Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.306
Поени од реакции
18.137
Аха секако ја уништуваат Украинската армија :pos:
Еве ви уште еден доказ дека некој високо во Руската војска тотално ја уништува армијата.

Преведете си од Руски телеграм канал, цела дивизија три месеци обучувана за артилерија е испратена на фронтот за пешадија. А, условите на фронтот се само за високо обучени војници пешадија, за да не гинат како пилци.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.917
Аха секако ја уништуваат Украинската армија :pos:
Еве ви уште еден доказ дека некој високо во Руската војска тотално ја уништува армијата.

Преведете си од Руски телеграм канал, цела дивизија три месеци обучувана за артилерија е испратена на фронтот за пешадија. А, условите на фронтот се само за високо обучени војници пешадија, за да не гинат како пилци.

Тоа „котс“ на руски не значи мачиња?

Кој е овој котсњуз/сашакотс? Некои истражувачки новинари на фронт?
Или некои тенеќа на интернет? :unsure:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.306
Поени од реакции
18.137
Цел магацин со тони муниција, уништен со една мала бомба од дрон :pos:

Украинциве се царој, плус ако приметите на термалната камера од дронот, внатре има десетина војници, покрај толку многу муниција.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.917
Еми, ќе пробам програмерски.

date rusija_posledna_pobeda = '2022-07';
date ukraina_posledna_pobeda = '2022-11';

if ( ukraina_posledna_pobeda > rusija_posledna_pobeda ) {
cout << "Lester e glup";
} else {
cout << "Teneke e glup";
}
Дај ургирај да ти напраат update на софтверот, ова не е достојно ни на ученик почетник од средно училиште. Касио дигитрони од минатиот век има попаметни од ова. :unsure:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.306
Поени од реакции
18.137
Дај ургирај да ти напраат update на софтверот, ова не е достојно ни на ученик почетник од средно училиште. Касио дигитрони од минатиот век има попаметни од ова. :unsure:
Нема проблем, сакаш по друг критериум? На пример во квантитет?
Да речиме големина на последно завземена територија :pos:

Украина 4 илјади квадратни километри, Русија пола соба ...
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
И еве за еден ден Русите како одмазда двојно повеќе војници ви сјебаа. :kuracc:
Зошто "ви" сј‘баа ? Јас сум баш неутрален од каде ти дојде идејава дека сум про укр настроен ? Заедно козите да не ги имаме пасено па да не ти имам кажувано за кого сум :D
Јас секогаш ја земам средината од тие Телеграм или ФБ извештаи. Ако ги следев така слепо како тебе до сега во Киев ќе се вееше тробојка, а Белгород ќе беше веќе припоен со Украина :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Зошто "ви" сј‘баа ? Јас сум баш неутрален од каде ти дојде идејава дека сум про укр настроен ? Заедно козите да не ги имаме пасено па да не ти имам кажувано за кого сум :D
Јас секогаш ја земам средината од тие Телеграм или ФБ извештаи. Ако ги следев така слепо како тебе до сега во Киев ќе се вееше тробојка, а Белгород ќе беше веќе припоен со Украина :)
Бато, нема неутралност. Чим си реален, и не држиш бачева страна, колку сакаш биди реален, ти ќе бидеш платеник на западот, соросов подмладок, илуминат, член на масоните и дипстејт, пари земаш од невладини, почитувач на Бандера, итн
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.081
Поени од реакции
10.802
Да да, сигурно нема да се поместат :D Луѓето си сакаат лагоден живот, ама ако таа лагодност им е загрозена биди сигурен дека ќе се приспособат.

Како што кажав нуклеарното оружје си ја врши работата, одвраќа директна конфронтација. Нема потреба да ризикуваш кога некој друг сосема добро ти ја врши работата.
Не им ја вршат добро работата, светлосни години се далеку од ефтини руски ресурси американците, или ти мислиш ги заболе нив за украинците па им помагаат?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Не им ја вршат добро работата, светлосни години се далеку од ефтини руски ресурси американците, или ти мислиш ги заболе нив за украинците па им помагаат?
Никој за никого не го боли. Интерес е се.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Бато, нема неутралност. Чим си реален, и не држиш бачева страна, колку сакаш биди реален, ти ќе бидеш платеник на западот, соросов подмладок, илуминат, член на масоните и дипстејт, пари земаш од невладини, почитувач на Бандера, итн
Ми е гајле мене за сите и руската и украинската и американската страна одработуваат за еден масонски центар.
На тие и тие е идејата што поголем број да луѓе да умираат и да се создаваат краткотрајни примирја.
Најпрост пример, Путин уште 2015 можеше да ја нападне Украина откако веќе виде дека огромна количина на оружје се слива во земјата и згора над се украински војници заминаа по западот да се обучаваат, а не сега ќе ги бранел тој интересите на РФ. Се е режирано сценарио. Зошто кога дојде Зеленски во Херсон тогаш не ги пушти Геран2 туку го оставија така да продефилира ????
Е затоа се држам до неутралноста.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
895
Поени од реакции
3.543
Бато, нема неутралност. Чим си реален, и не држиш бачева страна, колку сакаш биди реален, ти ќе бидеш платеник на западот, соросов подмладок, илуминат, член на масоните и дипстејт, пари земаш од невладини, почитувач на Бандера, итн
Реален my ass чим си за НАТО ондак си се тоа што наброја.
Тенеќе бар е реален, он си признава дека е северџан, впрочем он е северџан уште пред да постои северџанија и култот муртиски. :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Реален my ass чим си за НАТО ондак си се тоа што наброја.
Тенеќе бар е реален, он си признава дека е северџан, впрочем он е северџан уште пред да постои северџанија и култот муртиски. :icon_lol:
Северџан? Јас бев пред собрание во тие 200 души кои протестираа против договорот што го потпишаа предавнициве. Така да ти се молам, пази на кој што му лепиш :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.306
Поени од реакции
18.137
Реален my ass чим си за НАТО ондак си се тоа што наброја.
Тенеќе бар е реален, он си признава дека е северџан, впрочем он е северџан уште пред да постои северџанија и култот муртиски. :icon_lol:
Море како е таму на Запад, ти се пуштат трансџендери ?
Те нервираат рандом муџи?

:D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.953
Поени од реакции
7.332
Море како е таму на Запад, ти се пуштат трансџендери ?
Те нервираат рандом муџи?

:D
Ако не си приметил, тие што се надвор од МКД се најголеми интернет патриоти, но за системот во кој живеат ако најдеш еден пост каде што критикуваат, добиваш пиво.
Лестер го нервирале комуњари (оправдано) , ама во АУС бајаги комунисти имаат на власт. :sakasuste:

П. С. Бачето не се рачуна, он си е прикаска за себе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.042
Ако не си приметил, тие што се надвор од МКД се најголеми интернет патриоти, но за системот во кој живеат ако најдеш еден пост каде што критикуваат, добиваш пиво.
Нормално.
Не дека системот кај што дошле е совршен, ама они доаѓаат од систем во кој на лекар не можеш да се излечиш, суд не ти суди според правда и сл. А влегуваат во еден систем во кој сето тоа е возможно, или барем многу повеќе возможно отколку во системот во кој до тогаш биле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom