Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Не мислам дека ќе има нуклеарка во војнава, од ниедна страна, освен ако некоја од нуклеарните сили не се удри со Русија директно, па да немат избор.

Војнава овозможува предобра прилика за профит од страна на двете сили, впрочем и самите гледате кој најмногу искористи економски од сево ова што се случува од февруари навака.

Нуклеарка е поверојатно да се мавне од некоја од европскиве држави, одколку од Русија. бидејќи овде најмногу го плаќаме цехот.

Вие кои сте во Европа и кои не летате во облаци, можете и самите да видите како се ''понормални граѓани'' одат да пазаруваат во Лидл, Алди и ред други ефтинии како овие двете, бидејќи им паѓа стандардот.

Во 2022 во Франција, 3 пати ја креваа најниската легална саатница и пак не успеваат да ја стигнат инфлацијата.

Ќе заврши во 2023 сета таа поддршка кон Украина и бегалците во западна Европа.

Гневот и незадоволството растат а расте и поддршката за десните партии. Освен во Македонија '' of course ''
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.955
Поени од реакции
35.880
Знам, веќе неколку пати имаш кажано дека си гледаш свои интереси и ич кур не те боли за другите, што те прави себичен, но исто така за тебе единствено прифатливо решение за завршување на војнава е капитулација на Украина, што те прави злобен и лицемерен.
Не, ниту себичен, ниту лицемерен, а уште помалку злобен, имам помогнато на многу луѓе, а луѓето кои ми помогнале се бројат на двете раце.

Само сум реален, исто како што сум реален за иднината на Северна Македонија, која се повеќе ќе наликува на Донбас и Луганск (пред војната), и за неколку децении веројатно ќе остане да се учи во книгите по Историја.

Знаеш како викаат за луѓето што завршуваат во исти гомна како Украина? Влегол во лошо друштво, и направил лоша проценка.

Епа пријателе овие јако се зебаа, и за жал ќе бидат пример за во учебниците по историја. Луѓето што гинат таму, луѓето што остануваат трајни инвалиди луѓето што остануваат без домови направиле грешна процена на избори, и се погодиле на погрешно место во погрешно време.

Ни први ни последни, колку што се сеќавам никој се немавте стресирано за тоа што се случуваше во сите други земји каде што уништуваа САД и нивните сојузници, УПС, таму имате интерес, чичо Сем пушта пари, што ве прави уште посебични, позлобни и полицемерни од мене.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Предвидувањата на Медведев за 2023. Елон се драпа со него :pos:
Ајде, па за брзо ќе ги трескате овие глупости како папагали на темава, објавени на Зерохеџ :D


Најомилено предвидување ми е ова.
Civil war will break out in the US, California. and Texas becoming independent states as a result. Texas and Mexico will form an allied state. Elon Musk’ll win the presidential election in a number of states which, after the new Civil War’s end, will have been given to the GOP
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Се надевам сите имате доволно Јод за нуклеарната војна што следи.
Автоматски споено мислење:

@kano едно за тебе:


kakva nuklearna vojna? ke go jadat samo tie sto nemaat nuklearki. primer polska ili vie ako ne vi dojde pamet deka treba da se naoruzate so nukelarki a ne so igracki. vo takvi sudiri ke nema odgovor od drugata strana, ednostavno ke se prepusti taa teritorija, sekako e bezvredna posle konfliktot.
Автоматски споено мислење:

Предвидувањата на Медведев за 2023. Елон се драпа со него :pos:
Ајде, па за брзо ќе ги трескате овие глупости како папагали на темава, објавени на Зерохеџ :D


Најомилено предвидување ми е ова.

teneke jasno ti e deka saka da vi pokaze kako izgledaat za niv zapadnajckite predviduvanja za rusija, kina i ostatokot na svetot koga si gi verglate na net... epa taka i ova...
 
Последно уредено:

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
527
Поени од реакции
1.089
Гневот и незадоволството растат а расте и поддршката за десните партии. Освен во Македонија '' of course ''
Која е десничарска партија во северџание?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Предвидувањата на Медведев за 2023. Елон се драпа со него :pos:
Ајде, па за брзо ќе ги трескате овие глупости како папагали на темава, објавени на Зерохеџ :D


Најомилено предвидување ми е ова.
Еве го Бошко Буха, јуриша врз проруското митралеско гнездо со зелени пропагандни бамји како што Буха јуришал со рачни бомби, спремен да ги фрли и да бега клештејќи се... “хехехее види како се попалија“.
Ајде Тенеќе тоа ли е врвот на твојата фантазија? Знам дека можеш и подобро.
Вчера еден он Јутуб аналитичарите прозбори за некаков мировен предлог предложен до Украина од руска страна, сега Укрите отишле до ОН да бараат од нив да има преговори ама под нивно покровителство.... ооооо што е ова Тенеќе, бели знамиња? Значи ви текна да престанете да јадете мавање...

Asked about the matter of inviting Russia to this "peace summit," Kuleba insisted Moscow must first face an "international court" and be prosecuted for supposed war crimes. He also dismissed Putin’s recent calls for negotiations, stating that everything Russia does on the battlefield "proves" that Moscow does not want to talk.
:) види кој збори за неспремност да почитува договори, Укрите потпишаа два во Минск и ниеден не испочитуваа.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
teneke jasno ti e deka saka da vi pokaze kako izgledaat za niv zapadnajckite predviduvanja za rusija, kina i ostatokot na svetot koga si gi verglate na net... epa taka i ova...
Викаш заебанција е ?

Ами пола од работите што ги кажува и ти ги тврдиш :pos:

И ти се заебаваш? :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Викаш заебанција е ?

Ами пола од работите што ги кажува и ти ги тврдиш :pos:

И ти се заебаваш? :D
vikam deka e negova zelba ali i sam znae deka nema taka da bide u dogledno vreme. isto ko i onie mapite za podelba ma rusija ili nekakvo zategnuvanje na odnosite so kina.

sto od toa tvrdam jas?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Земји кои ќе учествуваат на Еуро 2024

Европа до Токио :D

1672119237561.png
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Предвидувањата на Медведев за 2023. Елон се драпа со него :pos:
Ајде, па за брзо ќе ги трескате овие глупости како папагали на темава, објавени на Зерохеџ :D


Најомилено предвидување ми е ова.
Wow, рускиот господин Багдад Боб се надминал себеси. Изгледа се запил многу на католички божиќ и почнал да треска глупости за сите пари :pos:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Wow, рускиот господин Багдад Боб се надминал себеси. Изгледа се запил многу на католички божиќ и почнал да треска глупости за сите пари :pos:
Па можда човек на кој му е најкриво што е од таа страна на новиот ѕид. Комплетно несроден со муџите, ватниците, монголите и вагнерците кои се дефакто денес лицето на Русија.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558

Kajgana Shop

На врв Bottom