Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
колку треба да си одлепен да веруваш дека Путин или било кој од Русија ќе иде у Хаг.
Нема да иде,ќе умре пред да отиде.
Би ми било мило да го измалтретираат Медведев,рускиот Гебелс,и на крај сам да се скине гомното фашистичко..нешто како хрватов..

 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.383
Нема да иде,ќе умре пред да отиде.
Би ми било мило да го измалтретираат Медведев,рускиот Гебелс,и на крај сам да се скине гомното фашистичко..нешто како хрватов..

Децо, не ви е ова градинка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Нема да иде,ќе умре пред да отиде.
Би ми било мило да го измалтретираат Медведев,рускиот Гебелс,и на крај сам да се скине гомното фашистичко..нешто како хрватов..

 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.427
Поени од реакции
3.275
Прегледај го приврзокот 357066

Old but Gold.
Во темата..што пишуваа Кајгана Мудреците.
Како од мочка правени сите до еден :pos:
Oooooooooo, „аналитичарите“ потрошија тони мастило на секакви предвидувања и компетентни мислења.:pos:
Скоро сите зелени што ги тресеа последниве 10 месеци ги ископирав и конечно ќе им плеснам в лице кога ќе заврши војната.

Само мал дел од сите глупости.......:D


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Ти си добар човек, ама глуп.
Се виде дека си ставил лајк,па ти стиска шупчето а? :pos:


,,Непобедливата и неуништлива '' руска војска. Морал 0 , дисциплина 0.
Додуша по тоа и се познати,чудно би било да е обратно.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Во последните три месеци се урна шести руски борбен авион.
In Russia, MiG-31 fighter jet crashes "in deserted place"

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2022/12/2/7378930/

Почетокот на новиот светски поредок не е многу охрабрувачки
Ова е премногу за новиот светски лидер со најмногу и добри инженери во светот.
И претходно се уривале и ќе се уриваат, нема никаква врска со моменталната војна, да ти побарам сигурно ќе најдам и за америчките уривања дека се тука некаде во тој период.

Еве ти од пред некој ден, америчката гордост, трилијарда вреден проект правен 30 години, вреден само 200м парче му испаднало тркалото додека го влечеле и не е првпат таков инцидент, имаше и видео на Твитер како паѓа, ама ме мрзи да го барам.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
567
Поени од реакции
975
Oooooooooo, „аналитичарите“ потрошија тони мастило на секакви предвидувања и компетентни мислења.:pos:
Скоро сите зелени што ги тресеа последниве 10 месеци ги ископирав и конечно ќе им плеснам в лице кога ќе заврши војната.

Само мал дел од сите глупости.......:D


Прегледај го приврзокот 357071

Прегледај го приврзокот 357072

Прегледај го приврзокот 357073

Прегледај го приврзокот 357074

Прегледај го приврзокот 357075

Прегледај го приврзокот 357076

Прегледај го приврзокот 357077

Прегледај го приврзокот 357078
Какви шизо глупости има на темава во архива, при што најмногу се издвојуваат тие во временски период од 1.2.2022 до 1.4.2022, топло му препорачувам на секој да се врати назад и прочита дел од нив:icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Еве дел од тогашниот хумор, КОЛКУ СМЕШНО хехехехехе:vozbud::vozbud::vozbud:ееееи каков елан и надеж имаше во фашистичките поддржувачи крај на февруари:D


IMG_20221203_182630.jpg
Автоматски споено мислење:

Многу ми се смешни овие дебилчињата што навиваат за Русија, мешаат политика анти лбџт, анти глобализација а у Украина недолжни луѓе умираат....да се денес живи Делчев и компанија прво ваквите "македонци" ќе ги исчистат.....гнаси и предавници што тука еден тенк да влезе први ќе избегаат у САД или Европа.....

Русија има секое право да се лути ради Украина и НАТО, прошлата Колд вор беше обратна ситуација, Русија сакаше на Куба да стави ракети али тогаш САД не изврши инвазија....

Русиве ова мораа да го решат на дипломатски начин, оваа инвазија само ќе го кошта Путин куршум у чело ништо помалце....
Друже свака ти част за коментаров од февруари.
ПС По сугестија на @JaqenH'ghar подобро би било да си ги пишел герила Партизаните него Гоце итн.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Друже свака ти част за коментаров од февруари.
Што свака част, место да пише браварот од Кумровец, Колишевски и компанија напишал оние неспособните Делчев и компанија.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ееи стварно бе не видов, сега ќе променам.
Нема смисла да ги стават Делчев и компанија пред браварот и другите. Не за џабе тука неповикан си ги истураше комплексите за да дозволиме вакви пропусти.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.959
И претходно се уривале и ќе се уриваат, нема никаква врска со моменталната војна, да ти побарам сигурно ќе најдам и за америчките уривања дека се тука некаде во тој период.

Еве ти од пред некој ден, америчката гордост, трилијарда вреден проект правен 30 години, вреден само 200м парче му испаднало тркалото додека го влечеле и не е првпат таков инцидент, имаше и видео на Твитер како паѓа, ама ме мрзи да го барам.
Ja bacva zemjata od srekja deka bezbedno sleta.
Imas gledano na filmovite nekoj koga ke slezi od avion, balon taka nesto kako prvo sto ke napravi koga ke stapni na tloto e da ja baci zemjata od radost deka e ziv. E pa isto i ova :toe: .
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Ja bacva zemjata od srekja deka bezbedno sleta.
Imas gledano na filmovite nekoj koga ke slezi od avion, balon taka nesto kako prvo sto ke napravi koga ke stapni na tloto e da ja baci zemjata od radost deka e ziv. E pa isto i ova :toe: .
Не е слетувал, туку го влечеше и му испадна тркалото со железото нагоре, да беше слетувал и да му се скршило тркалото ќе е било доста лошо, ќе разгледам ако го најдам видеото ќе постирам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Не е слетувал, туку го влечеше и му испадна тркалото со железото нагоре, да беше слетувал и да му се скршило тркалото ќе е било доста лошо, ќе разгледам ако го најдам видеото ќе постирам.
некој дефект беше тоа со опремата за слетување, многу се тресеше авионот пред да падне на носот. Иначе Ф-35 иако е во масовно производство, има еден тон проблеми ко што имам читано. Авионот е буквално sitting duck у догфајт. Али тоа е кога правиш еден авион за 5 различни намени.

Иначе нема нафта за европа после санкциите за плафон на цената.

Песков рече дека Русија ќе спроведе „брза анализа“ на договорот за ограничување на цената и потоа ќе одговори. Сепак, пред официјалниот одговор на Москва, значајна порака дојде од Михајло Уљанов, постојан претставник на Москва во меѓународните организации во Виена, кој рече дека европските земји кои го поддржуваат ограничувањето на цената ќе зажалат за својата одлука.

„Од оваа година Европа ќе живее без руска нафта“, објави Уљанов на Твитер и додаде: „Москва веќе јасно стави до знаење дека нема да продава нафта на земјите кои поддржуваат антипазарни ограничувања на цените. Само почекајте, наскоро ЕУ ќе ја обвини Русија дека ја користи нафтата како оружје“.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom