A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Многу барате и вие, филмови премиера...ха ха ха

Кај нив е воена состојба , да се биде или не.

Немаат владини реклами како другите, према тоа задоволен сум од нив, што да правиме со некои каде цел ден гледаш реклами и пак лоша програма, особено оние со српските партизани хихихи.

За рекламите зошто им се лутите само на А1 и другите се исти , па дури можеби Сител малце повише претерува(мислам дека еднаш 8 минути имаа реклами, иако ретко гледам кај нив нешто).
Не се ни други подобри во смисла реклами и шпански и не знам какви серии.Само Телма моментално ја поштовам !
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
"Клон" внесе страв во А1!

Телевизија А1 многу добро знае да процени квалитет во одредена серија. Секогаш кога тие ќе намирисаат дека новата серија што се најавува на конкурентната Сител има потенцијал за успех, и уште ако таа при самата најава предизвикува општа хистерија и голема заинтересираност меѓу публиката, тие договараат состанок и веднаш прават план со чија помош би ја уништиле премиерата на новиот проект што се најавува. Првите епизоди на бразилската серија "Индија" забележаа одличен рејтинг, па затоа во тој период А1 чинеа се што беше во нивна моќ за да ја уништат нејзината гледаност, така што, терминот на "Лисјата" го поместуваа постојано. Со оглед на тоа дека "Лисјата" тогаш имаа гледаност за каква сега, моментално, А1 може само да сонува, квалитетната серија "Индија" која навистина имаше што да понуди одеднаш ја загуби публиката, затоа што гледачите беа приморани да бираат меѓу "Индија", што сеуште беше нова, и "Лисјата", што веќе имаа привлечено своја публика.







Според А1, на добриот проект, мора да му се конкурира со најмоќното оружје!

Новиот проблем на себичните А1 овој пат е "Клон". Неможејќи да се помират со фактот дека дозволија "Бунтовничката" на Сител секојдневно да влече што поголем број на гледачи, овие искомплексирани луѓе одлучија да удрат врз уште една квалитетна серија. Имено, серијата "Под среќна ѕвезда", што на сите ни предизвикуваше нагон на гадење, остана без својот термин близу 17.00 часот. Во тој термин, од утре ќе се емитува репризното издание од тековната епизода на турската бљувотина - "Лисјата". Која случајност, промената се случува токму во моментот кога "Клон" треба да започне на Сител. Навистина не знам до каде планираат да стигнат со овој расипан ум, од ден на ден, екипата на оваа телевизија во моите очи станува се помизерна. Мизерна како и нивниот буџет, организацијата на нивните емисии и шоуа, водители, квази новинари и големата екипа на лажговци и крадци кои го уредуват целиот циркус.

Јас НЕ сум А1! Никогаш не сум бил, и нема ни да бидам во иднина. А вие, утре во 17.00 часот на Сител, не пропуштајте ја првата епизода од новата верзија на мегахитот "Клон".

kristijan manev
tvpaket.com.mk
:pos2: :pos2: :pos2:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
"Клон" внесе страв во А1!

Телевизија А1 многу добро знае да процени квалитет во одредена серија. Секогаш кога тие ќе намирисаат дека новата серија што се најавува на конкурентната Сител има потенцијал за успех, и уште ако таа при самата најава предизвикува општа хистерија и голема заинтересираност меѓу публиката, тие договараат состанок и веднаш прават план со чија помош би ја уништиле премиерата на новиот проект што се најавува. Првите епизоди на бразилската серија "Индија" забележаа одличен рејтинг, па затоа во тој период А1 чинеа се што беше во нивна моќ за да ја уништат нејзината гледаност, така што, терминот на "Лисјата" го поместуваа постојано. Со оглед на тоа дека "Лисјата" тогаш имаа гледаност за каква сега, моментално, А1 може само да сонува, квалитетната серија "Индија" која навистина имаше што да понуди одеднаш ја загуби публиката, затоа што гледачите беа приморани да бираат меѓу "Индија", што сеуште беше нова, и "Лисјата", што веќе имаа привлечено своја публика.

Според А1, на добриот проект, мора да му се конкурира со најмоќното оружје!

Новиот проблем на себичните А1 овој пат е "Клон". Неможејќи да се помират со фактот дека дозволија "Бунтовничката" на Сител секојдневно да влече што поголем број на гледачи, овие искомплексирани луѓе одлучија да удрат врз уште една квалитетна серија. Имено, серијата "Под среќна ѕвезда", што на сите ни предизвикуваше нагон на гадење, остана без својот термин близу 17.00 часот. Во тој термин, од утре ќе се емитува репризното издание од тековната епизода на турската бљувотина - "Лисјата". Која случајност, промената се случува токму во моментот кога "Клон" треба да започне на Сител. Навистина не знам до каде планираат да стигнат со овој расипан ум, од ден на ден, екипата на оваа телевизија во моите очи станува се помизерна. Мизерна како и нивниот буџет, организацијата на нивните емисии и шоуа, водители, квази новинари и големата екипа на лажговци и крадци кои го уредуват целиот циркус.

Јас НЕ сум А1! Никогаш не сум бил, и нема ни да бидам во иднина. А вие, утре во 17.00 часот на Сител, не пропуштајте ја првата епизода од новата верзија на мегахитот "Клон".

kristijan manev
tvpaket.com.mk
:pos2: :pos2: :pos2:
Интересен текст у секоја смисла. Повеќе во позитивна ради тоа што кажува колку се разипани А1, а негативно што навреди лупа.

Иначе со мене учеше братот на авторов.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Интересен текст у секоја смисла. Повеќе во позитивна ради тоа што кажува колку се разипани А1, а негативно што навреди лупа.

Иначе со мене учеше братот на авторов.
zasto se rasipani ovie od A1? ZASTO SITEL STRAVUVA OD KONKURENCIJA
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
zasto se rasipani ovie od A1? ZASTO SITEL STRAVUVA OD KONKURENCIJA
АКо е ова вистина, А1 стравува!
Затоа што А1 поместува термини за да не се гледаат сериите од конкурентната ТВ, а не Сител!
Размисли малце.
 
M

Moon Child

Гостин
АКо е ова вистина, А1 стравува!
Затоа што А1 поместува термини за да не се гледаат сериите од конкурентната ТВ, а не Сител!
Размисли малце.
Као демек ти да си уредник во некоја ТВ нема да правиш такви работи? Пари и гледаност се во прашање. Онаа Клон нема да ја гледам, пошто веќе ми е дежа-ву. А и не преместуваа А1 термини за сериите, туку Сител чекаа да заврши Лисјата за да ја емитуваат Бандини. А да, и ако беа Сител саглам немаше терминот на Индија што ја најавуваа како самиот Бог да ќе се симне на земјата да го поместуваат 100 пати. Сител ги држеше Survivor, мислам дека тогаш имаа најголема гледаност. И многу по радо би ги гледала Лисјата отколку Ѓулпаре (имево бре).
 
P

PewDiePie

Гостин
Сител го млати и потиснува а1 јасно е како ден веќе,порано а1 диктираше темпо и за термини и за се,сега само го пуши и го пуши.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Сител го млати и потиснува а1 јасно е како ден веќе,порано а1 диктираше темпо и за термини и за се,сега само го пуши и го пуши.
Што зборуваш бре? Дома жеништава ми гледаат само а1 , веќе на памет ги научив, лисјата, имотите . Имаат серија за секоја пригода. А1 има 40 посто гледаност, а сител хех 9 посто . Никој не се ни труди да ја пушти сител исто како што никој не се труди да ја пушти МТВ . Вшусност никој не се труди да гледа македонска телевизија .
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.711
Поени од реакции
29.357
се изнасмеав коа ја видов рекламата за ездеес и у позадина Requiem for a dream од Клинт Мансел.
знаев дека и таму ќе се експонира таа песна. фали уште на реклама за тоалетна хартија да ја стават.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
temava za A1 sama po sebe spaga vo politika, taka da, mislam deka redno e da odi vo kanta
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Чекај малце... ова истата онаа серија КЛОН е што одеше на А1 пред... 7-8 години? Ако е така не гледам логика што има да стравува А1, хаха...
Туку мислам дека коментарите против А1 се многу погрешни. Прво А1 е телевизија. Кој не му се допаѓа - нека смене канал. Јас на пример не уживам во ЕмТиВи (не МРТВ) и ич не гледам. Вие коментирате како А1 да е државна телевизија па од буџетот да се финансира. Тие си се приватни и нормално ке се борат за место на пазарот. Со сите можни маневри. Ако згрешиле нешто против законот, ќе си одговараат. Тоа е друга работа.
Конкуренцијата е одлична работа. Епл го ваде Ајфон4, ХаТеЦе ваде Дизајр ХаДе, и не видов некој рецензент да се побуни зошто ги извадиле во исто време. Овој што пишувал на твпакет (или како беше) врска нема и е страмота што се потпишал.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Као демек ти да си уредник во некоја ТВ нема да правиш такви работи? Пари и гледаност се во прашање. Онаа Клон нема да ја гледам, пошто веќе ми е дежа-ву. А и не преместуваа А1 термини за сериите, туку Сител чекаа да заврши Лисјата за да ја емитуваат Бандини. А да, и ако беа Сител саглам немаше терминот на Индија што ја најавуваа како самиот Бог да ќе се симне на земјата да го поместуваат 100 пати. Сител ги држеше Survivor, мислам дека тогаш имаа најголема гледаност. И многу по радо би ги гледала Лисјата отколку Ѓулпаре (имево бре).
Сител поместуваа, не викам не, но тие поместуваа тајминг за премиера на епизода(така, или грешка сум), а не како А1 реприза(ееееееееееееееј). Нека акнат Друга серија тој период, нова. Или пари се нема?

Иначе што се тиче до мене А1, Сител и другите слични катанец на врата. Само Телма заслужуе да продолжи според тоа што ќе емитува за недела две.
Првите две се грижат за "староина", а подмладокот кој го е*е. Убави беа времињата кога даваа квалитетни серии ама помина тоа.
Многу серии не довршија ради овие глупости, али тоа е. Некој ќе се радува зошто му го перат мозокот, други интернет ќе трошат.

Единствена добра работа на телевизијава моментално е Terminator Sarah Connor Chronicles.


Short Live MKD TV-s(секоја чест за поединечни)
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
сител во меѓувреме нека емитува скриени камери
додека ке завршат сериите на А1 :pos2: :pos2:

--- надополнето ---

:pos2: :pos2: баш тоа се гледа, размисли малце
зашто сител дава скриени камери (по 10-15 мин) додека ке завршат сериите на А1 за да пуштат нивни
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Као демек ти да си уредник во некоја ТВ нема да правиш такви работи? Пари и гледаност се во прашање. Онаа Клон нема да ја гледам, пошто веќе ми е дежа-ву. А и не преместуваа А1 термини за сериите, туку Сител чекаа да заврши Лисјата за да ја емитуваат Бандини. А да, и ако беа Сител саглам немаше терминот на Индија што ја најавуваа како самиот Бог да ќе се симне на земјата да го поместуваат 100 пати. Сител ги држеше Survivor, мислам дека тогаш имаа најголема гледаност. И многу по радо би ги гледала Лисјата отколку Ѓулпаре (имево бре).
А ко божем А1 е подобра програма од Сител телевизија и останатите програми?сите едни од други копираат.Тоа е ФАКТ.И на двете програми даваат турски срања...и двете програми зборуваат една против друга,западнале програмиве политички.Сите се врегаат една со друга така да сеедно е.За тоа со Клон,ако не беше Сител ке ја емитуваа на друга програма...исто ти се фака.

Чекај малце... ова истата онаа серија КЛОН е што одеше на А1 пред... 7-8 години? Ако е така не гледам логика што има да стравува А1, хаха...
Туку мислам дека коментарите против А1 се многу погрешни. Прво А1 е телевизија. Кој не му се допаѓа - нека смене канал. Јас на пример не уживам во ЕмТиВи (не МРТВ) и ич не гледам. Вие коментирате како А1 да е државна телевизија па од буџетот да се финансира. Тие си се приватни и нормално ке се борат за место на пазарот. Со сите можни маневри. Ако згрешиле нешто против законот, ќе си одговараат. Тоа е друга работа.
Конкуренцијата е одлична работа. Епл го ваде Ајфон4, ХаТеЦе ваде Дизајр ХаДе, и не видов некој рецензент да се побуни зошто ги извадиле во исто време. Овој што пишувал на твпакет (или како беше) врска нема и е страмота што се потпишал.
Истата таа Клон во шпанска верзија ама имам читано многу позитивни коментари за неа и имало многу изменети работи.И јас сум скептик околу неа ама ке ја погледнам,немам што да кријам овде од иста причина зошто серијата ми беше омилена па богами и поучна за некои работи.
Друго што сакам да кажам,ние гледачите имаме право да се пожалиме и да кажеме што ни се допага а што не од проста причина што се загадени теливизиите со турско индиските срања.Па подобро ке гледам вести и политика отколку тие работи.
Со тоа што се случи со Велија изгубија многу без разлика кој бил крив.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Конкуренцијата си го прави своето ама изгледа овие погрешно се натпреваруваат. Треба да најдат нешто уникатно што ќе ги привлече сите гледачи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom