A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
А, знае ли некој да каже, дали Неџла ќе прифати да се омужи за Џем? Кој ќе чека до понеделник...:S
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
А, знае ли некој да каже, дали Неџла ќе прифати да се омужи за Џем? Кој ќе чека до понеделник...:S
Јас како што имам разбрано од слушање, ќе се омажи, ама Џем ќе умрел.
Го знам Џем, ееееееххх манекен бил и одел со таа некоја си друга од другата серија во приватен живот.
Што да правам...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Јас како што имам разбрано од слушање, ќе се омажи, ама Џем ќе умрел.
Го знам Џем, ееееееххх манекен бил и одел со таа некоја си друга од другата серија во приватен живот.
Што да правам...
Едвај чекам да ја видам сцената, Џем ми е супер лик-поише ми се сфиѓа сега отколку во првите епизоди и некео супер си одговараат со Неџла. Не ми се допаѓа второво што го слушам :(
Е, имам слушнато дека приватно бил женет со онаа што ја глуми сестра му во серијата...ех, каков дечко...
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Како што тргнале вака а1, нема ни во понеделник да даваат серии. Ќе излезе дека и тоа им забраниле!
Не. Иначе не ми е криво за лисјата.
Долина на волците ја гледам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Стварно не ве разбирам, имате интернет имате солиден трансфер, а чекате на телевизија да гледате серии...не сме 90-те ако не сте приметиле :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Така е на раат латас ќе го гледаме и миелнко вака ни се поклопуваат термините :vozbud:
Ма ни него не го гледам.Ми се смачи од овие телевизии наши.Прво шпанските серии, после турските и индискиве и тоа им е преку 8 саата од програмата.Другото е реклами никакви и тоа, барем да се напраеше некоја саглам реклама да видиме нешто ново.Нема никаква иновативност во ништо.Знаат дека пензионерите и се почесто и помлади луѓе почнаа да го преседуваат денот пред тв за сериите да си ги изгледаат и кога ке почнат од 5 до 10 саат.У меѓу време реклами се вратат ненормално бидејки освен за серии никој не пушта телевизор на македонска телевизија за нешто друго и тука се се искористува за реклами.Не се сеќавам кога последен пат имаше убава вест на вестите.Или некој се скарал со некого, или новинариве брукаат некого и се така се врти у круг.Ако сум гледал а1 порано тоа било зашто за викенд даваа убави играни филмови порано.Не се сеќавам кога последен пат сум отворил во весник програма на нашите телвизии да видам што ке има преку неделата.Незнам ни дали пишуваат за тоа уште зашто не би требало.Не им е срам да си ја рекламираат неделната програма во весник?Јас би се засрамил и барем не би објавувал во весник такво нешто.Има луѓе кои навистина немаат време да се свртат дома и да видат што има по телевизија и барем од нив да имам добро мислење, да не се смејат кога ке видат што ни се сервира на телевизија.Срамота е ова
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пак почнавте политика? Ајде пак клуч. Ко што вика другар ми, човек со збор се учи, говедо со стап.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.510
Поени од реакции
58.936
Пак почнавте политика? Ајде пак клуч. Ко што вика другар ми, човек со збор се учи, говедо со стап.
Ја отворив по треќи пут. Избришав едно 20 постови, немам многу време да внимавам, ако прават беља, почни да маваш :pos:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па последниве два викенда повторно почнаа да даваат филмови. Петок, сабота и недела има филмови на А1 навечер. А на А2 има секоја вечер.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Се наоѓаат преводи лесно, а згора на тоа има многу други стварно добри серии за разлика од турските, шпанските и индиските! од кои не добиваш ништо друго освем уназадувањето и евентуалното снимање на филмови за неверство на партнерот во реалниот живот :pos:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Се наоѓаат преводи лесно, а згора на тоа има многу други стварно добри серии за разлика од турските, шпанските и индиските! од кои не добиваш ништо друго освем уназадувањето и евентуалното снимање на филмови за неверство на партнерот во реалниот живот :pos:
damm right !
Stop brain washing !!! :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како и да е, тука веќе личен избор е дали некој сака да гледа американски или шпански серии. За вас може е перење на мозок, за некого е опуштање. Јас не ги гледам сериине и ми се преку глава веќе, ама сепак не е убаво такво наметнување што е добро а што не е. Субјективно е тоа. Баба ми сигурно на 91 година нема да се замара со амерички серии. На крај краева што е добро е релативно.

Друго, јас чекам филмови да дадат на ТВ, затоа што имам проблем со компјутерот не може да ми симнува филмови и башка немам многу мегабајти т.е гигабајти слободни на располагање дури и кога би ми бил добар компјутерот.

Трето, многу мене лично ми е поубав филингот кога на ТВ ќе гледам/ начекам филм. Мразам да гледам филмови на компјутер. :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Како и да е, тука веќе личен избор е дали некој сака да гледа американски или шпански серии. За вас може е перење на мозок, за некого е опуштање. Јас не ги гледам сериине и ми се преку глава веќе, ама сепак не е убаво такво наметнување што е добро а што не е. Субјективно е тоа. Баба ми сигурно на 91 година нема да се замара со амерички серии. На крај краева што е добро е релативно.

Друго, јас чекам филмови да дадат на ТВ, затоа што имам проблем со компјутерот не може да ми симнува филмови и башка немам многу мегабајти т.е гигабајти слободни на располагање дури и кога би ми бил добар компјутерот.

Трето, многу мене лично ми е поубав филингот кога на ТВ ќе гледам/ начекам филм. Мразам да гледам филмови на компјутер. :)
Да ама баба ти.Јас разбирам баба ти да ја гледа ферхунде или како и да се вика то орелот,ама лошото е кога млад човек ке се загледа по тие брутално бизарни серии.Вајда има нешто по добро за гледање на ТВ :) Иначе има многу добри серии ако веке човек сака да го помине времето пред компјутер.
Всушност целата поента е човек да се задржи што повеке пред компјутер или Тв.Дома,на безбедно,си прави филм во главата,се пронаоѓа во некој лик од серијата или од филмот и се е таман. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom