Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.733
Поени од реакции
4.322
смрадчиња наци расистички. прелесно изложување на скриените влажни сништа. вас у принцип ви смета тој Бандера или како и да се вика што не бил русин, не дека ви смета неговата идеологија.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
смрадчиња наци расистички. прелесно изложување на скриените влажни сништа. вас у принцип ви смета тој Бандера или како и да се вика што не бил русин, не дека ви смета неговата идеологија.
pogolemo gomno rasisticko od tebe nema... ne se izjasni dali sakas crnci da te ebat, ocigledno preferiras beli siptаrski kurovi ili eventualno americki ti ebam toa pederceto shareno.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.733
Поени од реакции
4.322
pogolemo gomno rasisticko od tebe nema... ne se izjasni dali sakas crnci da te ebat, ocigledno preferiras beli siptаrski kurovi ili eventualno americki ti ebam toa pederceto shareno.
Хахахаха умри си тивко полека, на никој нема да му фалиш.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Тоа е проблем на внатрешно уредување на државата и реално отсекогаш беше така, дури и кога Бранко и Фрчко тепаа албанци.
:) Ама затоа Бугарија и Романија беа пицикато спремани држави без никакви проблеми со корпуција и владеење на правото, здрав пример за сите во регионот па затоа беа примани во ЕУ... нели Тенеќе?
Автоматски споено мислење:

Told ya :) говно вмровско
Уабво ти кажа човекот, води со пример- на пример мажи се за црнец првин па после викај “уа вакви сте онакви сте“. Не само “срам те било“...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Хахахаха умри си тивко полека, на никој нема да му фалиш.
ostaj me mene...

ti kazi dali sakas crnci da te ebat? ke mu falis li ti na nekoj john od usa momentalno u bondstill ili poveke ke mu falis na bujar? pederce edno ocigledno e deka si NGO gomno sto napravi profil samo gomna da jade na temata. ti si veke mrtov, za 200e te kupile ko nekoja eftina kurva ali toa e, tolku vredis :popce:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.107
Поени од реакции
30.880
ke mu falis li ti na nekoj john od usa momentalno u bondstill ili poveke ke mu falis na bujar?
Не ги потценувајте ни Израелците, еве им го новиот преседник на собранието/кнесетот заедно со сопругот и деците (посвоени, секако не ги раѓал тој кељавиот).

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Не ги потценувајте ни Израелците, еве им го новиот преседник на собранието/кнесетот заедно со сопругот и деците (посвоени, секако не ги раѓал тој кељавиот).

ne ne... ovoj e tipicno shareno pederce sto pushi siptаrski kurovi kaj stigne i normalno americkite gi smeta za superiorni. 99% od postovite mu se na ovaa tema i slicni nekoj samo da jade gomna, od kilometar smrdi na NGO gomno.

nesposobno kopito sto gzot si go prodal i sega tuka ke prodava pufki za crci i evrei...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.291
Поени од реакции
18.119
:) Ама затоа Бугарија и Романија беа пицикато спремани држави без никакви проблеми со корпуција и владеење на правото, здрав пример за сите во регионот па затоа беа примани во ЕУ... нели Тенеќе?
Бугарија уште не е спрeмна за во ЕУ. Политички се хаос, а Радев владее во тој хаос и тоа делумно заради ставовите кон Македонија.

Радев е проруски настроен, но, за жал нашиве политичари се телиња нема да го искористат тој момент.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Еве ти кажи Арачиново кога беше заобиколено што напраивте или поточно кој ве спречи да влезете како сакаш така

Мене од школо не ме пуштија никаде да одам, ќе ми пишеле неоправдани
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Ова ли е таа слободна и демократска унија?
Епа Вучко сака да дрпа инвестиции од Германија, а да биди близок со Русија, т.е. сака да ја тера политиката на Јосип Броз Тито.

Уште не му е јасно дека тие инвестиции што ги прима Вучич од Германија, идат со меница.

Тој си мисли дека Германците бланко инвестираат во Србија, оти ги заболе за Србите?

Таков е светот во кој живееме....За жал....
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Епа Вучко сака да дрпа инвестиции од Германија, а да биди близок со Русија, т.е. сака да ја тера политиката на Јосип Броз Тито.

Уште не му е јасно дека тие инвестиции што ги прима Вучич од Германија, идат со меница.

Тој си мисли дека Германците бланко инвестираат во Србија, оти ги заболе за Србите?

Таков е светот во кој живееме....За жал....
И што сега Вучиќ роб да стане заради тоа?
Инаку кикоемцјувес ти беше подобар ник нејм. :kuracc:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
И што сега Вучиќ роб да стане заради тоа?
Инаку кикоемцјувес ти беше подобар ник нејм. :kuracc:
Не треба да биди роб, нормално. Ама кога ќе се чатали дека Германија има најмногу инвестиции во Србија на цел Балкан, треба некој да му каже дека никој не дава пари за џабе и без интерес. Одлучил да ги земе, епа сега, од кога ќе се фатиш за орото после нема очеш нечеш. Јас кажувам како што е, не велам дека се треба да е така.

А за тебе е подобро да си го избришеш јузерот од кајгана и да не лупаш глупости, ама мора да те трпиме, така да твоето мислење за мојот никнејм ми е битно како што му е битна пустината на Ескимите.:kuracc::kuracc:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.058
Поени од реакции
80.932

најдобар бе....
добар, подобар, најдобар - етичка категоризација

што им значи најдобар?
Пишува - најдобар е, дека бил храбар. Тоа. Како жив човек да е.

ова е тенеке ниво, свака част

агенцијата Резонанс ...:lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom