Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.118
Поени од реакции
6.770
Исто се платите, ме убеди. Ситуацијата е поскапа ама се живее. Драмите кои се предвидуваа овде ги нема.
ајде дај боже германија да ги земи природните богатства и русите како робови, па и ние од северџанија, како нато членка и освојувач да видиме бериќет
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
Се собравте хиените на куп.
Шема сте нема што, памет од ушите ви тече. Ви тече и низ ногавици, ама супер сте си вие ќе се излижете меѓусебно.
Образложи зашто хиени? Ти си бил припадник во АРМ која се бореше против учките помогната од нато или не?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.471
Поени од реакции
31.385
Дечко па ти се бодеш.
Претходно си измислуваше 'факти' па имаше за што да правиме муабет сега 100% премина на ад хоминем, која иронија!!!

Јас и служев на мојата татковина гордо и достоинствено скоро декада.
Што ти направи за твојата? Јадеше гомна по форуми?

Еве ти го Дарко се уклучи, почнете во уста да си плукате. Тапшајте се по рамо колку сте логичари и експерти
Тебе бе треба под никот да ти стават „шмелца и автоматски префрла на ад хоминем - кога е во тесно“.
Ова што навиваш за нашите поробувачи, тоа исто ли е „служење на татковината“?

Што се тиче другото, фала ти за службата. Не ти зимам за лошо тебе лично, никој еден не може нешто значајно да направи. Ме растажнува кога ти и другите не гледате кој е непријателот па дури и во виртуелен муабет го браните непријателот против нас другите што сме свесни за реалноста.


Не е денов за вакви бош муабети, не мислев ни да реплцирам денес ама провоцирате до бескрај.
Ајде среќни празници на сите и за многу години нека е (празникот, не будалаштиниве).
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ваква општа трагедија ја чека Украина ако сака ,,да си ги врати своите територии".
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Се собравте хиените на куп.
@Vanlok и @Darko I. да ти биле оние војниците во клипојте во шаторот ноќе. Дење биле дежурни форумџии, а навечер им кревале морал на војниците. :) За дедо Ванлок, имале забелешка им баздел на пот, ни капен ни бричен а Даре младо дете ама грешна страна одбрал....То ти је, живот пише романе....

@Vanlok ти имам кажано еднаш, кога ќе го споменуваш моето име, и кога ме цитираш да ја мијаш устата со паста...Знајш убаво зошто, ајде празник е....
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.406
Поени од реакции
12.141
Путин сам на литургија, сите пријатели грбот му го завртија шо би рекол тенеќе.


Тоа е. Ме чекаше мене Путин вчера. Кажете им така на максфакс.

Коваме планови за прашањето со качаците и татарите. :pos:
DC0509A9-A47C-4E88-938F-76249EBBB752.jpeg

Шетајќи низ храмовиве низ Москва со господин Путин и чекајќи го Медведев да ни се приклучи со Лавров и Закхарова. Начекав еден ваков инфо панел. И си викам сигурно татариве што серат на форум се огорчени тоа што Татарстан е во состав на РФ :icon_mrgr:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Имате слушнато нешто за Господин @кнез ?? Даваше известување во прво лице. Го снема човекот? Доњецк е или Луганск? Или на барикади Крим. А гледам и други негуваат афинитети такви, кои си прават филмој :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.501
Поени од реакции
40.444
Некако нема веќе вести дека некој дедо со сачмарка соборил Су-35. Тенеќе паузира денеска, празнично.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Јас само прашав дали беспари беше служењето.
Јао ама невино прашање на кое веќе го знаеш одговорот, пу пу лепи мозок ти тече.
Јака поента имаш дека плата сум земал додека сум служел, море паметњакович....

За домашна задача:
1. Кој го познаваш ти на денешницава што не зема плата за служба
2. Што ти направи за твојата татковина?
Образложи зашто хиени?
Зини да ти кажам
Ти си бил припадник во АРМ која се бореше против учките помогната од нато или не?
Не
Тебе бе треба под никот да ти стават „шмелца и автоматски префрла на ад хоминем - кога е во тесно“.
Ова што навиваш за нашите поробувачи, тоа исто ли е „служење на татковината“?

Што се тиче другото, фала ти за службата. Не ти зимам за лошо тебе лично, никој еден не може нешто значајно да направи. Ме растажнува кога ти и другите не гледате кој е непријателот па дури и во виртуелен муабет го браните непријателот против нас другите што сме свесни за реалноста.


Не е денов за вакви бош муабети, не мислев ни да реплцирам денес ама провоцирате до бескрај.
Ајде среќни празници на сите и за многу години нека е (празникот, не будалаштиниве).
Јас сум жими Стојко, утврдивте тоа одамна вие лепото друштво.
Него не ми одговори, што ти направи за твојата татковина?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Некако нема веќе вести дека некој дедо со сачмарка соборил Су-35. Тенеќе паузира денеска, празнично.
Со кнез се претставници од ОБСЕ :)
Автоматски споено мислење:

Него не ми одговори, што ти направи за твојата татковина?
И ти какво прашање постави сега, тих...

Тој веќе прави за татковината многу. Ни дава пример како НЕ треба да изгледа човек на својата 57 година. Сам, тажен, осамен и 24/7 на форум :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.471
Поени од реакции
31.385
Драматично е релативна ствар, за никој 3к € не е драматично за друг 30€ е драматично, но не е тоа поентата и не е само струјата, тука се и гасот и горивото и се останато поскапено, инфлација.
А што е постигнато?
Умре Путин?
Руската економија се распадна?
Русите јадат корења?
Руската воена операција е споредна?
Руската војска е поразена?
Русија не најде друг пазар за своите енергенси?
ЕУ не зема повеќе руски енергенси преку други канали?
Ништо од ова Игорче, само девалвација на сопствениот стандард, тоа што го пишував на темава пред скоро една година.
Дали вреди се тоа и дали е постигнат посакуваниот ефект? Не!
Глеј сеа, ти можеби си во право ама Игорче има резервоар нафта и залиха храна, и нема гајле.


40 центи е за 80% од ланската потрошувачка.
Ништо страшно... И следната година германската индустријата ќе остане во контракција со пола фирми затворени, пола преселени во САД? Игорче: Ништо страшно... :unsure:
Државната каса им се празни, ама американските банки ќе им дадат заеми... Ништо страшно де.


Вака вградинка се дангарате си давате смешни имиња? Боже каков киндергартен.
Инфантилно признавам, но е повеќе од твоето како швркнат спамирање на лол смајлиња. :)
Автоматски споено мислење:

Јас сум жими Стојко, утврдивте тоа одамна вие лепото друштво.
Него не ми одговори, што ти направи за твојата татковина?
Јас?
Не го бранам и не го величам примарниот непријател на државата и нацијата... Многу повеќе отколку што ти можеш да кажеш.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.188
Поени од реакции
12.750
Јао ама невино прашање на кое веќе го знаеш одговорот, пу пу лепи мозок ти тече.
Јака поента имаш дека плата сум земал додека сум служел, море паметњакович....

За домашна задача:
1. Кој го познаваш ти на денешницава што не зема плата за служба
2. Што ти направи за твојата татковина?
Убаво си кажа, си бил платен да и служиш, немаш ништо посебно (повеќе) направено од другите...

Истото како и тебе и служам, твојата плата идеше од даноците што јас ги плаќам. Исто и овие северџаниве лајкови што ти клаиле им фрлиле ситни ронки.

Единствената разлика е во тоа што ти ја нарекуваш татковина, јас повеќе не ја нарекувам така...

Ај вака исто да те прашам, ако избие војна и потребни се регрути, зошто треба да се брани (за беспари)? Кажи ми една причина.
 
Последно уредено:

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Јас?
Не го бранам и не го величам примарниот непријател на државата и нацијата... Многу повеќе отколку што ти можеш да кажеш.
Како ли ќе ти се оддолжи оваа древна земја на така епски херој за толку беспоштедна жртва?
Еве јас не знам
Истото како и тебе и служам, твојата плата идеше од даноците што јас ги плаќам.
Еве уште еден херој, човекот има даноци платено. Не оти ќе оди затвор ако не ги плаќа, туку доброволно има платено и повеќе отколку што треба, нека наима, патриот.
Абе глуп и јас додека работев во армијата плаќав даноци.
Јас и ти не сме исти, ти не си служел исто како јас.
Единствената разлика е во тоа што ти ја нарекуваш татковина, јас повеќе не ја нарекувам така...
Олади патриотско чувство а..... Одроден еден.
Моето прашање беше 'како ти и служеше на твојата татковина' не кажав која намерно. Ја кладе душата и главата у торбуле?
Ај вака исто да те прашам, ако избие војна и потребни се регрути, зошто треба да се брани (за беспари)? Кажи ми една причина.
Не треба. Ниту една мобилизација и регрутација не функционира без пари. Па ни руската моментално. Војниците се секогаш платени, бидејќи имаат семејства што треба да јадат и да живеат додека војникот служи. Тоа што ти мислиш дека е обратно кажува многу за тебе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.501
Поени од реакции
40.444
Клинтон е генерал, али сега пуца у цивила, ни влезе со клизачи партал не направи нас путкинофилите со навреди :icon_lol:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Абе глуп и јас додека работев во армијата плаќав даноци.
Јас и ти не сме исти, ти не си служел исто како јас.
Ти си плаќал даноци од нашите пари, додека он од тие што си ги заработувал со сопствениот грб.

Ај вака најреално, кај нас војската ти е ептен фрлање на пари, 100-200 милиони годишно, а никаква корист, ниту ја одбранивте државата ниту ќе ја одбраните ако некој реши да не напаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom