Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.134
Поени од реакции
4.304
Буквално вчера Шиптaрите се собираа дома кај Рама да кројат планови за Република Нашата Земја али не, Русите биле опасност за државата.

Аааааа, Стево отишол на WEF...не ќе ни е на арно...да видиме сос какви инструкции од Швабот ќе се врне.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.419
Поени од реакции
37.639
123.jpg

image_2023_01_18T07_26_55_024Z.png


Додека идеа небањатите сељаци вмровци што пеат Излези момче и Едно име имаме по првенствава немаше ништо, важевме за најдобри фанови.

Еднаш отидоа овие бањативе, убавите луѓенца, прошетаните низ Европа, космополитите, и се испотепаа меѓу себе. Што куртони беа...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.200
Поени од реакции
8.437
Ги гледав сликиве од човечињава што се тепале, и би рекол класика фиромски автомеханичарски сурати со споени вратови што би очекувал да се тепаат за вакви глупости.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.495
Истиот момент кога Албанците добија апсолутна власт, ги напраија Македонците - Бугари. Не чекаа ни секунда.

Што е и очекувано после све што ни направија.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Sve sovetnici, nema druga profesija vo drzavata.
Тоа е.

Цел естаблишмент ни се корумпирани, неспособни, алчни гомна.

Пред повеќе од половина година, се враќав од Виена до Скопје. Авионот беше полн со вакви советници, кои биле некаде на наша сметка. Беше Вилма Русковска, со некоја екипа, беа некои копуци од тоа агенциите, дирекции и слични куротресии, шо ги измислија за гомнава да има каде да летаат.

Е сега, од кај се такви какви што се, од кај се пикнале на еден или друг начин да зимаат пари, а ништо да не работат, уште и малку им биле.
Они мислат дека треба да зимаат пари како на запад, да го шетаат светот, ништо да не работат, и.. и да бидат почитувани. Да биле почитувани, како администарција, судтсво, полиција, итн!!!!

Се е тоа за во Вардар, по кратка постапка.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
938
Znam eden od ova SJO obicen smrtnik kari 54000 evra drug isto malku po salam decko 24000... eden 8000.. ovoj od 54k si ja napravi kukata na 6 sprat golema no mu ostana ne izmackana izgleda tolku mu stifnale...... ovoj 24k e programmer tera.. I ovoj od 8k 3 tocki.... hahaha...imam drug prijatel raboti nevidliva pozicija zima 30k denari I plus e vo 6 komisii.... 10 godini patuva niz makedonija sekoj mesec po 1 nedela de na seminar konferencija, seminar na zamenici, edinstveno dobro e sto ima 50 klipa vo tel sto obrnuval sekade po nekoa zamenik pomosnik zamenicka.... vie ste se fatile za obicni sovetnici....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.181
Поени од реакции
8.495

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Am ovie sto ja vodat drzavata da ne se pokorisni od ovie ? Duri si mislam deka ovie poarni bi bile od gnasive sto se na vlast.
Tebe da te stavime daskale Delchev...Ti ako ne ja opravish nashava tatkovina nikoj...Kandidiraj se....

btw. Magarinja da stavime, ke bidat pokorisni od povekje od 90% od site ministri, premieri, Pretsedateli itn itn, 32 godini unazad so majkata i ja plakaa na Tatkovinata. Ete taka....Ajde daskale chao sega i uchi so e patriotizam.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom