Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Неизмерна е радоста што по долги години повторно ќе бидеме осми играч на ракометарите на ГРК Тиквеш. По годините во кои ракометот беше сечиј и ничиј, дојде време за враќање во спортските сали. До крајот на сезоната ќе бидеме поддршката и мотивацијата на нашите ракометари кои имаат високи цели и ќе ги бодриме на сите домашни натпревари и гостински натпревари каде што има домашни навивачи.

(Сабота 11.02) ГРК Тиквеш - РК Алкалоид 19:00ч
Прегледај го приврзокот 366013
После колку години Лозари организирано ќе навиваат на ракомет?
Не паметам во последните 10 години да сте навивале на ракомет, барем не со транспаренти и официјално како група.
Можеби во времето на ВВ Тиквеш, пред едно 15 години и повеќе :)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Денес од 20:00ч во Аеродром се игра дербито МЗТ - Работнички. Последно дерби со навивачи беше 2019 година пред короната. Очекувам интересен дуел и на терен и на трибина. Двете групи имаа најјави за утакмицата, ФА направија најјава пред салата Гратски Парк.

Околу бројките и навивањето ќе коментираме вечер, мои очекувања се ФА меѓу 150-200, ЦПБ околу 100 луѓе.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Nema posamobendisani od vas definitivno...
Treba da te raduva sho site grupi se vrakat na rakomet i ke ima interesni dueli cela prolet ke zivni malce scenata
Настрана хуморот:), пред 10 дена кога Комити ја соопштија најавата за Партизан, пола форум пецкаше со ситни провокации како "Комити 10 години не навивале на ракомет", иако беше пропуштен само еден натпревар. Буквално еден.Се одеше само на ЛШ, сите знаеа и пак тука начекаа да пецнат. Сите групи ги лајкнувавте коментарите, дури и оној Милвол од умрените се врати за да лајкне.

Денес Лозари најавуваат дека ќе одат на ракомет, после 2 века постоење, и тоа во ситуација кога ракометот се крева, кога Комити против Партизан покажаа топ издание, кога Рибари најавија дека ќе се враќаат и кога знаеме дека на Чкембари одењето во сала им е приоритет. И сите треба да се праиме наудрени дека од големата љубов кон РК Тиквеш го прават тоа? Ај да бидеме озбилни, не си Горан БТ, ги познаваш работите и знам дека знаеш да процениш што е вистина тука:)

Еве, замисли што ќе се случеше Комити во соопштението да пишеа "ќе ги бодриме на сите домашни натпревари и гостински натпревари каде што има домашни навивачи." Да потенцирам "гостински натпревари каде што има домашни навивачи", во случај да "не знаеш" на што алудирам. Ќе беше "Кај ви е Вардар бе? Вие за Вардар се собирате или за Чкембари/Рибари и сл.?"

Али не се Комити и може да пројде:) Е тоа е она што иритира тука на форумов. За изданијата на Комити се вадат стручни елаборации за најситни детали, а за вакви киксови се премолчува...али добро:)
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Настрана хуморот:), пред 10 дена кога Комити ја соопштија најавата за Партизан, пола форум пецкаше со ситни провокации како "Комити 10 години не навивале на ракомет", иако беше пропуштен само еден натпревар. Буквално еден.Се одеше само на ЛШ, сите знаеа и пак тука начекаа да пецнат. Сите групи ги лајкнувавте коментарите, дури и оној Милвол од умрените се врати за да лајкне.

Денес Лозари најавуваат дека ќе одат на ракомет, после 2 века постоење, и тоа во ситуација кога ракометот се крева, кога Комити против Партизан покажаа топ издание, кога Рибари најавија дека ќе се враќаат и кога знаеме дека на Чкембари одењето во сала им е приоритет. И сите треба да се праиме наудрени дека од големата љубов кон РК Тиквеш го прават тоа? Ај да бидеме озбилни, не си Горан БТ, ги познаваш работите и знам дека знаеш да процениш што е вистина тука:)

Еве, замисли што ќе се случеше Комити во соопштението да пишеа "ќе ги бодриме на сите домашни натпревари и гостински натпревари каде што има домашни навивачи." Да потенцирам "гостински натпревари каде што има домашни навивачи", во случај да "не знаеш" на што алудирам. Ќе беше "Кај ви е Вардар бе? Вие за Вардар се собирате или за Чкембари/Рибари и сл.?"

Али не се Комити и може да пројде:) Е тоа е она што иритира тука на форумов. За изданијата на Комити се вадат стручни елаборации за најситни детали, а за вакви киксови се премолчува...али добро:)
Iskreno ne smetam deka Lozari se vrakat na rakomet poradi izdanieto na Komiti protiv Partizan za koe eve pisam javno deka bese top!
Sho, kako i zosto se vrakat neka ti obrazlozat tie jas znam samo edno deka so kef ke se prati cela prolet sekoj rakometen duel vo ligata i deka mnogu zemji od regionot ke mozat da pozavidat na izdanijata koi ovie 4-5 grupi mozat da gi priredat na rakomet.
I nemoj po koj znae koj pat da mislite deka ste centar na vnimanie i deka se se pravi protiv ili zaradi vas...
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.421
Поени од реакции
22.757
Iskreno ne smetam deka Lozari se vrakat na rakomet poradi izdanieto na Komiti protiv Partizan za koe eve pisam javno deka bese top!
Sho, kako i zosto se vrakat neka ti obrazlozat tie jas znam samo edno deka so kef ke se prati cela prolet sekoj rakometen duel vo ligata i deka mnogu zemji od regionot ke mozat da pozavidat na izdanijata koi ovie 4-5 grupi mozat da gi priredat na rakomet.
I nemoj po koj znae koj pat da mislite deka ste centar na vnimanie i deka se se pravi protiv ili zaradi vas...
taman rabota da e deka bilo radi navivanjeto protiv partizan... VARDAR ide, dvokraten evropski prvak i praznik e u selo. isto ko vi doagame na vas. svesti se, ova e NAJGOLEMATA ekipa sto ke ja gledate i vie i oni ovaa godina. zatoa pripremite se na vreme, kazite tamu sestrite da se sredat i mrsh site u sala bar 2 saati pred utakmica. :pivo2:
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Вие сте пример за тоа како треба па за тоа сите по вас, следно што да правиме побрзо кажете оти не знаеме.
Е за ова зборам. Спомнав Комити, Рибари, Чкембари и како прв аргумент го спомнав квалитетот на ракометот кој е доста подобар од фудбалскиот, али ти повторно се фати само за името Комити и си измисли аргумент дека заради нас се враќате. Нит го кажав тоа, нит па има логика. Комити одат со години на ракомет, па ако се појавувате за нас, тоа сте можеле да го направите низ годиниве.

Повеќе те молам објасни го делот "гостински натпревари каде што има домашни навивачи." Дали ќе одбиете гостување на натпревар каде што нема домашни навивачи? И зошто е воопшто тоа битно, бидејќи пред се и над се мислам дека треба да биде клубот?
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
taman rabota da e deka bilo radi navivanjeto protiv partizan... VARDAR ide, dvokraten evropski prvak i praznik e u selo. isto ko vi doagame na vas. svesti se, ova e NAJGOLEMATA ekipa sto ke ja gledate i vie i oni ovaa godina. zatoa pripremite se na vreme, kazite tamu sestrite da se sredat i mrsh site u sala bar 2 saati pred utakmica. :pivo2:
O boze gospode:facepalm::facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Абе кое враќање на Лозари, за да се вратат треба да навивале некогаш организирано. Гарантирам дека додека ме држи сеќавањево наназад, немаат навивано на ракомет, освен ако се појавиле на некој бараж. Па овие што сега се активни, сигурно не биле родени или биле забавиште кога групата последно навивала на ракомет. Оставам простор да навивале во времето кога се викаа Винарска визба Тиквеш, со Вукадиновиќ и Левов :D
Да, салата им е добро исполнета кога игра РК Тиквеш, поединци од групата си одеа и претходно, ама не со знаме и официјално ко група.

За мене ќе остане преседан и мистерија зошто групата се откажа пд КК Фени. Промената на името не може да е оправдување, затоа што навиваа и кога тимот беше Орка Спорт и Фени (а не оригиналното Тиквеш или Тиквеш Флорида :D).
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Iskreno ne smetam deka Lozari se vrakat na rakomet poradi izdanieto na Komiti protiv Partizan za koe eve pisam javno deka bese top!
Sho, kako i zosto se vrakat neka ti obrazlozat tie jas znam samo edno deka so kef ke se prati cela prolet sekoj rakometen duel vo ligata i deka mnogu zemji od regionot ke mozat da pozavidat na izdanijata koi ovie 4-5 grupi mozat da gi priredat na rakomet.
I nemoj po koj znae koj pat da mislite deka ste centar na vnimanie i deka se se pravi protiv ili zaradi vas...
Нит мислам дека сме центар на внимание, нит кажав дека за нас се враќаат. Убаво образложив се што сакам да ти пишам во коментарот до дечкото од Лозари. Уште чекам одговор на тоа зошто ќе гостуваат само каде што има гостинска навивачка група?
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
СООПШТЕНИЕ

Лихнид Бојс ја ПОДДРЖУВА и ја поздравува одлуката на НГ Рибари, за враќање на трибините на нашиот миленик.
Ќе се бориме до крај за нашите ставови, но Охрид нема да дозволиме уште да страда!
Нашите барања ќе ги побараме дирекно од сала!
Затоа се повикуваат сите членови млади и стари да се приклучат на ОПШТАТА МОБИЛИЗАЦИЈА за да продолжи ракометната бајка!
За повеќе информации во следните денови!
СЕКОЈ Е МЕНЛИВ, САМО РИБАРИ НЕ!
 

Attachments

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.421
Поени од реакции
22.757
СООПШТЕНИЕ

Лихнид Бојс ја ПОДДРЖУВА и ја поздравува одлуката на НГ Рибари, за враќање на трибините на нашиот миленик.
Ќе се бориме до крај за нашите ставови, но Охрид нема да дозволиме уште да страда!
Нашите барања ќе ги побараме дирекно од сала!
Затоа се повикуваат сите членови млади и стари да се приклучат на ОПШТАТА МОБИЛИЗАЦИЈА за да продолжи ракометната бајка!
За повеќе информации во следните денови!
СЕКОЈ Е МЕНЛИВ, САМО РИБАРИ НЕ!
a biljana platno belesehe girls shto vikaat? dvajca bez trojca ste i nemozete da se dogovorite. ajde sredete se pa kazete sto i kako ova stanuva smesno.
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Бате какви муабети правиме... Не сум сигурен дали моето процесуирање на работите е правилно или ми фали некоја даска. Ова што ќе го напишам се претпоставки никакви аргументални тврдења! Прво се осеќа дека Лозари како Лозари изгубија малку компас и дека како група не се тоа што беа до пред година - две би бил лаички заклучок на ова. Но всушност не верувам дека е променето нешто освен нашите очекувања околу нив. До пред две години Лозари за сите овде важеа за мала симпатична група која многу се труди вади убави слики има некоја ок бројка за втора лига, помалку се курчи од останатите си гледа свој двор. Сега втора лига за нив беше што би рекле меѓу народот песна. Очекуваш цела година нешто, секој натпревар ти е како дерби (искуство на своја кожа) се трудеа онолку колку што е потребно и тоа беше супер за око. Башка бараж секоја година. Дојде таа прва лига, ама не е тоа што го очекуваа кога сфатија дека 60% од утакмциите ти се забрана имаш три гостовања и четри навиачки групи со кој што се вика никогаш нема да се сретнеш. Дека нивото на фудбалот е исти кур. Што правиш во тој момент бараш адреналин на друго поле КК ЕуроНикел не е опција тогаш ајде на ГРК Тиквеш таму има повеќе групи некој ќе улета на гостовање нешто ќе се дешава, ќе падне некое добро гостовање. (Сега кај претпоставките, веројатно догвориле со управата на ГРК некој договор каде двете страни ќе имаат интерес. Никој не е алергичен на пари сите на полен мајку му ебам.) Ама пак во друга рака ова му доаѓа свесно ставање трн во здрава нога Лозари и така се 50 луѓе им фалат уште термини четврток во 17 со Тинекс Пролет. Е сега како кај членството ќе изградат хемија со ракометарите и навика за пратење на ГРК тоа е веќе нешто друго.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Од група што имаше надеж да расте до најголем циркуз, малце бојкотираме, малце не бојкотираме, иако бојкот е најголемата глупост што може да се направи, ама више кога сте се решиле треба до крај да го истерате. Со ова само искача на виделина дека блу форс се единствени навивачки едуцирани а се друго е група деца што сакаат да си играат навивачи.
Пс. Лидеру дали треба и роденден да ти честитаме на форумов?
Дали датумот на роденден на "Лидерот", треба да се одбележи како ДЕН НА МЛАДОСТА ? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom