Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    694
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.673
Поени од реакции
5.477
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.554
Поени од реакции
36.513

ако, ако, испратите

Не ви значи ништо тоа што ќе станете првата земја која испратила борбени авиони. И така уште од порано сте првата земја која ќе попие печурка. Или барем така рекоа тие кои можат тоа да ви го направат.
Богами ако дојде до тоа срање, мислам дека на тоа островот нема да остане еден жив повеќе клеточен организам.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.673
Поени од реакции
5.477
Богами ако дојде до тоа срање, мислам дека на тоа островот нема да остане еден жив повеќе клеточен организам.
Не се секирај,тие што ќе наредат такво нешто претходно привремено ќе ја напуштат Британија па откако ќе изгинат милиони луѓе повторно ќе се вратат назад и ќе си владеат со островото и понатаму.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.533
Поени од реакции
12.389
Богами ако дојде до тоа срање, мислам дека на тоа островот нема да остане еден жив повеќе клеточен организам.
Ако им ги дадат на Зелениот, нема ништо да им се деси. Само ќе гледаме како работи с300 против Британски фајтери.
Ако ги летаат од Британија епа тогаш среќно нека ни е на сите. Сепак јас мислам ќе ги летаат од Западна Украина.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.260
Поени од реакции
4.863
Ако им ги дадат на Зелениот, нема ништо да им се деси. Само ќе гледаме како работи с300 против Британски фајтери.
Ако ги летаат од Британија епа тогаш среќно нека ни е на сите. Сепак јас мислам ќе ги летаат од Западна Украина.
Не знам која е поентата со борбените западни авиони.
Колку што е ефективна Украинската авијација сега, толку ќе биди ефективна и со стотици Ф-16ки, 15ки или што и да е.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.533
Поени од реакции
12.389
Не знам која е поентата со борбените западни авиони.
Колку што е ефективна Украинската авијација сега, толку ќе биди ефективна и со стотици Ф-16ки, 15ки или што и да е.
Истата поента што Борис сака да биде на чело на НАТО.

Каква појава, каков клоун.

Јас немам ништо против да го стават.
Ќе биде урнебес. Мојти пајтон едиција.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
325
Поени од реакции
396
Не знам која е поентата со борбените западни авиони.
Колку што е ефективна Украинската авијација сега, толку ќе биди ефективна и со стотици Ф-16ки, 15ки или што и да е.
Поентата е ескалација,да се вмешат и други држави
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213

ако, ако, испратите

Не ви значи ништо тоа што ќе станете првата земја која испратила борбени авиони. И така уште од порано сте првата земја која ќе попие печурка. Или барем така рекоа тие кои можат тоа да ви го направат.
Ќе си испратат и те како. Сличен муабет како Германија со Леопардите.

Кај и да е ќе почне и Столтенберг да збори за распоредување на нато трупи во одредени региони. Со ова каснат, и тоа многу.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.547
Поени од реакции
7.100
Ќе си испратат и те како. Сличен муабет како Германија со Леопардите.

Кај и да е ќе почне и Столтенберг да збори за распоредување на нато трупи во одредени региони. Со ова каснат, и тоа многу.
e koga ce stasaat pocni da barash dobra pestera niz makedonija.
ce ima golema pobaruvacka togas.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.533
Поени од реакции
12.389

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.698
Поени од реакции
23.394
Правиш смисла ко ЗЗ, дарба е да те прати човек

Не, не им е оправдано на америте.
Не е добро да се изедначуваш со туѓото зло, туѓото зло не го оправдува твоето зло, сепак си крив.
Искрено Путин беше супер балансер и контратежа на хегемонот, до лани ова време, кога стана бетер од америте

Се слагаме, во право си, освен за Калимеро, за тоа нема правда

Не фала, нема потреба старата лента да ја вртиш одново

Од 1991


Види види, јас и ти за нешто да се сложиме.
Браво, мило ми е
Се сомневам дека мотивот ни е различен, ама нема потреба да се ескалира и така многу лоша ситуација

Украина си повлече потези и сега ќе ги трпи последиците и бере плодовите. Тоа не ги прави русите или америте помалку виновни

kakvo izednacuvanje, amerite toa go pravat niz cel svet. za diego garcia znaes deka cel ostrov go preselija za da napravat baza... sega indijcite toa kopiraat u afrika. tolku sranje imaat napraveno niz svetot da nevozmozno e da se izednacis so niv. ova moze da se sporedi edino so kuba. jas amerite gi opravduvam za kuba. im bese od vitalno znacenje da nema rusko naoruzanje tolku blisku. ne opravduvam blokadite potoa ali deka trebase da ja gi razoruzaat apsolutno. isto e i ovde. rusija ne smee da dozvoli na granica da ima americko naoruzanje. utre i fincite da vlezat u nato i da postavat raketi ili da ima najava za toa i niv isto ke gi snajde i ke bide sosema opravdano. amerika mora da si gi sfati obvrskite i vetuvanjata dadeni seriozno inace ke ginat luge. loso e sto evropejcite se tolku glupi da spremni se da ginat za tugi celi. dur oni ne kszat ne i ne sfatat deka oni treba da si se gazdi doma za zsl vaka ke bide posto ocigledno rusija poveke nema da dozvoluva nekoj drug da im ja kroi sudbinata ili da im igra vo dvorot.
Автоматски споено мислење:

Сан Рафаел во Франција ти е на ептен пош место не заебавај... ни арапаана нема таму :oleee:

Во големите градови трчаат тие кои или немаат осетено што е живот во помал град кај што има се што еден град би требало да понуди, или оние кои немаат избор ради работа.

Париз е страње од град, страње од квалитет на живот.
cela eu e sranje od kvalitet na zivot u sporedba so noviot svet. ubavi onaka za na odmor, za sekojdneven zivot od sekoj aspekt e tinja.

golemite gradovi se poteski za ziveenje ama ima i takvi sto funkcioniraat prilicno dobro a toa deka mal grad ke moze da pruzi isto sto i golem i sam znaes deka ne e bash tocno. mal grad ke ponudi dovolno moze malju nad toa ama isto ko metropola ne... ni priblizno.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.732
Поени од реакции
12.009
Не ми го ѓибај Лукашенко, во транс неверување и тага е последниве денови од кога излезе тој документот што му се спрема во следните 10 години.

Имам пишувано и за Саудиска Арабија, и за Иран, и за санкциите и за се, само не планирам да ти се правдам и докажувам тебе. Па и мразам диктаторчиња како Лукашенко бе. Човештвото треба да оди напред а не да биде некој затворан како во најмрачните комунистички и фашистички времиња за кажан лош збор за власта да лежиш десетка со кромид.
Затоа тука си ти за да бидеш дежурен зломразец и неправдомразец, твојата омраза лекува против секакви зла и неправди - претежно има плацебо ефект, но сепак лекува.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.698
Поени од реакции
23.394
Точно, меѓутоа еден од главните фактори за ова што се случува помеѓу другото нели е фактот што Украина сака да влезе во НАТО а тоа не е нешто ново,
Прегледај го приврзокот 368861
Зашто би сакала Украина да се приклучи на НАТО? Зашто сите балтички држави се приклучија на НАТО?
Прегледај го приврзокот 368863

Западот што е курва од епски размери тоа е константа, меѓутоа да бидеш дежурен дудлач на путин е дијагноза.
spored makedonskiot i crnogorskiot ustav trebase da ima referendum za priklucuvanje na voen sojuz. takvo nesto nemase. nie sme prisilno piknati u nato. prakticno sme pod okupacija. isto i crna gora.

nato veti deka nema da se prosisruva na istok. toa e vetuvanje e prekrseno. nema sto nekoj be da saka ili ne utre ako gi prasas teksas i i tamu pogranicnite drzavi na usa kade meksikancite se mnozinstvo i odlucat da se otcepat i prikluvat na meksiko ke dozvoli li usa ili ti vika nemoze toa spored nivniot ustav? zosto nivniot ustav e svetinja i mora da se pocituva a nasiot go sveduvaat na toalet hartija koga niv im odgovara?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom