ја мислиме после овие мечеви. Се надевам на директен пласман во прва лига.

kano

Farang
12.371
22.666
Како така победивме , да може сеа у Среда сељачиштата битолски да им откинат бод на шпоновите и супер ќе биде !!!
jas bi voska da tepa i da gi zacimentira shurite na 4to mesto. strateski gledano za nas toa bi bilo najdobro, seedno e dali ke zavrsime prvi ili vtori. vo sreda sekako ke sme pobednici, sekoj rezultat ni odgovara ako moze da e i ostra utakmica so po 2-3 povredi bi bilo top. :icon_mrgr:

slednoto kolo ke bide interesno dali belasica moze bar do bod protiv gostivar?

besa ni e klucna. ja dobieme li taa drugite 2 ke moze da se zatvorime celosno i so nereseni da sme ok a zosto ne i da tepame so nekoja kontra? ako se odvoime so voska taa u oh moze i prilicno lesna da bide, i na 2te ekipi da ni odgovara bod pa de ne se pritiska mnogu.

31 август 2020
396
1.201

Која оштра жити се , другарчиња си се они , после утакмица ќе си седнат братски на едно ручече покрај еНЅеро