Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 април 2008
Мислења
10.695
Поени од реакции
11.942
За државен удар секако дека нема да има, ама ништо чудно да има пуч во партијата ако продолжи ташачето да не ги исполнува наредбите на зоќи.
Меѓусебните кавги им се краткотрајни, љубовта кон матичната партија им е бескрајна.

Македонскиот народ нема ништо добро видено од тие паразити и ништо добро нема да види без разлика какви им се внатрешните кавги и какви ќе бидат крајните исходи од таквите кавги.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.807
Поени од реакции
2.772
Меѓусебните кавги им се краткотрајни, љубовта кон матичната партија им е бескрајна.

Македонскиот народ нема ништо добро видено од тие паразити и ништо добро нема да види без разлика какви им се внатрешните кавги и какви ќе бидат крајните исходи од таквите кавги.
ташачето беше и со Груевски.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.695
Поени од реакции
11.942
ташачето беше и со Груевски.
И подржикоњот од Карпош во 2017 година беше во партнерство со пвеводбениците, а денес повторно си тера љубов со својата матична партија на плавите жолтици.

Значи проблемот е во политичкото движење, односно во политичката партија која ги прифаќа таквите паразити.

Паразити ги има насекаде, но не сите паразити успеваат да добијат на политичка сила и тежина без соодветна поддршка и финансирање.

Бидејќи пвеводбениците од поодамна се опозиција - и тоа килава, да не речам непостоечка опозиција - нивните паразити не се проблем на македонското општество бидејќи не се финансирани со народни пари. Од друга страна плавите жолтици за жал се на власт од 2017 година па наваму, а нивните паразити со секој поминат ден го исцедуваат македонското општество до коска.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.134
Поени од реакции
4.304
Многу добро ги познавам работите во Струмица, има големи несогласувања помеѓу ташачето и зоќи.
Хмммм...а во што би можеле да се несогласуваат, кога и двајцата се прилично плиткоумни?...

Дај појќе детали за тоа несогласување, оти мене лично, не ми е нешто убедливо.
Автоматски споено мислење:

„Презервативов„ е веќе искористен, во неговата улога на потписник на капитулантски меѓудржавни (???) договори, така да за ликов нема „будуќност„ во политиката, особено не во Македонската. Не мислам на „севердонската„...во неа све е можно.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Konecno nekoj pameten izum. Ke pokusam pa ke ve izvestam.
Ова го издава државата која издаде 200 пасоши на криминалци од цел свет и притоа никој не си даде отказ или се презеде нешто. Некако не ми иде дека ова е наменете за реализирани дијаспорци во странство.
Тие првите ќе бидат можно на онака познати бизнисмени, научници и разно разни што галамат по партискиот медиумски простор во северна што ги имаме после да не се лажеме се знае како ќе се издаваат.
Сепак пробај и извести не како оди ова.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.365
Поени од реакции
21.892
Ова го издава државата која издаде 200 пасоши на криминалци од цел свет и притоа никој не си даде отказ или се презеде нешто. Некако не ми иде дека ова е наменете за реализирани дијаспорци во странство.
Тие првите ќе бидат можно на онака познати бизнисмени, научници и разно разни што галамат по партискиот медиумски простор во северна што ги имаме после да не се лажеме се знае како ќе се издаваат.
Сепак пробај и извести не како оди ова.
Имам основ не е проблем ама баш да видам дали е тоа предвреме смислена работа за поединци.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.045
Имам основ не е проблем ама баш да видам дали е тоа предвреме смислена работа за поединци.
poveketo se veke dadeni. luge sto rabotele vo zaednicata bea kontaktirani ovie godina dve direktno od ambasadorot i bea povikani na priem itn, bar taka bese vo AUS.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.414
Поени од реакции
36.347

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.134
Поени од реакции
4.304
Сос нетрпение го очаквам следното видео од ќурана (никој нема да му ги наруши авторските и изведувачките права...), во кое ќе не‘ просветли со објаснувањето за тоа кои се тие други „...браќа и сестри...„ кои се молат пред православни икони...

Уааауу!...

Се разбира, објаснето разбирливо и со што помалку говорни грешки...
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.435

Kajgana Shop

На врв Bottom