Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Ja ti pokazav deka ne e taka. Ti mi odgovori sosema treto. Ednostavno Rusija se dovede do losa situacija, nemaat exit-strategija odnosno nemaat nacin so cist obraz da zavrsat. Edino Ukraina da prifati, deka osvoenite teritorii sega se Ruski. Toa nema da se desi bez totalna kapitulacija na Ukraina.
Замени ја Украина со САД, Украина не постои веќе.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.341
Поени од реакции
31.212
Ja ti pokazav deka ne e taka. Ti mi odgovori sosema treto. Ednostavno Rusija se dovede do losa situacija, nemaat exit-strategija odnosno nemaat nacin so cist obraz da zavrsat. Edino Ukraina da prifati, deka osvoenite teritorii sega se Ruski. Toa nema da se desi bez totalna kapitulacija na Ukraina.
Така де, толку од блиску гледаш во дрвото што не ја гледаш шумата.
Ти објаснив зошто овде пораз на Русија не е само „лоша ситуација“ туку СМРТ на РФ како држава. Ти се разбира дека нема да ја прифатиш реалноста. Не функционираш така, одбрамбени механизми, итн.

Тие што треба да разберат - добро разбираат. Затоа и двете страни се вака намерачени да не изгубат, и тоа по секоја цена. Извесно и по цена на постоење на човештвото.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Така де, толку од блиску гледаш во дрвото што не ја гледаш шумата.
Ти објаснив зошто овде пораз на Русија не е само „лоша ситуација“ туку СМРТ на РФ како држава. Ти се разбира дека нема да ја прифатиш реалноста. Не функционираш така, одбрамбени механизми, итн.
Kraj na Putin mozebi, ne na Rusija.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Ja ti pokazav deka ne e taka. Ti mi odgovori sosema treto. Ednostavno Rusija se dovede do losa situacija, nemaat exit-strategija odnosno nemaat nacin so cist obraz da zavrsat. Edino Ukraina da prifati, deka osvoenite teritorii sega se Ruski. Toa nema da se desi bez totalna kapitulacija na Ukraina.
epten losa situacija... tenkovi pred moskva, jadat hrana za macki, nemaat struja i greenje... :toe:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.341
Поени од реакции
31.212
Kraj na Putin mozebi, ne na Rusija.
Погрешно, но ете за атер на муабетов - хипотетично ете така нека биде... КАЖИ КОЈ ЈА ВОДИ РУСИЈА?
Аман, колку е 2+2? Дали Путин ќе дозволи да заврши како Гадафи, содомизиран со амерички бови нож?

Било како да завртиш, малку логика и доаѓаш до истиот заклучок: MAD.
Скраја да е, но сѐ што треба е да продолжат овака па ќе можеш и сам да видиш. Посебно што си во првата група на цели (не дека ќе направи разлика кој каде е).
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

Господ напомош нека им е на населението таму.

Руски град е инаку ова :icon_mrgr:
Билни сте бие у хипофиза и лева и десна хемисфера,ботови Путлерски.
Автоматски споено мислење:

Замени ја Украина со САД, Украина не постои веќе.
Украина постои и ќе постои и ќе биде трн у око на гнасата руска федерација засекогаш.А можеби и ќе и стави крај на таа дупка на светската мапа.
После срањава ќе и треба време ама со помош на цел свет ќе се обнови,а твојата shithole држава уште долго ќе биде септичка јама и заостаната на сите полиња во однос на големите светски играчи.
Само путлеровци кои не гледаат од носот подалеку мислат дека русија ќе дочекаат да ја видат како веле сила.
Нити некад била ни ќе биде,се дозакопа сега и дај боже никад да не излезе од тињата.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Билни сте бие у хипофиза и лева и десна хемисфера,ботови Путлерски.
Ова доаѓа од некој што се радуваше како мало дете и маструбираше на тоа што изгорел старечки дом каде изгореле стари и неподвижни лица.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
Ова доаѓа од некој што се радуваше како мало дете и маструбираше на тоа што изгорел старечки дом каде изгореле стари и неподвижни лица.
Што да му одговориш на едноклеточна амеба?
Се работи за проектил на антивоздушната одбрана на учките на Бајден. Али типот има ум колку зрно пченк.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Масовни ракетни напади врз Украина.
Па нели немаа повеќе ракети? :kuracc:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.222

После Залужни еве го и Буданов, шефот на военото разузнавање со изјава дека Украина нема оружје и техника за нови големи офанзиви, али кој да прати вакви вести.

Зеленски ништо посебно не доби со посетата на Вашингтон. Некоја миљарда да исплати пензии, нешто артилерија да се рокаат и 1 (еден) патриот систем што е еднаков на руското с-300 пво.
Арестович вика дека има шанса Американците да ги баталат после 2023

Ако се паметни нека прифатат се што им нудат Русите во февруари на евентуалните преговори доколку сакаат да зачуваат ова што им остана.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Украина постои и ќе постои и ќе биде трн у око на гнасата руска федерација засекогаш.А можеби и ќе и стави крај на таа дупка на светската мапа.
После срањава ќе и треба време ама со помош на цел свет ќе се обнови,а твојата shithole држава уште долго ќе биде септичка јама и заостаната на сите полиња во однос на големите светски играчи.
Само путлеровци кои не гледаат од носот подалеку мислат дека русија ќе дочекаат да ја видат како веле сила.
Нити некад била ни ќе биде,се дозакопа сега и дај боже никад да не излезе од тињата.
Мрш бе дифтар!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788

После Залужни еве го и Буданов, шефот на военото разузнавање со изјава дека Украина нема оружје и техника за нови големи офанзиви, али кој да прати вакви вести.

Зеленски ништо посебно не доби со посетата на Вашингтон. Некоја миљарда да исплати пензии, нешто артилерија да се рокаат и 1 (еден) патриот систем што е еднаков на руското с-300 пво.
Арестович вика дека има шанса Американците да ги баталат после 2023

Ако се паметни нека прифатат се што им нудат Русите во февруари на евентуалните преговори доколку сакаат да зачуваат ова што им остана.
Мислам не сваќате зашто плачат. Сакаат да изнудат ново оружје, од типот на ф16ки.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Мислам не сваќате зашто плачат. Сакаат да изнудат ново оружје, од типот на ф16ки.
Ова е моментот кога не сум сигурен што е сарказам а што не е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Мислам не сваќате зашто плачат. Сакаат да изнудат ново оружје, од типот на ф16ки.
Како кинисале со плачењето и ќе ги добијат, ама со Полски пилоти и ракетите ќе паѓаат на Украинска страна.
Интересно се одвиваат работите во последно време, не би се изненадил ако на крај ја поделат помеѓу: Полска, Белорусија и Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom