Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    696

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.023
Јасно и Хитлер е австриец по потекло, незнам зашо германците ги замараат за холокаустот?

Како навиени цела екипа го повтарате тоа за Сталин демек грузиец не се важи. :icon_lol:
Ахем... Австријци се по државјанство, но Германци по националност. Германија и Австрија се две одделни држави во кои живеат Германци (или барем мнозинството се). Адолф Хитлер бил Германец од Австрија. Факти.

Германец на чело на Германија не е баш слично со Грузиец на чело на Русија Советскиот Сојуз. Ти практично по две основи си грешка, ниту СССР е Русија, ниту Русин бил тогаш на чело на СССР.
Автоматски споено мислење:

Ако скокне 200 јас ќе ти донесам две Русинки за Нова.
Донеси ми ги мене, тој ионака нема да знае што да им прави. :cautious:
Автоматски споено мислење:

Каков смисол за хумор имаш, комотно можеш да го патентираш како лек против запек.
Барем знае кај има добар џигер во Скопје, и тоа е нешто. :unsure:
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.541
Поени од реакции
12.417
Веќе е 250 на црниот пазар погледни ги цените таму, и нема што да ми носиш ќе си купам сам неколку.
Абе 500 напиши. Што се срамиш.
:icon_mrgr:

Лелеј, неколку. Аууу дупачиште.

Ти и црн пазар, абе оди таму црн си ти во умот ојден.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Стварно мислиш дека Украина легло на корупцијата може да биде втора Германија?
За нивно добро - ќе мораат да се обидат. Имаат животна шанса засекогаш да се оттргнат од Русија и нејзиното влијание, но после војнава ќе бидат големи должници на САД и Европа и нема да смеат да тераат како што терале до сега.

Всушност, Јужна Кореја беше втората Германија. Украина би била трета веројатно?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.572
Поени од реакции
7.128
Ахем... Австријци се по државјанство, но Германци по националност. Германија и Австрија се две одделни држави во кои живеат Германци (или барем мнозинството се). Адолф Хитлер бил Германец од Австрија. Факти.

Германец на чело на Германија не е баш слично со Грузиец на чело на Русија Советскиот Сојуз. Ти практично по две основи си грешка, ниту СССР е Русија, ниту Русин бил тогаш на чело на СССР.
Hitler e roden kako dete od Carinski Rabotnik vo Braunan i negovata kujca se naojga na edno 150m od germanskata granica i e vo momentot na radjanje Drzhavjanin na Avstroungarija a podocna na Avstrija
Posle 1925 e bez drzhavjanstvo
Vo 1932 vo Braunschweig zema Germansko drzhavjanstvo

Sepak toj se custvuval kako Germanec i zatoa se odkazhal od Avstriskoto drzhavjanstvo.

NO SEPAK toj e AVSTRIEC zatoa shto Nacionalnosta ne si ja odbirash sam tuku ja nesleduvash od roditelite.

podetalno ovde



Hitler_An-_und_Abmeldung_Braunschweig_1932-33.jpg
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Абе 500 напиши. Што се срамиш.
:icon_mrgr:

Лелеј, неколку. Аууу дупачиште.

Ти и црн пазар, абе оди таму црн си ти во умот ојден.
Зашто Русиве во 98% од случаите имаат вакви свински глави и 50кг вишок?

оинк.png
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.541
Поени од реакции
12.417
Ама му напраиле една брза липосукција ВСУ на Рогозиновите газови, му ги одрале и двата. Сега ќе е полесен 20кила ама ќе има уште 30 за слабеење.

Беричтврсн. Ќе му го донесат умот.
Каков епик фејл е типот :icon_lol:
Ќе им направеа услуга скроз да го испржеа на Русиве.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.348
Поени од реакции
18.226
Eeeee драги мои проруски ебиветровци, неполна година од 24 февруари кога Путин ја прогласи Украина за непостоечка држава и прогласи специјална операција.

Сега морало со Украина да се преговара за да заврши ВОЈНАТА. :D

Чек чек нека помини уште една година ќе го моли Зеленски за каков таков договор.

Putin says Russia wants end to war in Ukraine
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.290
Поени од реакции
13.038
Eeeee драги мои проруски ебиветровци, неполна година од 24 февруари кога Путин ја прогласи Украина за непостоечка држава и прогласи специјална операција.

Сега морало со Украина да се преговара за да заврши ВОЈНАТА. :D

Чек чек нека помини уште една година ќе го моли Зеленски за каков таков договор.

Putin says Russia wants end to war in Ukraine
Мора така да вика, исто како што сите викаат. Плус ја прочита веста, или само насловот ко вообичаено?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213
Hitler e roden kako dete od Carinski Rabotnik vo Braunan i negovata kujca se naojga na edno 150m od germanskata granica i e vo momentot na radjanje Drzhavjanin na Avstroungarija a podocna na Avstrija
Posle 1925 e bez drzhavjanstvo
Vo 1932 vo Braunschweig zema Germansko drzhavjanstvo

Sepak toj se custvuval kako Germanec i zatoa se odkazhal od Avstriskoto drzhavjanstvo.

NO SEPAK toj e AVSTRIEC zatoa shto Nacionalnosta ne si ja odbirash sam tuku ja nesleduvash od roditelite.

podetalno ovde



Прегледај го приврзокот 359817
И сеа @Vanlok што праиме друже. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom